evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore videograf i ngjarjes redaktues video


Faqja e pare Shërbimet Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues
Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla!Vendimet politike që nga fillimi i pandemisë së koronës kanë tërhequr gjithnjë e më shumë vëmendjen e kritikëve të shumtë.

Megjithatë, mediat kryesore raportuan në mënyrë shumë të njëanshme.

Nga ky njëanshmëri lindi nevoja për t'i treguar kritikët në mënyrë më të detajuar.

Demonstratat e shumta të qytetarëve kritikë, përfshirë fjalimet që ata mbajtën, u regjistruan plotësisht në video dhe u futën në internet. Lindi iniciativa -Die Bürgerstimme- e cila ndër të tjera u zhvillua në një format të rregullt video.

Do të ishim të kënaqur nëse mund të mbështesni vazhdimin e videoproduksioneve të tilla me një kontribut (dhurim) vullnetar. Informacioni i mëposhtëm i pagesës mund të përdoret. Faleminderit shumë!


pronari i llogarisë:


https://paypal.me/evovi/6


brenda Turqisë
IBAN: TR58 0010 3000 0000 0043 3580 89


brenda Kanadasë
Banka: Peoples Trust / Wise
Numri i institucionit: 621
Numri i llogarisë: 200110250921
Numri i tranzitit: 16001


brenda Australisë
Banka: Moneytech / Wise
Kodi BSB: 802-985
Numri i llogarisë: 712099577


brenda dhe jashtë SHBA-së
Banka: Evolve Bank and Trust / Wise
Kodi i rendit: 084009519
Numri i llogarisë bankare: 9600003534133794
Lloji i llogarisë: Llogaria rrjedhëse po kontrollohet


brenda Singaporit
Banka: Wise Asia-Pacific Pte. sh.pk (Dikur TransferWise)
Kodi i renditjes: 0516
Numri i llogarisë bankare: 407-150-2


Brenda dhe jashtë MB
Banka: Wise
Kodi i renditjes: 23-14-70
Numri i llogarisë: 44714956
IBAN: GB87 TRWI 2314 7044 7149 56
SWIFT/BIC: @TRWIGB2 @ @

brenda Zelandës së Re
Banka: JPMorgan Chase / Wise
Numri i llogarisë bankare: 04-2021-0102224-25


brenda dhe jashtë BE-së dhe SEPA
Banka: Wise
BIC: TRWIBEB1XXX
IBAN: BE85 9672 8524 2206
Numri i llogarisë: 2852422Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Intervistë me Volkmar Reinschmid, drejtues i Qendrës së Kreativitetit Zeitz, për rëndësinë e krijimtarisë dhe promovimin e talenteve për të ardhmen e shoqërisë.

Intervistë me Volkmar Reinschmid, kreu i Qendrës së Kreativitetit Zeitz, rreth ...»
Intervistë me Nico Semsrott: Për emisionin e tij të drejtpërdrejtë "Gëzimi është vetëm një mungesë informacioni 3.0 UpDate" në Kulturhaus Weißenfels.

Ditët e teatrit në rrethin Burgenland: Nico Semsrott jeton në qendrën e ... »
Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland, demonstratë me qëllim të dorëzimit të katalogut të kërkesave në Naumburg

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin ... »
Raport historik mbi projektin Smart Osterland dhe rëndësinë e inovacioneve për zhvillimin rajonal, me fokus në fillimin e ngjarjes në ish fabrikën e briketave Hermannschacht në Zeitz dhe një intervistë me Prof. Markus Krabbes nga HTWK Leipzig.

Raport mbi rëndësinë e inovacioneve për të ardhmen e rajonit ... »
Weißenfels festoi fillimin e ditëve të teatrit me një kulm: muzikalin "Elixir" nga Gjimnazi Goethe. Në një raport televiziv, Robert Brückner raportoi se sa e rëndësishme është ngjarja për skenën kulturore lokale dhe çfarë mund të presë audienca këtë vit.

Ditët e teatrit në Weissenfels kanë filluar dhe Goethegymnasium prezantoi ... »
Shenjat e shtegut të biçikletave në Leißling: Orientim më i mirë për çiklistët - Një raport televiziv mbi sinjalistikën e re të shtegut të biçikletave Saale në Leißling, me një intervistë me Dr. Matthias Henniger nga Geo-Naturpark Saale-Unstrut-Triasland eV

Çikloni në mënyrë të sigurt dhe të rehatshme: Shenjat e reja ... »
Një nënë e re nga Naumburgu - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Një nënë e re nga Naumburgu - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
110 vjet futboll në Zeitz: Oliver Tille në një intervistë video në lidhje me ngritjet dhe uljet e sportit në rajon

110 vjet futboll në Zeitz: Oliver Tille flet për rëndësinë e sportit ...»
Koncerti live i Wade Fernandez në Burgwerben ishte një përvojë e jashtëzakonshme për të gjithë ata që e duan muzikën e tij.

Koncerti live i Wade Fernandez në Burgwerben ishte një kulm muzikor që pushtoi ... »
Lojë bamirësie hendbolli në Weißenfelser HV 91: Shoqata është e përkushtuar ndaj distriktit Burgenland

Miqtë e Weißenfelser HV 91 tregon përkushtim social: loja e përfitimit mbledh ... »
Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një banori të rrethit ... »
Si i shkatërroni njerëzit?

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Intervistë me Grit Wagner - Si i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
nederlands • dutch • niederländisch
shqiptare • albanian • albanesch
日本 • japanese • Япон
বাংলা • bengali • bengali
suomalainen • finnish • somu
bugarski • bulgarian • búlgaro
slovenščina • slovenian • slovenački
azərbaycan • azerbaijani • azerbejdžanski
italiano • italian • ιταλικός
deutsch • german • duits
עִברִית • hebrew • хебрејски
عربي • arabic • arabčina
íslenskur • icelandic • исландский
українська • ukrainian • украинец
polski • polish • 抛光
हिन्दी • hindi • hindština
беларускі • belarusian • белорус
македонски • macedonian • makedonsk
português • portuguese • पुर्तगाली
türk • turkish • турк
lëtzebuergesch • luxembourgish • liuksemburgiečių
malti • maltese • maltese
Русский • russian • ruský
eesti keel • estonian • estonjan
Монгол • mongolian • モンゴル語
lietuvių • lithuanian • lithuanian
čeština • czech • чешский язык
suid afrikaans • south african • 南アフリカ
latviski • latvian • lätlane
ქართული • georgian • georgian
فارسی فارسی • persian farsia • persijas persijas
Ελληνικά • greek • græsk
gaeilge • irish • 아일랜드의
română • romanian • румын
հայերեն • armenian • армян
한국인 • korean • კორეული
magyar • hungarian • hungarian
norsk • norwegian • norweski
svenska • swedish • स्वीडिश
español • spanish • اسپانیایی
қазақ • kazakh • kazakh
Српски • serbian • tiếng serbia
bosanski • bosnian • Βόσνιος
français • french • franska
slovenský • slovak • словачки
dansk • danish • dāņu
bahasa indonesia • indonesian • indonezyjski
basa jawa • javanese • ճավայերեն
hrvatski • croatian • kroatisch
tiếng việt • vietnamese • vietnamski
中国人 • chinese • চাইনিজ
english • anglais • angļu


Жаңартқан John Chen - 2024.04.24 - 10:24:02