evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës Regjistrimi i videove të teatrit Regjistrim video me shumë kamera


Mirë se vini Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Operatori i akullores - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Nuk e kisha menduar kurrë se kjo do të më shoqëronte në sezonin e tretë. Si rezultat i faktit që na vijnë shumë të ftuar të moshuar, unë vetë kam vënë re se ata nuk kanë frikë nga korina. Se njerëzit ulen në ngrohtësi dhe pinë një filxhan kafeje, sepse ka shumë njerëz nga jashtë zonës. Jemi në Gjermani. Ne jemi në fakt një vend i lirë. Në fakt, ne mund të vendosim vetë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDRealizoni projekte kërkuese me burime të kufizuara?

Këto dy gjëra zakonisht janë të papajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Diskriminimi në shkolla - perceptimi i një banori të distriktit Burgenland

Diskriminimi në shkolla - Një letër nga një qytetar i distriktit ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës ... »
Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i një ... »
Kurt Tucholsky, shëtitje / demo, kritika mediatike, Weissenfels, Dita e Unitetit Gjerman

Demo / shëtitje, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Weissenfels, Dita e Unitetit ... »
-Nora oder ein Puppenheim- Video incizim i shfaqjes në Teatrin Naumburg

Video incizim i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- në Teatrin ... »
Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për sekretar distrikti në distriktin Burgenland nga administratori i distriktit Götz Ulrich - fillimi i kursit dyvjeçar të trajnimit për një karrierë në shërbimin civil. Intervistë me Nadine Weeg.

Kandidatët e rinj të sekretarit të distriktit në distriktin Burgenland: ... »
Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt, në një intervistë: Thomas Böhm (Shef i Zyrës së Qarkut Burgenland për Çështjet Ekonomike), raport televiziv

Raport televiziv në lidhje me fotosesionin për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
Монгол | mongolian | mongolsk
hrvatski | croatian | kroatisk
magyar | hungarian | венгерский язык
հայերեն | armenian | armênio
한국인 | korean | korejski
فارسی فارسی | persian farsia | persia persia
azərbaycan | azerbaijani | azerbeidzjaans
malti | maltese | malteze
Српски | serbian | serbia
tiếng việt | vietnamese | ვიეტნამური
suomalainen | finnish | suomių
lietuvių | lithuanian | litvanski
中国人 | chinese | кинески
svenska | swedish | švedski
suid afrikaans | south african | Өмнөд Африк
slovenščina | slovenian | slovenialainen
nederlands | dutch | belanda
ქართული | georgian | georgies
हिन्दी | hindi | tiếng hindi
deutsch | german | duits
basa jawa | javanese | javanesiska
português | portuguese | португал тілі
español | spanish | spanisch
עִברִית | hebrew | Εβραϊκά
čeština | czech | ceko
қазақ | kazakh | kasakska
українська | ukrainian | украин
türk | turkish | türkisch
gaeilge | irish | airių
latviski | latvian | latvių
français | french | Франц
eesti keel | estonian | ests
Русский | russian | russisk
slovenský | slovak | slovaque
íslenskur | icelandic | איסלנדית
বাংলা | bengali | бенгал
bosanski | bosnian | bosnien
polski | polish | পোলিশ
عربي | arabic | arabština
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburški
македонски | macedonian | ম্যাসেডোনিয়ান
norsk | norwegian | норвешки
bahasa indonesia | indonesian | इन्डोनेशियाई
bugarski | bulgarian | bulgaars
日本 | japanese | japanese
italiano | italian | talijanski
english | anglais | anglais
shqiptare | albanian | अल्बानियन
dansk | danish | danska
беларускі | belarusian | biélorusse
Ελληνικά | greek | orang yunani
română | romanian | روماني
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

Aktualizováno uživatelem Rosario Rojas - 2023.03.23 - 08:08:59