evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Produksioni i Koncertit Prodhimi i video intervistës Regjistrimi i Videos së Talk Show


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Kurt Tucholsky, shëtitja e së hënës (demonstratë), kritika...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një tjetër tubim/shëtitje u zhvillua të hënën, 3 tetor 2022 në Weißenfels. Ashtu si me demonstratat e mëparshme, u shprehën kritika për politikën aktuale. Pati një reagim edhe për një artikull gazete për demonstratën e një jave më parë. Gazetari dhe autori i shkrimit u kritikua ashpër dhe përmbajtja e shkrimit u hodh poshtë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Mjete të vogla financiare, por synime të mëdha?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të operohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe kursen kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet e punës sonë
Bastian Harper - Love to dance - video muzikore

Bastian Harper - I pëlqen të kërcejë (video ... »
Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90 / Die Grünen, anëtar i këshillit të qytetit në Weissenfels

Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - Zëri i ... »
Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 2

Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime ... »
Dënoj thellësisht luftën - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Dënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i qytetarëve ... »
Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels jep këshilla për dritat e biçikletave

Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në ... »
Bodo Pistor - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Bodo Pistor - Zëri i qytetarëve të rrethit ...»
Mjeku - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - letra e një banori - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Video muzikore e projektit Abacay me titull Bëj një kompromis dhe do të mbijetosh

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni - video ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ וייטנאמית
عربي ▪ arabic ▪ arabiškas
magyar ▪ hungarian ▪ हंगेरी
eesti keel ▪ estonian ▪ észt
日本 ▪ japanese ▪ Японскі
македонски ▪ macedonian ▪ مقدونی
malti ▪ maltese ▪ malteză
slovenščina ▪ slovenian ▪ slovenialainen
한국인 ▪ korean ▪ korejiešu
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litwan
ქართული ▪ georgian ▪ الجورجية
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalese
беларускі ▪ belarusian ▪ hviterussisk
suid afrikaans ▪ south african ▪ afrika selatan
português ▪ portuguese ▪ portuqal
suomalainen ▪ finnish ▪ finlandia
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxemburghez
gaeilge ▪ irish ▪ irsk
română ▪ romanian ▪ rumänisch
shqiptare ▪ albanian ▪ আলবেনিয়ান
basa jawa ▪ javanese ▪ 자바어
dansk ▪ danish ▪ danų
Српски ▪ serbian ▪ serbu
polski ▪ polish ▪ Пољски
deutsch ▪ german ▪ vokiečių kalba
қазақ ▪ kazakh ▪ kazakh
íslenskur ▪ icelandic ▪ исландски
nederlands ▪ dutch ▪ hollannin kieli
slovenský ▪ slovak ▪ tiếng slovak
हिन्दी ▪ hindi ▪ хинди
bosanski ▪ bosnian ▪ בוסנית
français ▪ french ▪ fransız dili
türk ▪ turkish ▪ turško
Русский ▪ russian ▪ ruski
中国人 ▪ chinese ▪ người trung quốc
norsk ▪ norwegian ▪ norjan kieli
english ▪ anglais ▪ englisch
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonesisch
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ アゼルバイジャン語
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persesch farsien
čeština ▪ czech ▪ češki
hrvatski ▪ croatian ▪ cróitis
հայերեն ▪ armenian ▪ armeens
Ελληνικά ▪ greek ▪ kreeka keel
עִברִית ▪ hebrew ▪ heebrea keel
Монгол ▪ mongolian ▪ mongol
latviski ▪ latvian ▪ латыш
español ▪ spanish ▪ spanyol
bugarski ▪ bulgarian ▪ bułgarski
svenska ▪ swedish ▪ շվեդ
українська ▪ ukrainian ▪ Úcráinis
italiano ▪ italian ▪ italialainen
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Hildesheim Videoproduktionen .

Ажурирано од Scott Solis - 2023.03.23 - 09:16:55