evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video raportet video Regjistrimi i video teatrit


Faqja kryesore Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Si duam të jetojmë në të...


Ju erdhët tek ne sot nga Magdeburgu për të na njohur me shoqatën Ein Herz für Menschen eV. Jo vetëm në dy-tre vitet e fundit, por edhe për shumë më gjatë, njerëzit kanë pasur ndjenjën se diçka duhet të ndryshojë. Shqetësimi kryesor është e mira e përbashkët. Kjo do të thotë rikthimi i njerëzve në rajon. Shoqata duhet të sigurojë kornizën për të gjithë ata që janë të gatshëm të ndryshojnë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDAmbicioz pavarësisht mundësive të kufizuara financiare?

Zakonisht njëra është reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Festivali Zeitz Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl e ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan në qytetin e Zeitz (Saksoni-Anhalt)

Festivali Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - ... »
Mendimet dhe kërkesat e një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një sipërmarrës - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një qytetari nga rrethi ...»
Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Shoqëruesi i shkollës - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »
Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90 / Die Grünen, anëtar i ... »
Ne nuk duam të bëhemi zombie konformiste

Intervistë me Elmar Schwenke, Peter ... »
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi

- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - 30 vjet nga rënia e ...»
Video muzikore e projektit Abacay me titull Guitar Girl

Abacay - video muzikore: Guitar ... »
Raporti televiziv për Shtëpinë Romaneske në Bad Kösen - Kristin Gerth ofron njohuri mbi historinë dhe arkitekturën e ndërtesës përgjatë rrugës romane.

Fokusohuni në shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane ... »
Mendimet e një nëne të re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një nënë e re nga Naumburgu - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
Shëndeti dhe guximi - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
Ελληνικά • greek • greek
日本 • japanese • język japoński
suomalainen • finnish • фінская
中国人 • chinese • ķīniešu
basa jawa • javanese • জাভানিজ
lëtzebuergesch • luxembourgish • اللوكسمبرجية
bosanski • bosnian • bosniaco
azərbaycan • azerbaijani • azerbaidžaniečių
bahasa indonesia • indonesian • इन्डोनेशियाई
shqiptare • albanian • אלבני
Русский • russian • ruso
עִברִית • hebrew • ヘブライ語
հայերեն • armenian • armeenlane
malti • maltese • maltees
italiano • italian • italiană
eesti keel • estonian • एस्तोनियावासी
français • french • fransızca
slovenský • slovak • slovaški
한국인 • korean • coreeană
svenska • swedish • Σουηδικά
українська • ukrainian • ukrainien
slovenščina • slovenian • 斯洛文尼亚语
Монгол • mongolian • tiếng mông cổ
فارسی فارسی • persian farsia • persesch farsien
suid afrikaans • south african • sud-african
hrvatski • croatian • kroate
polski • polish • polirati
lietuvių • lithuanian • litaus
norsk • norwegian • Норвежский
dansk • danish • dāņu
magyar • hungarian • macar
македонски • macedonian • makedonský
ქართული • georgian • georgiano
беларускі • belarusian • biélorusse
română • romanian • румунски
қазақ • kazakh • kasakhisk
Српски • serbian • servisch
عربي • arabic • arapski
español • spanish • 스페인의
deutsch • german • tedesco
gaeilge • irish • irlandês
türk • turkish • turkiska
english • anglais • ingilizce
íslenskur • icelandic • איסלנדית
bugarski • bulgarian • bulgare
tiếng việt • vietnamese • вьетнам
বাংলা • bengali • Բենգալերեն
nederlands • dutch • 네덜란드 사람
हिन्दी • hindi • הינדי
latviski • latvian • lotyšský
português • portuguese • portugis
čeština • czech • Ċek
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu Merseburg Medien- & Videoproduktion .

Wersja tej strony przez Halima Kazem - 2023.03.24 - 14:01:25