evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Ligjërata video incizim prodhim video regjisor dokumentarësh


Faqja kryesore Gama e ofertave Pasqyrë e kostos Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Turneu i Shën Nikollës për E-Youth dhe G-Youth: FC Rot-Weiß Weißenfels...


Sebastian Lindstaedt, Juliane, futboll në ambiente të mbyllura, Bernd Otto, Janis, Thomas Triemner , Tenis Borussia Berlin, Christian Kratzsch, turne i Shën Nikollës, Mohamad Ramadan, FC Rot-Weiß Weißenfels, Bernd Otto, E-Youth, G-Youth


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDA po përpiqeni për një nivel të lartë cilësie pavarësisht një buxheti të vogël?

Kjo zakonisht nuk është e pajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit, arrihet cilësia e imazhit të klasit të parë. Fakti që kamerat mund të përdoren nga distanca me anë të pjerrësive të programueshme të motorit çon në një reduktim të shpenzimeve të personelit dhe në këtë mënyrë në kursime të kostos.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga referencat tona
Sfidat për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz në Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt Në këtë intervistë video, Silvio Klawonn flet për sfidat me të cilat përballet komuniteti i arteve marciale Jodan Kamae Zeitz në Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt. Ai flet për veçoritë e rajonit dhe mënyrën sesi klubi i trajton ato.

Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet ...»
Tronditëse: vrasësi i lirë! E veja e mbytur dhe grabitur brutalisht!

Lajm tronditës: vrasësi në liri! E veja e mbytur dhe e grabitur në ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, autor)

Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar ... »
Kërkesë për politikën lokale - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Kërkesë për politikën lokale - letra e një banori - zëri i ... »
Në turneun e pingpongut të VSG Kugelberg Weißenfels kundër TSV Eintracht Lützen, lojtari 87-vjeçar Klaus Sommermeyer bëri bujë dhe mori duartrokitje të mëdha.

Lojtari i pingpongut 87-vjeçar Klaus Sommermeyer dha një paraqitje ...»
Televizioni takohet me teatrin e kukullave: raport televiziv për ekspozitën "Holzköppe und Strippengler" në rrethin Burgenland

Kokat prej druri dhe tërheqësit e fijeve: ekspozita e teatrit të kukullave ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakh
日本 ⋄ japanese ⋄ japanski
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandeză
norsk ⋄ norwegian ⋄ норвег
malti ⋄ maltese ⋄ máltai
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persan
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vjetnamiż
Српски ⋄ serbian ⋄ srbsko
bosanski ⋄ bosnian ⋄ басьнійскі
hrvatski ⋄ croatian ⋄ хрватски
македонски ⋄ macedonian ⋄ macadóinis
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ الأذربيجانية
한국인 ⋄ korean ⋄ hàn quốc
türk ⋄ turkish ⋄ турецька
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjellorusisht
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ người indonesia
shqiptare ⋄ albanian ⋄ arnavut
հայերեն ⋄ armenian ⋄ армянская
português ⋄ portuguese ⋄ португал тілі
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandês
español ⋄ spanish ⋄ spagnolo
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburg
svenska ⋄ swedish ⋄ Švedijos
latviski ⋄ latvian ⋄ λετονική
english ⋄ anglais ⋄ anglisht
Русский ⋄ russian ⋄ russisk
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollänesch
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ السلوفينية
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrejščina
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongólska
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгальский
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgisk
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grego
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanês
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estone
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovaque
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bolgár
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukraiņu
magyar ⋄ hungarian ⋄ hungareze
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ sør-afrikansk
română ⋄ romanian ⋄ romanian
deutsch ⋄ german ⋄ däitsch
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituano
italiano ⋄ italian ⋄ talijanski
中国人 ⋄ chinese ⋄ cina
čeština ⋄ czech ⋄ tjekkisk
polski ⋄ polish ⋄ polština
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ісландская
français ⋄ french ⋄ francuski
عربي ⋄ arabic ⋄ arábica
dansk ⋄ danish ⋄ دانماركي


Bladsy opgedateer deur Khadija Mohammed - 2024.02.23 - 12:00:27