evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore raportet video Video Regjistrimi i Koncertit


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Personi kontaktues

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Jacqueline lexon një letër nga një qytetar i Naumburgut. Një letër nga një qytetar i Naumburgut lexohet nga Jacqueline. Një qytetar i Naumburgut ka dërguar një letër, të cilën Jacqueline do ta lexojë. Masat politike të koronës tashmë kanë ndarë shumë marrëdhënie në vendin tonë. YouTube e fshiu videon origjinale sepse supozohej se përmbante dezinformata mjekësore. Në përshkrimin e videos poshtë videos së shkurtuar do të gjeni lidhjen për videon e plotë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDVetëm një buxhet i vogël, por ende standarde të larta?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Në shkollë - një mendim - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Në shkollë - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Përzierja e Energjisë dhe Mallrave - Yann Song King - Pamja e një banori

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Mendimet e ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve

Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me ... »
Operatori i sallonit të akullores - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Operatori i sallonit të akullores - Një banor i rrethit ... »
Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz - raport video

Raporti video: Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në ... »
Policia e trafikut në Zeitz dhe departamenti për çiklizëm SG Chemie Zeitz po organizojnë duatlonin e 19-të të fëmijëve Zeitz, në të cilin pjesëmarrësit vrapojnë dhe ngasin skuter. Kryetari i bashkisë Christian Thieme dhe Carola Höfer do të jenë të pranishëm dhe një raport televiziv do të dokumentojë ngjarjen, e cila zhvillohet në Altmarkt në Zeitz.

Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të ... »
Duhen shumë të vdekur! - Një banor i rrethit Burgenland

Duhen shumë të vdekur! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Koncerti live i Wade Fernandez në Burgwerben ishte një përvojë e jashtëzakonshme për të gjithë ata që e duan muzikën e tij.

Burgwerben ishte dëshmitar i një koncerti të jashtëzakonshëm live nga ... »
Unë u hodha nga pista - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Unë u hodha nga pista - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
"Në gjurmët e shtigjeve qiellore": raport televiziv nga Shtigjet e 7-të Qiellore Run në Arche Nebra me Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski

"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e 7-të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
suomalainen · finnish · finnesch
shqiptare · albanian · albán
қазақ · kazakh · kazahstanski
nederlands · dutch · néerlandais
magyar · hungarian · ungerska
français · french · frans
한국인 · korean · korejski
日本 · japanese · 日本人
deutsch · german · duits
basa jawa · javanese · javanés
bosanski · bosnian · 波斯尼亚语
עִברִית · hebrew · ibrani
bahasa indonesia · indonesian · indinéisis
română · romanian · rumunski
Српски · serbian · serb
Ελληνικά · greek · yunan
gaeilge · irish · irish
slovenščina · slovenian · sloweens
bugarski · bulgarian · búlgaro
português · portuguese · portugalin kieli
hrvatski · croatian · hrvatski
slovenský · slovak · словак
english · anglais · ইংরেজি
ქართული · georgian · грузијски
italiano · italian · italiano
čeština · czech · չեխ
íslenskur · icelandic · tiếng iceland
македонски · macedonian · macedonian
norsk · norwegian · norska
فارسی فارسی · persian farsia · פרסיה פרסית
українська · ukrainian · ukrainien
español · spanish · španski
malti · maltese · малтешки
azərbaycan · azerbaijani · ażerbajġani
svenska · swedish · sueco
Русский · russian · الروسية
Монгол · mongolian · mongolsk
türk · turkish · turski
lietuvių · lithuanian · литовський
dansk · danish · duński
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburški
беларускі · belarusian · bieloruský
հայերեն · armenian · אַרְמֶנִי
tiếng việt · vietnamese · vietnamlane
latviski · latvian · lettisch
中国人 · chinese · סִינִית
বাংলা · bengali · benggala
हिन्दी · hindi · Χίντι
عربي · arabic · араб
eesti keel · estonian · người estonia
suid afrikaans · south african · দক্ষিণ আফ্রিকান
polski · polish · polirati
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Naumburg Video- und Multimedia-Produktion .

Update gedaan door Miguel Hidayat - 2023.03.23 - 09:35:06