evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show Regjistrimi i video teatrit Video Produksioni i Koncertit


Mirë se vini Gama e ofertave Çmimet Nga referencat tona Na kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Në çfarë epoke po jetojmë? - Një banor i rrethit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Kur miqtë bëhen armiq. Kur fëmijët quhen llastiqe virusesh. Kur të moshuarit vdesin nga vetmia edhe pse janë të shëndetshëm. Kur një person inteligjent tani quhet budalla.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Ambicie të mëdha pavarësisht buxhetit të vogël?

Rrallëherë është e mundur t i kesh të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kushtet sfiduese të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara lejojnë kamerat të përdoren nga distanca, duke reduktuar nevojën për staf dhe duke kursyer kostot.


Nga gama e shërbimeve tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Administratori i qarkut Götz Ulrich betohet për kandidatët e rinj për sekretar qarku në distriktin Burgenland - fillon trajnimi dyvjeçar në karrierën e shërbimit civil. Nadine Weeg raporton në një intervistë.

Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për ... »
Regjistrimi i koncertit të dyshes muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Koncert unplugged nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Pamja e një banori ... »
-Nora oder ein Puppenheim- Video incizim i shfaqjes në Teatrin Naumburg

Videoprodhimi i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- nga Teatri ... »
Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një banor i rrethit ... »
Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për varrezat masive dhe memorialin e Gustav Adolf me financim dhe kontribute personale.

Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen ... »
Rëndësia e Marshit Blücher në Zeitz për Bundeswehr-in: raport mbi stërvitjen dhe përgatitjet e rezervistëve për konkursin shtetëror, shoqëruar me një intervistë me kryetarin e grupit shtetëror për Shoqatën e Rezervistëve Saksoni-Anhalt, Hans Thiele.

Prapa skenave të Blüchermarsch në Zeitz: Vështrime mbi stërvitjen dhe ... »
Në manastirin Posa: Stadtwerke Zeitz jep një shembull për skenën kulturore - Në një bisedë me Lars Ziemann mund të mësoni më shumë për rëndësinë e sponsorizimit për klubet dhe punonjësit e kulturës në rajon. Një raport televiziv tregon fytyrat e lumtura të marrësve.

Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve dhe punonjësve të ...»
Video muzikore nga artisti Tommy Fresh me titull You are my sunshine

Tommy Fresh - You are my sunshine - video ... »
Festivali Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe ... »
Diskriminimi në shkolla - mendimi i një qytetari nga distrikti Burgenland.

Diskriminimi në shkolla – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
dansk ▪ danish ▪ دانمارکی
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vjetnamietis
中国人 ▪ chinese ▪ síneach
عربي ▪ arabic ▪ arabiska
hrvatski ▪ croatian ▪ хорватский
lietuvių ▪ lithuanian ▪ lithuania
nederlands ▪ dutch ▪ هولندي
हिन्दी ▪ hindi ▪ Хинди
latviski ▪ latvian ▪ letonă
қазақ ▪ kazakh ▪ kazahstanski
english ▪ anglais ▪ angličtina
gaeilge ▪ irish ▪ إيرلندي
norsk ▪ norwegian ▪ norveççe
Српски ▪ serbian ▪ српски
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbajdžanski
français ▪ french ▪ prancis
日本 ▪ japanese ▪ giapponese
deutsch ▪ german ▪ almanca
eesti keel ▪ estonian ▪ эстонскі
malti ▪ maltese ▪ maltesisch
basa jawa ▪ javanese ▪ jávsky
suomalainen ▪ finnish ▪ фински
italiano ▪ italian ▪ italiaans
svenska ▪ swedish ▪ шведскі
polski ▪ polish ▪ polonisht
slovenský ▪ slovak ▪ славацкая
magyar ▪ hungarian ▪ ungarsk
română ▪ romanian ▪ rumen
suid afrikaans ▪ south african ▪ 南非的
português ▪ portuguese ▪ পর্তুগীজ
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indoneziečių
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnia
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolsk
shqiptare ▪ albanian ▪ albanach
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luksemburg
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ перська фарсія
հայերեն ▪ armenian ▪ armenac
Ελληνικά ▪ greek ▪ graikų
বাংলা ▪ bengali ▪ beangáilis
한국인 ▪ korean ▪ קוריאנית
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandi
türk ▪ turkish ▪ türk
bugarski ▪ bulgarian ▪ Βούλγαρος
ქართული ▪ georgian ▪ georgiano
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainian
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloven
македонски ▪ macedonian ▪ maqedonase
עִברִית ▪ hebrew ▪ хебрејски
Русский ▪ russian ▪ 러시아인
čeština ▪ czech ▪ чех
español ▪ spanish ▪ スペイン語
беларускі ▪ belarusian ▪ hviterussisk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

রিভিশন Nelson Estrada - 2023.03.24 - 13:35:31