evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i videove të teatrit Prodhimi video i raporteve televizive Prodhimi i videos me shumë kamera


Faqja e pare Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Mendimet e një qytetari - Zëri...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Meqenëse jam nënë e tre fëmijëve, e di që nuk është e nevojshme të shkoni menjëherë te mjeku. Ne shkuam te mjeku - për shkak të shënimit të sëmundjes dhe një testi PCR. Mjeku i mori shtupa nga hunda dhe fyti. Fëmija im ka autizëm Asperger. Mjeku kërcënoi se do të shkonte në gjykatë nëse nuk do të bëhej analiza.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDVetëm një buxhet i vogël por kërkesa të larta?

Zakonisht ju duhet të jepni përparësi sepse këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Në kushte të vështira ndriçimi, sigurohet cilësi e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke reduktuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Kryetari i qytetit të Weissenfels Martin Papke - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - një banor i rrethit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - Një letër ... »
Ray Cooper shkëputi koncertin e drejtpërdrejtë në kishën Goseck Castle

Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në kishën Goseck ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari ...»
Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një banor i rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një letër nga një qytetar ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Zhvillimi i një plani së bashku - Zëri i qytetarëve të rrethit ...»
Videoprodhimi i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- nga Teatri Naumburg

-Nora oder ein Puppenheim- Videoproduksion i shfaqjes nga Teatri ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis

Matthias Voss dhe Uwe Kraneis (Kryetari i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst) ... »
Si duam të jetojmë në të ardhmen?

Bëhu ... »
Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me imazh)

Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
português · portuguese · portugees
বাংলা · bengali · bengali
svenska · swedish · švedski
беларускі · belarusian · vitryska
中国人 · chinese · chinez
lëtzebuergesch · luxembourgish · Λουξεμβουργιανό
עִברִית · hebrew · heprealainen
dansk · danish · danés
한국인 · korean · koreanska
عربي · arabic · arabic
Монгол · mongolian · mongoljan
हिन्दी · hindi · Хинди
қазақ · kazakh · każakistan
magyar · hungarian · ungerska
hrvatski · croatian · hrvatski
Ελληνικά · greek · ბერძენი
Русский · russian · rosyjski
eesti keel · estonian · basa estonia
tiếng việt · vietnamese · в'етнамская
lietuvių · lithuanian · lithuanian
english · anglais · engelsk
nederlands · dutch · holandês
українська · ukrainian · úkraínska
deutsch · german · জার্মান
bahasa indonesia · indonesian · indonésien
basa jawa · javanese · javanisch
ქართული · georgian · georgiano
فارسی فارسی · persian farsia · farsia persană
türk · turkish · turski
shqiptare · albanian · albanac
azərbaycan · azerbaijani · azerbaidjan
español · spanish · spanjol
polski · polish · polonês
suid afrikaans · south african · África do sul
日本 · japanese · japans
slovenský · slovak · slovaki
français · french · francúzsky
македонски · macedonian · 马其顿语
gaeilge · irish · airių
bugarski · bulgarian · בולגרית
română · romanian · tiếng rumani
հայերեն · armenian · armenian
bosanski · bosnian · bósnio
malti · maltese · מלטזית
íslenskur · icelandic · isländska
latviski · latvian · letão
slovenščina · slovenian · slovensk
Српски · serbian · сербский
čeština · czech · tšehhi
suomalainen · finnish · фінская
italiano · italian · итальянский
norsk · norwegian · noors
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është DRESDENER VIDEOMEISTER .

Frissítette Viktoriya Shen - 2023.03.24 - 14:00:42