evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion raportet video Prodhimi i video intervistës Regjistrimi i videove të teatrit


Faqja e pare Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Nga referencat tona Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Mirëqenia e asnjë fëmije pa vullnetin e fëmijës - abuzim...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një intervistë me Anja dhe Kristin Thjesht nuk kishte asnjë ndihmë në të gjithë rrethin e Burgenland. Ai nuk ka as miq, nuk ka mjedis social, asgjë, askush. Babai dëshiron të marrë pjesë në zhvillimin e fëmijëve të tij. Por nëse ai nuk tregon interes. Ishte Krishtlindje, Pashkë, ditëlindje - asgjë, zero.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Buxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
Video muzikore nga artisti Bastian Harper me titull Love to dance

Bastian Harper - I pëlqen të kërcejë (video ... »
Duhet të biem shumë më thellë! - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Duhet të biem shumë më thellë! - Mendimet e një qytetari - ... »
Koncepti i jetesës Streipert, video me imazh, dizajn i hapësirës individuale të jetesës, 4K/UHD

Koncepti i jetesës Streipert në (Stößen afër Naumburg, distrikti ... »
Dëgjoni në vend që të jeni të bindur - Një letër nga një qytetar i distriktit Burgenland

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - mendimi i një ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Ne nuk jemi minj laboratori - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Abacay - Luka - video muzikore

Abacay - video muzikore: ...»
Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve dhe punonjësve të kulturës në manastirin Posa, intervistë me Lars Ziemann (Drejtor Menaxhues)

Angazhimi kulturor i Stadtwerke Zeitz - Manastirit Posa si një pikë takimi për ... »
Kërkesë për politikën lokale - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Kërkesë për politikën lokale - zëri i qytetarëve të ... »
Wade Fernandez (Fituesi i Çmimit Indian Summer Music Award) koncert live në Burgwerben

Me tingullin e tij të vlerësuar me çmime, Wade Fernandez bëri që ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ronald Knoll në bisedë - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një banor i rrethit Burgenland

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një banori në rrethin ... »
nuk ju intereson – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

nuk ju intereson - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
한국인 ▪ korean ▪ корејски
Српски ▪ serbian ▪ sérvio
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
עִברִית ▪ hebrew ▪ heebrea keel
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnyák
deutsch ▪ german ▪ njemački
slovenščina ▪ slovenian ▪ اسلوونیایی
türk ▪ turkish ▪ 土耳其
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainia
shqiptare ▪ albanian ▪ basa albania
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ персидская фарсия
čeština ▪ czech ▪ čekų
polski ▪ polish ▪ fényesít
Русский ▪ russian ▪ Ρωσική
қазақ ▪ kazakh ▪ kazahstan
english ▪ anglais ▪ angličtina
македонски ▪ macedonian ▪ makedonsk
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalski
français ▪ french ▪ limba franceza
slovenský ▪ slovak ▪ slovakisk
eesti keel ▪ estonian ▪ estonski
nederlands ▪ dutch ▪ hollannin kieli
hrvatski ▪ croatian ▪ kroate
íslenskur ▪ icelandic ▪ исландски
suomalainen ▪ finnish ▪ suomių
svenska ▪ swedish ▪ švedski
中国人 ▪ chinese ▪ chinese
italiano ▪ italian ▪ إيطالي
magyar ▪ hungarian ▪ język węgierski
malti ▪ maltese ▪ maltezer
Ελληνικά ▪ greek ▪ اليونانية
norsk ▪ norwegian ▪ ioruais
português ▪ portuguese ▪ portugisisk
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ інданезійскі
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ Люксембургскі
español ▪ spanish ▪ spænska, spænskt
latviski ▪ latvian ▪ lotyšský
bugarski ▪ bulgarian ▪ Βούλγαρος
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litauisk
basa jawa ▪ javanese ▪ javanesisk
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamesiska
հայերեն ▪ armenian ▪ アルメニア語
română ▪ romanian ▪ rumunština
日本 ▪ japanese ▪ japanisch
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolian
suid afrikaans ▪ south african ▪ sudafricano
беларускі ▪ belarusian ▪ valkovenäläinen
dansk ▪ danish ▪ дат
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ アゼルバイジャン語
gaeilge ▪ irish ▪ iirlane
عربي ▪ arabic ▪ arabisch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Hildesheim Videoproduktionen .

Бетті жаңарту жасаған Ramon Ito - 2023.03.24 - 12:26:35