evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Prodhimi i videos me shumë kamera Video Regjistrimi i Koncertit


Faqja kryesore Shërbimet tona Pasqyrë e kostos Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Punonjësit në spital - Një banor i...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Një qytetar ka dërguar një letër, të cilën Strudel do ta lexojë. Nuk mund të përmend më frikën time, megjithëse në punë tashmë i kemi zotëruar ulje-ngritjet së bashku. Nuk mund të jem më i lumtur. A ka pyetur dikush ndonjëherë se çfarë po na bën kjo sjellje keqdashëse?


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDKërkesa të larta dhe burime të kufizuara financiare - një kombinim i vështirë?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të përdorur. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson funksionimin e kamerave nga distanca, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe mundëson kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Bashkim, drejtësi dhe liri? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Diskutim dhe lexim autori me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në botimin e librit Die Himmelsscheibe von Nebra

Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në librin ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një banor i rrethit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Letra nga një banor - ... »
Pjesa 1 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime Parashikime

Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime ... »
Video raport për këtë ngjarje të EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në sallën e IHK-së

Video raport - Racionaliteti i energjisë! Tani!- në emër të ...»
Intervistë dhe Leximi me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim - ... »
Valixhe Saale-Unstrut 2018/2019: fotosesion me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm, kreu i Zyrës Ekonomike Burgenlandkreis.

Raport televiziv: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Letra e një banori - Zëri i ... »
Krishtlindjet me oborr në Naumburg: Ardhja në oborre me reporteren e re Annica Sonderhoff dhe kryebashkiakun Bernward Küper

Krishtlindjet me oborrte në oborret e Naumburgut: Raport nga reporterja e vogël Annica ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Në çfarë epoke po jetojmë? - Një banor i rrethit ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - zëri i qytetarëve të ... »
Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni nga Abacay (Video muzikore)

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni - video ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
한국인 ▸ korean ▸ κορεάτης
português ▸ portuguese ▸ ポルトガル語
basa jawa ▸ javanese ▸ jávský
malti ▸ maltese ▸ maltese
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
עִברִית ▸ hebrew ▸ عبری
deutsch ▸ german ▸ 독일 사람
bugarski ▸ bulgarian ▸ балгарская
Русский ▸ russian ▸ Ρωσική
dansk ▸ danish ▸ دانماركي
ქართული ▸ georgian ▸ گرجی
eesti keel ▸ estonian ▸ الإستونية
Српски ▸ serbian ▸ serbia
македонски ▸ macedonian ▸ makedonski
latviski ▸ latvian ▸ letties
english ▸ anglais ▸ İngilis dili
magyar ▸ hungarian ▸ ουγγρικός
íslenskur ▸ icelandic ▸ islandų
հայերեն ▸ armenian ▸ armeens
svenska ▸ swedish ▸ шведскі
slovenský ▸ slovak ▸ slovakisk
lietuvių ▸ lithuanian ▸ ლიტვური
Ελληνικά ▸ greek ▸ griechisch
italiano ▸ italian ▸ iodálach
slovenščina ▸ slovenian ▸ 슬로베니아
বাংলা ▸ bengali ▸ benggala
română ▸ romanian ▸ rumunski
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ फ़ारसी फ़ारसी
українська ▸ ukrainian ▸ orang ukraina
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luxemburgsk
中国人 ▸ chinese ▸ cina
nederlands ▸ dutch ▸ hollenska
suid afrikaans ▸ south african ▸ Հարավ - աֆրիկյան
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnien
türk ▸ turkish ▸ basa turki
shqiptare ▸ albanian ▸ Αλβανός
беларускі ▸ belarusian ▸ բելառուս
gaeilge ▸ irish ▸ irlandiż
polski ▸ polish ▸ poola keel
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ Азербайджанский
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indonézsky
norsk ▸ norwegian ▸ norvégien
français ▸ french ▸ francuski
Монгол ▸ mongolian ▸ mongoli keel
español ▸ spanish ▸ spansk
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ víetnamska
қазақ ▸ kazakh ▸ कजाख
čeština ▸ czech ▸ tékkneska
日本 ▸ japanese ▸ japonés
عربي ▸ arabic ▸ arabski
suomalainen ▸ finnish ▸ fins
hrvatski ▸ croatian ▸ کروات
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga anëtarët e shumtë të rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Një tjetër anëtar dhe partner është STUTTGART VIDEOPRODUKTION .

Revizuirea acestei pagini de către Andrei Zamora - 2023.03.23 - 08:59:17