evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Raportet televizive Video regjistrimi i koncertit


Mirë se vini Shërbimet tona Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Dashuria për të kërcyer - video muzikore nga artisti Bastian...


Kjo video është disa vite më e vjetër. Kënga e artistit Bastian Harper është Love to dance. Një ide bazë ishte kërcimi në një disko dhe u realizua me kërcimtarët e The Steps. Në atë kohë nuk kishte 4K/UHD.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDMjete të vogla financiare, por synime të mëdha?

Shumicën e kohës ju duhet të merrni një vendim sepse këto gjëra përjashtojnë njëra-tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Ruajtja e kishës në Göthewitz është një çështje e zemrës për shumë njerëz në rajon. Ky reportazh televiziv paraqet iniciativat dhe masat e ndryshme për të shpëtuar objektin. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Raport televiziv mbi përpjekjet për të shpëtuar kishën në ... »
Një vrasës? – Një anëtar i stafit infermieror.

Një vrasës? - Mendimet e një punonjësi në sektorin e kujdesit - ... »
Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss në bisedë me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Virusi korona kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në ... »
Atletët nderohen në bashkinë e Zeitz - raport televiziv mbi festën në të cilën atletët mundën të nënshkruanin librin e qytetit. Intervistat me Ulf Krause, Maria Franke dhe Jaschar Salmanow dhe atletë të tjerë, Burgenlandkreis.

Raport televiziv për çmimin e sportistëve në bashkinë e Zeitz, ... »
Portreti i Braunsbedra dhe rrethinat e saj, me fokus në natyrën dhe Geiseltalsee, si dhe banorët dhe traditat dhe zakonet e tyre, me komente nga kryetari Steffen Schmitz.

Intervistë me kryebashkiakun Steffen Schmitz për festimet për ditëlindjen e ... »
Kryetari i këshillit të qytetit Jörg Freiwald në bisedë - Si e pasuron festivali i kështjellës në Weißenfels distriktin Burgenland dhe rëndësinë e simbolit të nderit të qytetit.

Parada e festivalit të kështjellës në distriktin Burgenland - Një ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve

Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me ... »
"Trommel.Werk.Stadt në Kulturhaus Weißenfels: Fëmijët daullojnë me 'Die Tempomacher' RedAttack në punëtori"

"Muzika dhe lëvizja: punëtori e daulleve për fëmijë me Benjamin ... »
Vështrim mbi planet e ardhshme të HC Burgenland dhe perspektivat e hendbollit në rajon, me komente nga Sascha Krieg dhe ekspertë të tjerë.

Raport mbi festivalin e hendbollit që feston 95 vjetorin e hendbollit në tronditje ...»
Për organet dhe koncertet: Ann-Helena Schlueter në një intervistë video

Ann-Helena Schlueter në bisedë: Një organiste në turne nëpër ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
Ελληνικά » greek » 希腊语
svenska » swedish » isveçli
suomalainen » finnish » finščina
türk » turkish » ترکی
polski » polish » полски
suid afrikaans » south african » dienvidāfrikānis
فارسی فارسی » persian farsia » perzijska farzija
español » spanish » spanisch
français » french » Франц
中国人 » chinese » kinesisk
slovenský » slovak » slovák
עִברִית » hebrew » иврит
hrvatski » croatian » ხორვატული
azərbaycan » azerbaijani » aserbajdsjansk
bosanski » bosnian » bósnio
bahasa indonesia » indonesian » indonesesch
日本 » japanese » japansk
Русский » russian » російський
Монгол » mongolian » mongolialainen
gaeilge » irish » irsk
bugarski » bulgarian » búlgaro
nederlands » dutch » holandský
Српски » serbian » srpski
українська » ukrainian » ukrainien
বাংলা » bengali » bengali
magyar » hungarian » maghiară
dansk » danish » дански
हिन्दी » hindi » хинди
english » anglais » język angielski
italiano » italian » talijanski
malti » maltese » maltesisk
íslenskur » icelandic » исландски
tiếng việt » vietnamese » vietnam
deutsch » german » niemiecki
português » portuguese » portugis
қазақ » kazakh » każakistan
slovenščina » slovenian » словеначки
беларускі » belarusian » belarussisch
eesti keel » estonian » эстонский
한국인 » korean » korėjiečių
basa jawa » javanese » Ява
shqiptare » albanian » ալբանացի
ქართული » georgian » gruzinų
čeština » czech » češki
latviski » latvian » letón
lietuvių » lithuanian » լիտվերեն
română » romanian » rumunų
norsk » norwegian » নরওয়েজীয়
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxemburgi
македонски » macedonian » Македонская
հայերեն » armenian » アルメニア語
عربي » arabic » arabialainen


nganyari kaca digawe dening Hanan Van - 2024.02.23 - 11:27:45