evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës Prodhimi i raporteve video prodhim video


Faqja e pare Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Ëndrra për violinë - Andreas Friedrich - duke lexuar bibliotekën e qytetit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Ky është video regjistrimi i një leximi të autorit Andreas Friedrich. Edhe leximet e vogla mund të regjistrohen në mënyrë profesionale në video. Në librin e tij, autori Andreas Friedrich shkruan historinë e një vajze të quajtur Nadja. Në ditëlindjen e saj të 10-të, vajza ka marrë një dhuratë shumë të veçantë nga nëna e saj.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Përvetësoni sfidat kryesore me një buxhet të kufizuar financiar?

Zakonisht ju duhet të jepni përparësi sepse këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorit mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave dhe kështu kontribuojnë në uljen e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Dënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një qytetar i ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - Letra nga distrikti Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - një parashtrim për distriktin ... »
Vështrime në praktikën e psikologjisë së fëmijëve: Intervistë me Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Psikologjia e Fëmijëve - Si mund t'i ndihmojnë prindërit fëmijët ... »
"Fokus në Saksoni-Anhalt: Raporti televiziv mbi raundin e 4-të të Kampionatit Ndërkombëtar të Trail Truck Truck në Teuchern"

"Lufta për fitore: Benno Winter dhe "Përbindëshi i tij i ... »
Distrikti i Burgenland betohet kandidatët e rinj për sekretar distrikti që fillojnë një kurs trajnimi dyvjeçar në shërbimin civil, emërim nga administratori i distriktit Götz Ulrich, raport televiziv, intervistë me Nadine Weeg

Burgenlandkreis: Kandidatët e rinj të sekretarit të qarkut emërohen dhe ... »
Konferenca e shtypit SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Pjesa 2

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e ...»
Stërvitje futbolli për fëmijë: SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz organizon kampe stërvitore për fëmijë

Një vështrim prapa skenave të SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau ... »
Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Shëndeti dhe guximi - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »
Intervistë dhe diskutim me Andreas Martin - Si duam të jetojmë në të ardhmen?

Lidhja midis klubeve, themelimi, sfondi, qëllimet dhe ... »
"Përjetoni turneun e ciklit të Johann Sebastian Bach nga Leipzig në Naumburg me një ndalesë në Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në Weißenfels - një rekomandim nga Thomas Organist Ullrich Böhme"

"Organisti i Thomas Ullrich Böhme ju merr në turneun e ciklit Johann ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
македонски ⋄ macedonian ⋄ maċedonjan
polski ⋄ polish ⋄ pollakk
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrejčina
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litewski
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanska
italiano ⋄ italian ⋄ ítalska
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalí
deutsch ⋄ german ⋄ saksa keel
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgare
Српски ⋄ serbian ⋄ սերբերեն
slovenský ⋄ slovak ⋄ 斯洛伐克语
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Люксембургскі
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ esloveno
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveški
dansk ⋄ danish ⋄ дацкая
gaeilge ⋄ irish ⋄ irish
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grčki
français ⋄ french ⋄ prancūzų kalba
svenska ⋄ swedish ⋄ Σουηδικά
日本 ⋄ japanese ⋄ japansk
türk ⋄ turkish ⋄ türkisch
한국인 ⋄ korean ⋄ कोरियाई
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ tiếng iceland
čeština ⋄ czech ⋄ cseh
suomalainen ⋄ finnish ⋄ финский
қазақ ⋄ kazakh ⋄ 카자흐어
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vjetnamiż
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ ヒンディー語
english ⋄ anglais ⋄ inglês
Русский ⋄ russian ⋄ russo
ქართული ⋄ georgian ⋄ грузијски
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjeloruski
nederlands ⋄ dutch ⋄ walanda
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ азербејџански
Монгол ⋄ mongolian ⋄ মঙ্গোলীয়
українська ⋄ ukrainian ⋄ ուկրաինական
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jávsky
română ⋄ romanian ⋄ rumeenlane
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ جنوب افريقيا
中国人 ⋄ chinese ⋄ 中国語
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estisk
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ індонезійська
magyar ⋄ hungarian ⋄ hongrois
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 페르시아 페르시아
latviski ⋄ latvian ⋄ latvialainen
malti ⋄ maltese ⋄ maltalı
հայերեն ⋄ armenian ⋄ αρμενικός
hrvatski ⋄ croatian ⋄ الكرواتية
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnesch
español ⋄ spanish ⋄ स्पैनिश
português ⋄ portuguese ⋄ portugalin kieli
عربي ⋄ arabic ⋄ arābu
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu VIDEOMACHER HANNOVER .

Uppfærsla gerð af Shanshan Mahto - 2023.03.26 - 20:10:47