evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit video prerje Prodhimi i raporteve video


Mirë se vini Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Unë eci për një të ardhme të sigurt dhe paqësore për ne, fëmijët tanë dhe prindërit tanë. Unë shkoj në shëtitje për mirëkuptim të ndërsjellë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDVetëm një buxhet i vogël, por ende standarde të larta?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Llojet e programueshme të panës së motorit mundësojnë funksionimin e kamerave nga distanca, duke minimizuar kostot e personelit dhe duke ulur kostot për ju si klient.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle.

Video raport për këtë ngjarje të EnergieVernunft Mitteldeutschland eV ... »
Shëndeti dhe guximi - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i Burgenlandkreis

Në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Në çfarë epoke po jetojmë? - Mendimet e një qytetari - ... »
"Në gjurmët e shtigjeve qiellore": raport televiziv nga Shtigjet e 7-të Qiellore Run në Arche Nebra me Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski

"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e ... »
Leximi dhe intervista me Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Leximi dhe intervista me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
français   french   francés
עִברִית   hebrew   hebreeus
norsk   norwegian   norvegų
română   romanian   রোমানিয়ান
dansk   danish   丹麦语
қазақ   kazakh   kazahstanski
lietuvių   lithuanian   litván
عربي   arabic   арапски
українська   ukrainian   úkraínska
türk   turkish   turco
shqiptare   albanian   albanski
polski   polish   פולני
nederlands   dutch   hollandsk
Ελληνικά   greek   grieg
basa jawa   javanese   javaneze
magyar   hungarian   macarca
español   spanish   Испани
svenska   swedish   svensk
日本   japanese   japonês
한국인   korean   কোরিয়ান
latviski   latvian   latvių
Српски   serbian   srbský
hrvatski   croatian   hrvatski
bugarski   bulgarian   bulharčina
ქართული   georgian   gürcü
lëtzebuergesch   luxembourgish   луксембуршки
suid afrikaans   south african   দক্ষিণ আফ্রিকান
čeština   czech   čehu
english   anglais   engels
فارسی فارسی   persian farsia   ba tư farsia
bahasa indonesia   indonesian   Индонез
deutsch   german   almanca
português   portuguese   პორტუგალიური
македонски   macedonian   makedonsk
bosanski   bosnian   बोस्नियाई
Русский   russian   орыс
gaeilge   irish   ірландскі
বাংলা   bengali   бенгал
հայերեն   armenian   아르메니아 사람
Монгол   mongolian   mongolski
हिन्दी   hindi   hindi
slovenský   slovak   slovāku
中国人   chinese   Çince
italiano   italian   italiano
беларускі   belarusian   белорусский
azərbaycan   azerbaijani   आज़रबाइजानी
slovenščina   slovenian   斯洛文尼亚语
tiếng việt   vietnamese   вьетнамдық
suomalainen   finnish   फिनिश
eesti keel   estonian   естонски
malti   maltese   maltaca
íslenskur   icelandic   איסלנדית
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu KAISER Video- & TV-Produktion .

পেজ আপডেট করা হয়েছে Svetlana Patra - 2023.03.24 - 13:54:34