evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive prodhim video Prodhimi i video intervistës


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një bisedë me Anja Bruncke Narcistët janë njerëz që duan të imponojnë këndvështrimin e tyre te të tjerët, ose që duan t'u rrënjosin njerëzve që u thuhet vetëm mendimi i tyre. Më pas kisha një rrugë të gjatë për të shkuar deri në datën e abortit, sepse thjesht nuk isha i sigurt për të gjithë situatën në të cilën ndodhemi. Për mua, kjo grua disi nuk ishte më e arsyeshme. Vazhdoi të sëmurej.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNjë kërkesë e lartë, por vetëm një buxhet i vogël?

Si rregull, është e pamundur të realizohen të dyja në të njëjtën kohë. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Letra nga një arkëtar nga distrikti ... »
Video muzikore nga artisti Tommy Fresh me titull You are my sunshine

You Are My Sunshine nga Tommy (Video ... »
Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Prodhohet një katastrofë totale - një intervistë me një qytetar ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Ne nuk jemi minj laboratori - një parashtrim për distriktin ... »
Ray Cooper shkëputi koncertin e drejtpërdrejtë në kishën Goseck Castle

Ray Cooper në koncert në Kishën e Kalasë ... »
Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa 2)

Koncerti i Ray Cooper pa prizë në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa ... »
Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me imazhe për mediat sociale)

Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së ... »
"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Katedralja e Naumburgut - një vend i historisë dhe artit": reportazh ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
қазақ   kazakh   kazachų
українська   ukrainian   ukrajinski
malti   maltese   малтешки
latviski   latvian   lettone
čeština   czech   čekų
hrvatski   croatian   kroatų
中国人   chinese   चीनी
日本   japanese   japanski
bahasa indonesia   indonesian   indonéština
magyar   hungarian   unkarin kieli
shqiptare   albanian   albanach
हिन्दी   hindi   hindi
türk   turkish   tyrkneska
فارسی فارسی   persian farsia   persiese farsia
english   anglais   engleski
suid afrikaans   south african   sydafrikansk
íslenskur   icelandic   islandeze
عربي   arabic   arabisch
dansk   danish   daniż
nederlands   dutch   голланд
македонски   macedonian   makedonialainen
svenska   swedish   swedia
basa jawa   javanese   الجاوية
Русский   russian   ruski
Српски   serbian   serbia
azərbaycan   azerbaijani   azerbaiyano
հայերեն   armenian   armenski
Ελληνικά   greek   հունարեն
slovenščina   slovenian   slovensky
slovenský   slovak   slovak
gaeilge   irish   إيرلندي
lietuvių   lithuanian   litovský
polski   polish   polandia
ქართული   georgian   Γεωργιανή
suomalainen   finnish   芬兰
עִברִית   hebrew   hebreiska
Монгол   mongolian   mongol
deutsch   german   ドイツ人
беларускі   belarusian   belarus
español   spanish   Іспанська
bugarski   bulgarian   búlgaro
português   portuguese   Πορτογαλικά
română   romanian   rumın
français   french   francuski
tiếng việt   vietnamese   orang vietnam
norsk   norwegian   নরওয়েজীয়
한국인   korean   κορεάτης
bosanski   bosnian   bosnijan
italiano   italian   итальян
eesti keel   estonian   estonština
বাংলা   bengali   bengalisch
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgi
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu KAISER Video- & TV-Produktion .

Atjaunināt Javier Dang - 2023.03.24 - 12:55:27