evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Produksion video teatrale Prodhimi i video intervistës Video Produksioni i Koncertit


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Më 29 janar 2022, iniciativa Die Bürgerstimme organizoi një demonstrim në sheshin e tregut në Naumburg. Iniciativa Die Bürgerstimme është e angazhuar, ndër të tjera, për përfundimin e shpejtë të masave të Korona. Pasi të ishte përpiluar katalogu i kërkesave, ai do t'u dorëzohej politikanëve të rajonit më 29 janar 2022. Megjithatë, politikanët rajonalë nuk u shfaqën.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDStandarde të larta me liri veprimi të kufizuar financiar?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të përdorur. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrësia e programueshme e motorit lejon që kamerat të përdoren nga distanca, gjë që minimizon kërkesat e personelit dhe redukton kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Tema: Utopia - Nata e 4-të Pecha Kucha në Zeitz, prodhim video, Kloster Posa eV

Nata e 4-të Pecha-Kucha në bashkinë e Zeitz, regjistrim video, Manastiri ...»
Mjek i lartë në mjekësinë akute - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Mjeku i lartë në mjekësinë akute - mendimet e një qytetari - ... »
Ky është nxitim! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Ky është nxitim! – Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Ray Cooper drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa 2)

Ray Cooper në koncert në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa ... »
Koronavirusi, futbolli dhe klubet sportive, Matthias Voss në bisedë me Uwe Abraham dhe Maik Zimmermann nga SSC, Saalesportclub Weissenfels

Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Uwe Abraham Maik ... »
Demonstratë / shëtitje në Weissenfels kundër qeverisë, duke përfshirë një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch ... »
Unë u hodha nga pista - Një banor i rrethit Burgenland

U hodha nga pista - Mendimi i një banori - Zëri i qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armeno
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ ბერძენი
gaeilge ⋄ irish ⋄ irish
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamees
latviski ⋄ latvian ⋄ letón
română ⋄ romanian ⋄ tiếng rumani
slovenský ⋄ slovak ⋄ словачки
čeština ⋄ czech ⋄ tsjeggies
Русский ⋄ russian ⋄ venäjän kieli
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ ჰინდი
español ⋄ spanish ⋄ Испани
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
македонски ⋄ macedonian ⋄ المقدونية
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finnish
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ južni afričan
nederlands ⋄ dutch ⋄ flemenkçe
malti ⋄ maltese ⋄ maltalı
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneżjan
english ⋄ anglais ⋄ engelsk
deutsch ⋄ german ⋄ alman
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjeloruski
한국인 ⋄ korean ⋄ korea
ქართული ⋄ georgian ⋄ 格鲁吉亚语
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroatisch
Српски ⋄ serbian ⋄ serb
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ ლუქსემბურგული
svenska ⋄ swedish ⋄ svediż
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolski
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvegjeze
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ Պարսկական Պարսկաստան
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kasahhi
türk ⋄ turkish ⋄ türgi keel
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrán
日本 ⋄ japanese ⋄ اليابانية
português ⋄ portuguese ⋄ portugis
français ⋄ french ⋄ француски
shqiptare ⋄ albanian ⋄ basa albania
عربي ⋄ arabic ⋄ arabiska
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ісландская
italiano ⋄ italian ⋄ italienesch
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ Болгар
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ szlovén
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ хебрејски
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungari
dansk ⋄ danish ⋄ danų
polski ⋄ polish ⋄ poļu
中国人 ⋄ chinese ⋄ Çince
bosanski ⋄ bosnian ⋄ ბოსნიელი
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javaneză
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ літоўскі
eesti keel ⋄ estonian ⋄ eastóinis
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ Αζερμπαϊτζάν
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Hildesheim Videoproduktionen .

aktualizowany przez Antonio Abdullahi - 2023.03.24 - 13:34:26