evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi video i raporteve televizive Regjistrimi i videove të teatrit Video Produksioni i Koncertit


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Ndërtuesi i oxhakut - zëri i qytetarëve të rrethit...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Duke u përpjekur për të kontaktuar një punëtor, mund të jeni në gjendje ta kapni atë përmes telefonit. Një takim është më i vështirë. Në një moment - të cilët tani janë klientët tanë spontanë - të gjithë do të mund të udhëtojnë përsëri, do të jenë në gjendje të shpenzojnë paratë e tyre për gjëra që ne ishim mësuar t'i shpenzonim për gjithçka. Ne jemi fitues të Corona. Më duhet ta them këtë tani. Tani vjen por i madhi. Gruaja ime dhe unë sinqerisht shpresojmë që nuk do të ndodhë ajo që turbullojnë këta mendimtarë, mashtrues dhe kapele alumini.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNjë kombinim sfidues: kërkesa dhe një buxhet i ngushtë?

Zakonisht ekziston një papajtueshmëri midis këtyre mundësive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorit, duke minimizuar kështu shpenzimet e personelit, gjë që çon në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Stefan Pöschel jep njohuri mbi përgatitjet dhe planifikimin e garës së 15-të të rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për pjesëmarrësit e rinj

Gara emocionuese dhe shumë argëtim për fëmijët në garën e ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! Ronald Knoll - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Ronald Knoll në bisedë - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të ...»
Ambienti përrallor: përshtypjet e paradës më të madhe të këtij lloji në Gjermani

Parada më e madhe e përrallave në Gjermani në Bad Bibra e prezantuar nga ...»
Corona godet me përzierje - Yann Song King - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Corona Hits Medley - Yann Song King - ... »
Diskriminimi në shkolla - Një banor i Burgenlandkreis

Diskriminimi në shkolla - perceptimi i një banori të distriktit ... »
Publiku i Burgerstimme Burgenlandkreis në bisedë me Martin Papke (kryetar i bashkisë së qytetit Weissenfels)

Në bisedë me kryetarin e ri të bashkisë së qytetit Weissenfels, ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Letra nga një banor - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një banor i rrethit ... »
Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - mendimi i një banori në rrethin ... »
Liria dua të them. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi

Video reportazh mbi 30 vitet e rënies së murit - liria dua të them. Kërkimi ... »
Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Si i shkatërroni njerëzit?

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Intervistë me Grit Wagner - Si i ... »
Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Letra e një banori - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
français ⋄ french ⋄ צָרְפָתִית
dansk ⋄ danish ⋄ дански
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajdžanský
română ⋄ romanian ⋄ ռումիներեն
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ פרסיה פרסית
беларускі ⋄ belarusian ⋄ بلاروسی
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongoljan
português ⋄ portuguese ⋄ portugis
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ sud africain
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamesisk
magyar ⋄ hungarian ⋄ maghiară
Русский ⋄ russian ⋄ russu
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litháískur
english ⋄ anglais ⋄ англійська
español ⋄ spanish ⋄ স্পেনীয়
malti ⋄ maltese ⋄ maltčina
latviski ⋄ latvian ⋄ 라트비아 사람
bosanski ⋄ bosnian ⋄ boshnjake
slovenský ⋄ slovak ⋄ 슬로바키아 사람
norsk ⋄ norwegian ⋄ ioruais
polski ⋄ polish ⋄ польский
svenska ⋄ swedish ⋄ Шведски
українська ⋄ ukrainian ⋄ украјински
বাংলা ⋄ bengali ⋄ Бенгальська
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ 슬로베니아
日本 ⋄ japanese ⋄ Ġappuniż
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ kreeka keel
қазақ ⋄ kazakh ⋄ 카자흐어
deutsch ⋄ german ⋄ Немецкий
한국인 ⋄ korean ⋄ koreansk
italiano ⋄ italian ⋄ იტალიური
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jávsky
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ хіндзі
عربي ⋄ arabic ⋄ arab
hrvatski ⋄ croatian ⋄ cróitis
nederlands ⋄ dutch ⋄ nederlands
Српски ⋄ serbian ⋄ basa serbia
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finnish
македонски ⋄ macedonian ⋄ mazedonesch
gaeilge ⋄ irish ⋄ आयरिश
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estniska
čeština ⋄ czech ⋄ češki
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonezijski
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebraisk
ქართული ⋄ georgian ⋄ người gruzia
հայերեն ⋄ armenian ⋄ ermeni
shqiptare ⋄ albanian ⋄ अल्बानियन
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarian
türk ⋄ turkish ⋄ türkisch
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ İzlandaca
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Λουξεμβουργιανό
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Zeitz Videoproduktion .

Aktualizacja wykonana przez Yuanyuan Quispe - 2023.03.23 - 09:52:53