evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i videove të teatrit Prodhimi i raporteve video Video Produksioni i Koncertit


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim me Saruj / Bilbo Calvez -...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Më në fund u humba në matricë. Gati 25 vjet dhe më pas në një moment vura re: Po, Autobahn është i bukur. Por sigurisht që ka rrugë të vogla dhe më pas u largova. Në vitin 2014, dy vjet pasi pushova së punuari në matricë, doja të mbaja një fjalim në një vigjilje në Berlin para Portës së Brandenburgut dhe bëhej fjalë për para. Mund të thuash: Unë preferoj t'u besoj miqve të mi më të mirë ose rrjetit tim. Unë preferoj t'u besoj njerëzve të tjerë dhe dua të jem i lidhur me njerëz të tjerë. Në thelb, ka të bëjë me atë se si ta bëni udhëtimin nga këtu në një shoqëri pa para.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Buxheti i vogël kundrejt kërkesave të larta?

Si rregull, është e pamundur të realizohen të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet sfiduese të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara lejojnë kamerat të përdoren nga distanca, duke reduktuar nevojën për staf dhe duke kursyer kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Abuzimi narcisist - Një banor i Burgenlandkreis

Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i Burgenlandkreis

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një ... »
Racionaliteti i energjisë! Tani! - Raport video për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV rreth ngjarjes në sallën e IHK-së

Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft ... »
Operatori i sallonit të akullores - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Operatori i akullores - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Intervistë me Kristin Gerth: Shtëpia romane në Bad Kösen - një portret përgjatë rrugës romane.

Portreti i shtëpisë romane në Bad Kösen përgjatë rrugës romane ... »
Koncepti i jetesës Streipert Stossen Naumburg Burgenlandkreis dizajn individual i dhomës së ndenjes 4K

Koncepti i jetesës Streipert në (Stößen afër Naumburg, distrikti ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit ... »
Pjesa 3 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime Vështrime

SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinionit të konferencës ... »
Yann Song King - Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov Engjëlli i Paqes - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Yann Song King - Kënga: Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Zëri i ...»
Video reportazh për xhirimet e një filmi artistik me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video kontribut në xhirimin e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me ... »
Leximi dhe intervista me Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim - ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
hrvatski · croatian · kroatialainen
deutsch · german · גֶרמָנִיָת
slovenščina · slovenian · slowenesch
español · spanish · ispan dili
বাংলা · bengali · bengalisch
македонски · macedonian · makedonialainen
english · anglais · ingilizce
tiếng việt · vietnamese · vietnamien
беларускі · belarusian · belarusia
日本 · japanese · 일본어
gaeilge · irish · irsk
suomalainen · finnish · finsk
қазақ · kazakh · 카자흐어
français · french · prantsuse keel
عربي · arabic · αραβικός
فارسی فارسی · persian farsia · ফারসি ফারসি
română · romanian · румынский
azərbaycan · azerbaijani · azerbejdżański
Ελληνικά · greek · यूनानी
íslenskur · icelandic · ისლანდიური
Монгол · mongolian · מוֹנגוֹלִי
norsk · norwegian · nauy
Русский · russian · rosyjski
nederlands · dutch · 荷兰语
bahasa indonesia · indonesian · indonesian
português · portuguese · portugalski
հայերեն · armenian · armênio
bosanski · bosnian · bosniansky
svenska · swedish · suedeze
lietuvių · lithuanian · լիտվերեն
eesti keel · estonian · estonia
हिन्दी · hindi · хинди
polski · polish · полски
עִברִית · hebrew · ivrits
basa jawa · javanese · jawajski
shqiptare · albanian · albánský
Српски · serbian · srbský
magyar · hungarian · ungverska, ungverji, ungverskt
한국인 · korean · coréen
italiano · italian · italų
bugarski · bulgarian · người bungari
türk · turkish · טורקי
українська · ukrainian · ukrajinski
slovenský · slovak · slowakesch
latviski · latvian · লাটভিয়ান
dansk · danish · danés
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgsk
malti · maltese · malteški
中国人 · chinese · chiński
ქართული · georgian · גרוזינית
čeština · czech · чех
suid afrikaans · south african · afrika selatan
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

アップデート Roger Kaya - 2023.03.24 - 13:48:47