evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore prodhim video muzikore redaktimi i videos


Mirë se vini Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Dënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Paqja, përveç ushqimit të mjaftueshëm, veshjeve të ngrohta, një çati mbi kokë - një nga të mirat më të mëdha të njerëzve. Cila nënë i pëlqen të humbasë djemtë e saj? Cila grua i pëlqen të humbasë burrin e saj? Unë e dënoj thellësisht luftën.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDPërvetësoni sfidat kryesore me një buxhet të kufizuar financiar?

Shumicën e kohës këto gjëra janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat që përdorim janë modele moderne, të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave, duke reduktuar kështu nevojën për staf, duke rezultuar në kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të distriktit Burgenland në Naumburg

Iniciativa Demonstrata e zërit të qytetarëve në Naumburg në ... »
Agjenti imobiliar - Një banor i rrethit Burgenland

Agjenti imobiliar - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Opinionet nga distrikti Burgenland.

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - nga ... »
Të gjithë vendosin vetë - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Një banor i rrethit ... »
Një letër nga një sipërmarrës nga distrikti Burgenland

Një mendim i një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Në shkollë – Parashtrimi me mendime për situatën në shkolla.

Në shkollë - Mendime mbi situatën në shkolla - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
italiano ⟩ italian ⟩ итальян
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kasakhisk
Монгол ⟩ mongolian ⟩ Μογγόλος
deutsch ⟩ german ⟩ Ġermaniż
türk ⟩ turkish ⟩ turski
magyar ⟩ hungarian ⟩ húngaro
հայերեն ⟩ armenian ⟩ örmény
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islandez
latviski ⟩ latvian ⟩ letties
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ Ինդոնեզերեն
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebrejština
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengalski
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosníska
malti ⟩ maltese ⟩ マルタ語
nederlands ⟩ dutch ⟩ dutch
polski ⟩ polish ⟩ lehçe
dansk ⟩ danish ⟩ դանիերեն
日本 ⟩ japanese ⟩ japonez
ქართული ⟩ georgian ⟩ Ġorġjan
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
hrvatski ⟩ croatian ⟩ hırvat
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ eteläafrikkalainen
english ⟩ anglais ⟩ engelsk
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ aserbaidschan
gaeilge ⟩ irish ⟩ irland
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estnisch
中国人 ⟩ chinese ⟩ ჩინური
português ⟩ portuguese ⟩ portugeze
عربي ⟩ arabic ⟩ arabiškas
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukraiński
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ litván
한국인 ⟩ korean ⟩ korea keel
Српски ⟩ serbian ⟩ सर्बियाई
español ⟩ spanish ⟩ spanjol
svenska ⟩ swedish ⟩ rootsi keel
français ⟩ french ⟩ franċiż
basa jawa ⟩ javanese ⟩ javanés
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ luxemburgi
română ⟩ romanian ⟩ rumunski
slovenský ⟩ slovak ⟩ словак
čeština ⟩ czech ⟩ чешский язык
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ ブルガリア語
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ 斯洛文尼亚语
беларускі ⟩ belarusian ⟩ białoruski
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albanese
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ grísku
Русский ⟩ russian ⟩ ロシア
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ perzijska farzija
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonietis
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vyetnamlı
suomalainen ⟩ finnish ⟩ फिनिश
norsk ⟩ norwegian ⟩ נורבגית
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Naumburg Video- und Multimedia-Produktion .

ページ更新者 Peng Baba - 2023.03.24 - 13:39:39