evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion redaktimi i videos Produksion video teatrale Specialist i videove promovuese


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Open Neuland Zeitz - në...


Ky është një video kontribut / një video-raport mbi ngjarjen Open Neuland të Kloster Posa eV në bibliotekën e vjetër të qytetit në Zeitz. Në video intervistë janë Philipp Baumgarten (Open Space Zeitz), Thomas Haberkorn (Kloster Posa eV), Andreas Willisch (Instituti Thünen për Zhvillimin Rajonal), Stephanie Auras-Lehmann (Comeback Elbe-Elster), Ina Tuscher (Kloster Posa eV), Carolin Schönwald (www.hierzulanden.de - Kultus eV Buckow), Steffen Präger (Kultuhanse, Platform eV), Jasmin Sepahzad (Wangeliner Garden), Annette Ochs (Vendorët e lumtur), Reiner Eckel (www.zeitzonline.de), Sophie Schlehahn (zyrtare shtypi e qytetit të Zeitz), Bürgerbühne des Kultus eV Buckow.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Ambicie të mëdha pavarësisht buxhetit të vogël?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga referencat tona
Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinioneve pjesa 1

Konferenca për shtyp e SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e ... »
Demo / shëtitje Weissenfels, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Dita e Unitetit Gjerman, 3 tetor 2022

Demoja e Weissenfels të hënën, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, 3 tetor ... »
"Historia e Steintorturm am Brühl dhe partneriteti Detmold-Zeitz: 30 vjet bashkëpunim në emër të mbrojtjes së monumenteve - një intervistë"

"The Steintorturm am Brühl: Si një shoqatë partneriteti ruan historinë e ... »
Leximi në Shtëpinë e Arkitekturës dhe Mjedisit: Një lexim në Shtëpinë e Arkitekturës dhe Mjedisit në Naumburg me rastin e ditës mbarëkombëtare të leximit. Mentorët e leximit u lexojnë libra fëmijëve gjatë veprimtarisë së organizuar nga Shoqata Qytetare e Burgenlandkreis.

Një vështrim prapa skenave: Një vështrim prapa skenave të punës ... »
Detyrimi i vaksinimit për zonat mjekësore - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një banori ... »
Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (autor, gazetar, ... »
Raport mbi festivalin e 26-të në shtëpi të SV Großgrimma me përshtypjet e aktiviteteve të ndryshme, duke përfshirë turneun e Pearlball, futbollin, sportet dhe lojërat për të gjithë familjen, si dhe një intervistë me Anke Färber, kryetaren e dytë të SV Großgrimma.

Raport historik mbi historinë e festivalit vendas të SV Großgrimma dhe ... »
Frika nga përmbytjet e reja - Dirk Lawrenz në një intervistë për themelimin e nismës qytetare të përmbytjes 2013 në Zeitz.

Një vështrim në prapaskenat e nismës qytetare Flut 2013 në Zeitz - ... »
Administrata në shtëpinë e të moshuarve - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një banori në ... »
Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Prapa Skenave: Shkëmbimi i çuditshëm i Reese & Ërnst - Three Goats and a Donkey | Speciale e Historisë Lokale

Shkëmbimi i ekstravagancave të kafshëve: Tre dhi dhe një gomar me ... »
Mbrojtja e të dhënave në klube: Heimtaverein Teuchern informon për Rregulloren e Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave GDPR në Zum Grünen Baum në Burgenlandkreis.

Heimtaverein Teuchern im Burgenlandkreis organizoi një ngjarje informuese mbi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
italiano ▸ italian ▸ italyan
suomalainen ▸ finnish ▸ phần lan
日本 ▸ japanese ▸ japonský
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ Персиска фарсија
беларускі ▸ belarusian ▸ البيلاروسية
عربي ▸ arabic ▸ għarbi
english ▸ anglais ▸ język angielski
gaeilge ▸ irish ▸ iresch
nederlands ▸ dutch ▸ niederländisch
čeština ▸ czech ▸ tschechisch
Русский ▸ russian ▸ rosyjski
қазақ ▸ kazakh ▸ tiếng kazakh
slovenščina ▸ slovenian ▸ اسلوونیایی
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulgarca
español ▸ spanish ▸ spanjol
dansk ▸ danish ▸ danimarkalı
deutsch ▸ german ▸ alemão
বাংলা ▸ bengali ▸ bengali
Монгол ▸ mongolian ▸ mongolský
한국인 ▸ korean ▸ coreano
polski ▸ polish ▸ 研磨
íslenskur ▸ icelandic ▸ איסלנדית
Ελληνικά ▸ greek ▸ grčki
中国人 ▸ chinese ▸ չինական
basa jawa ▸ javanese ▸ Ява
հայերեն ▸ armenian ▸ 亚美尼亚语
македонски ▸ macedonian ▸ makedonsk
bosanski ▸ bosnian ▸ boşnakça
shqiptare ▸ albanian ▸ albanialainen
norsk ▸ norwegian ▸ ノルウェー語
magyar ▸ hungarian ▸ hongrois
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luxembourgsk
suid afrikaans ▸ south african ▸ afrika e jugut
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnami
eesti keel ▸ estonian ▸ estonština
português ▸ portuguese ▸ portugalščina
română ▸ romanian ▸ rumunski
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ ইন্দোনেশিয়ান
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ আজারবাইজানি
українська ▸ ukrainian ▸ oekraïens
français ▸ french ▸ ֆրանսերեն
türk ▸ turkish ▸ טורקי
malti ▸ maltese ▸ maltese
svenska ▸ swedish ▸ rootsi keel
latviski ▸ latvian ▸ لتونی
ქართული ▸ georgian ▸ georgian
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litevský
Српски ▸ serbian ▸ servisch
hrvatski ▸ croatian ▸ хрватски
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
עִברִית ▸ hebrew ▸ хебрејски
slovenský ▸ slovak ▸ slovacă


Revisione di questa pagina da parte di Maryam Sandoval - 2024.04.24 - 10:06:56