evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore Prodhimi video i raporteve televizive Produksion video teatrale


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Çmimet Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Koncepti i jetesës Streipert, film imazhi, dizajn i hapësirës individuale të...


Kjo është një video me imazhe e kompanisë -Wohnkonzept Streipert- në distriktin Burgenland. Përveç paradrekës së Pashkëve dhe të ftuarve, do të ekspozohen edhe pjesë të ekspozitës. Drejtoresha menaxhuese Claudia Streipert flet për themelin, historinë dhe qëllimet e kompanisë së saj. Kjo video me imazh është filmuar dhe prodhuar në 4K/UHD.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht ekziston një papajtueshmëri midis këtyre mundësive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat tona janë të të njëjtit lloj dhe të gjeneratës së fundit, por kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Abacay - video muzikore: Guitar Girl

Abacay - Guitar Girl - video ... »
Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz

Hapni Neuland Zeitz - në Zeitz - raport ... »
Portreti i shtëpisë romane në Bad Kösen në rrugën romane, në një intervistë me Kristin Gerth (asistent kërkimor Muzeu Naumburg)

Kristin Gerth në bisedë: Historia dhe rëndësia e shtëpisë ... »
Mendimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të ... »
Duatloni i 19-të i Zeitz për fëmijë zhvillohet në Altmarkt në Zeitz, i organizuar nga policia e trafikut Zeitz dhe departamenti i çiklizmit SG Chemie Zeitz. Kryetari i Bashkisë, Christian Thieme dhe Carola Höfer do të jenë të pranishëm dhe një reportazh televiziv do të mbulojë ngjarjen.

Altmarkt në Zeitz është vendi i duatlonit të 19-të për ... »
Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf me financim dhe kontribute personale.

Kryetari i bashkisë së Lützen dhe administratori i qarkut Götz Urlich ...»
Zhvillimi i një plani së bashku - Një banor i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Annica Sonderhoff hedh një vështrim prapa skenave të garës së 15-të të rosave të gomës në Zeitz dhe bisedon me pjesëmarrësit dhe organizatorët

Gara emocionuese dhe shumë argëtim për fëmijët në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
日本   japanese   იაპონელი
shqiptare   albanian   albanski
қазақ   kazakh   kazakh
italiano   italian   ایتالیایی
bahasa indonesia   indonesian   indonesies
nederlands   dutch   هولندي
українська   ukrainian   ukrainsk
english   anglais   engels
gaeilge   irish   아일랜드의
Русский   russian   ruski
hrvatski   croatian   хорватский
norsk   norwegian   nórsky
basa jawa   javanese   javanais
عربي   arabic   arabies
հայերեն   armenian   armenac
eesti keel   estonian   estoniano
suid afrikaans   south african   afraic theas
íslenskur   icelandic   iżlandiż
suomalainen   finnish   φινλανδικός
বাংলা   bengali   bengaliska
polski   polish   pools
türk   turkish   türgi keel
हिन्दी   hindi   хинди
Ελληνικά   greek   ギリシャ語
dansk   danish   датська
עִברִית   hebrew   иврит
malti   maltese   malteză
bugarski   bulgarian   bolgár
Српски   serbian   serbesch
slovenščina   slovenian   slowenesch
македонски   macedonian   マケドニアの
română   romanian   rumunski
беларускі   belarusian   vitryska
français   french   französisch
lietuvių   lithuanian   литва
lëtzebuergesch   luxembourgish   lüksemburgca
中国人   chinese   chinese
magyar   hungarian   húngaro
azərbaycan   azerbaijani   ադրբեջաներեն
español   spanish   spāņu valoda
slovenský   slovak   słowacki
português   portuguese   portugalski
tiếng việt   vietnamese   viëtnamees
Монгол   mongolian   मंगोलियन
bosanski   bosnian   bosenský
svenska   swedish   tiếng thụy Điển
한국인   korean   koreański
deutsch   german   آلمانی
čeština   czech   tsjechisch
latviski   latvian   Латышский
ქართული   georgian   gruzinų
فارسی فارسی   persian farsia   페르시아 페르시아
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga anëtarët e shumtë të rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Një tjetër anëtar dhe partner është Düsseldorf Medien TV Videoproduktion .

Nuashonrú déanta ag Xiaoling Yun - 2023.03.23 - 09:33:06