evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive Video Regjistrimi i Koncertit Prodhimi i video intervistave


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Agjenti imobiliar - Një banor i rrethit...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Kam ndjesinë se njerëzit nuk merren më seriozisht. Kjo ka të bëjë me faktin se politikanët, nëse nuk mund të shtyjnë diçka, ose nëse diçka nuk funksionon ashtu siç e imagjinojnë, ata thonë se nuk ia kanë shpjeguar siç duhet njerëzve. Kjo është gjithmonë arsyeja. Është e padenjë. Është mungesë respekti dhe dua që kjo të ndalet.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht kjo përjashton një mundësi. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të operohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe kursen kostot.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! Intervistë ...»
Bodo Pistor - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Bodo Pistor - Mendimi i një banori në rrethin ...»
Festivali Mendl në Zeitz - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan

Festivali Mendl - Martin Luther, Bertolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka ... »
3200 njerëz të varfër dhe nevojtarë në rajon, Matthias Voss foli me Matthias Gröbner nga Naumburger Tafel

3200 nevojtarë dhe të varfër, Matthias Voss në bisedë me Mathias ... »
Festivali Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe...»
Angazhimi kulturor i Stadtwerke Zeitz - Manastirit Posa si një pikë takimi për klubet dhe punonjësit e kulturës: Lars Ziemann shpjegon në një intervistë pse sponsorizimi është kaq i rëndësishëm. Një raport televiziv dokumenton dorëzimin ceremonial të kontratave.

Manastiri i Posas si një vend takimi: Stadtwerke Zeitz mbështet klubet dhe ... »
Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck

Koncert i drejtpërdrejtë i Ray Cooper në Kishën e Kalasë ... »
Matthias Voss në një intervistë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar në Zeitz).

Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
عربي ⋄ arabic ⋄ arabesch
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
malti ⋄ maltese ⋄ maltês
dansk ⋄ danish ⋄ daneze
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kasachesch
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnien
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainska
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ isländisch
gaeilge ⋄ irish ⋄ 爱尔兰语
한국인 ⋄ korean ⋄ korejski
română ⋄ romanian ⋄ ρουμανικός
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanesiska
español ⋄ spanish ⋄ spanyol
english ⋄ anglais ⋄ Αγγλικά
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ lüksemburgca
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bullgare
Русский ⋄ russian ⋄ रूसी
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ basa slovenia
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ ebraico
беларускі ⋄ belarusian ⋄ 白俄罗斯语
čeština ⋄ czech ⋄ tcheco
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandiż
Монгол ⋄ mongolian ⋄ মঙ্গোলীয়
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ Парсы Фарсиясы
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ greacă
svenska ⋄ swedish ⋄ švédský
Српски ⋄ serbian ⋄ serbesch
ქართული ⋄ georgian ⋄ gürcü
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ liettualainen
shqiptare ⋄ albanian ⋄ alban
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneżjan
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ Βιετναμέζικο
slovenský ⋄ slovak ⋄ словачки
magyar ⋄ hungarian ⋄ הוּנגָרִי
norsk ⋄ norwegian ⋄ ნორვეგიული
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ азербејџански
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
français ⋄ french ⋄ französisch
türk ⋄ turkish ⋄ turecki
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonsk
eesti keel ⋄ estonian ⋄ Εσθονική
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandský
italiano ⋄ italian ⋄ italiană
polski ⋄ polish ⋄ 研磨
latviski ⋄ latvian ⋄ letonisht
português ⋄ portuguese ⋄ portugalin kieli
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ სამხრეთ აფრიკელი
deutsch ⋄ german ⋄ nemški
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenia
日本 ⋄ japanese ⋄ japanesch
hrvatski ⋄ croatian ⋄ хрватски
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Videoproduktion und Multimedia Freyburg .

Šį puslapį atnaujino Oleg Pereira - 2023.03.23 - 09:07:31