evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion producent mediatik redaktues video Specialist i videove promovuese


Mirë se vini Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Të gjithë vendosin vetë - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Kristina lexon një letër nga një qytetar. Vaksinat janë të reja dhe rreziqet e tyre nuk dihen. Efektiviteti i vaksinave nuk bie shpejt. Politikanët ndryshojnë mendje si moti.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në TV, Web, Blu-ray Disc, DVDA po përpiqeni për një nivel të lartë pavarësisht burimeve të pakta?

Shpesh të dyja nuk mund të pajtohen. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim të njëjtin lloj kamerash të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Llojet e programueshme të panës së motorit mundësojnë funksionimin e kamerave nga distanca, duke minimizuar kostot e personelit dhe duke ulur kostot për ju si klient.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
"Fushata e çantës së leximit" e Bibliotekës së qytetit Weißenfels, e cila u drejtohet nxënësve të shkollave fillore, u prezantua në një raport televiziv. Çantat e leximit u shpërndanë në bashkëpunim me shkollën fillore Langendorf dhe librarinë Seume në Weißenfels.

Një raport televiziv mbi "Fushata e suksesshme e çantave të ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar)

Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në ... »
Një shfaqje rreth miqësisë dhe tradhtisë: Raport televiziv mbi performancën e Simple dhe Schwejk në sallën e ballit të Kalasë Moritzburg në Zeitz gjatë Festivalit të 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në distriktin Burgenland. Në një intervistë me drejtorin e festivalit, Dr. Christina Siegfried, le të mësojmë më shumë për temat e shfaqjes dhe se si ajo preku publikun.

Interpretimi artistik i ngjarjeve historike: Raport televiziv mbi performancën e Simple ... »
Një pus i thellë 115 metra do të mbrojë Mondsee pranë Hohenmölsen nga tharja - kjo u njoftua në një konferencë për shtyp nga përfaqësues të politikës dhe biznesit, duke përfshirë kryebashkiakun Andy Haugk dhe Maik Simon nga MIBRAG.

Përfaqësues nga politika dhe biznesi, duke përfshirë kryebashkiakun Andy ... »
"Zum Dorfkrug" në kohën e Corona: Annett Baumann në një intervistë për sfidat për bujtinë e saj dhe besimin e saj për të ardhmen, duke përfshirë një diskutim për Zeitzer Michael.

Annett Baumann në bisedë: Si po përballet bujtina "Zum Dorfkrug" me ... »
Sporti si parandalim - Si Goethegymnasium Weißenfels i mbron studentët nga abuzimi me drogën - Një raport televiziv me intervista nga Silvio Klawonn dhe Hans-Jürgen Neufang për rëndësinë e sportit në parandalimin e drogës.

Sporti si një rrugëdalje nga kurthi i drogës - Goethegymnasium ... »
Lamtumirë emocionale: "Alban and the Queen" përfundon një seri të suksesshme muzikore në Kulturhaus Weißenfels, hyrje në librin e qytetit, intervistë me Barbara Döring (Kryetare e Artit Muzikor Weißenfels eV), Reinhard Seehafer (kompozitor i muzikës), Burgenlandkreis.

Finalja emocionuese muzikore: "Alban and the Queen" në Kulturhaus ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i bashkisë)

Matthias Voss në bisedë me Uwe ... »
Raporti televiziv për drejtimin e qytetit Zeitz - Një vështrim në ngjarjen sportive në parkun e kështjellës së Moritzburg Zeitz me Dietmar Voigt.

Dietmar Voigt në bisedë - Si organizohet qyteti i Zeitz në parkun e ... »
Ekipet më të mira në rajon u takuan në Weißenfels si pjesë e Kupës së 15-të Stadtwerke në futboll të mbyllur. Në një intervistë, Matthias Hauke ​​dhe Ekkart Günther japin një pasqyrë të bashkëpunimit midis shërbimeve komunale dhe klubeve dhe rëndësinë e turneut për sportin popullor.

Në Kupën e 15-të Stadtwerke në futbollin e mbyllur në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
ქართული · georgian · georgian
українська · ukrainian · ucraniano
lietuvių · lithuanian · Литва
Русский · russian · російський
español · spanish · spanjol
nederlands · dutch · 네덜란드 사람
deutsch · german · tiếng Đức
tiếng việt · vietnamese · Βιετναμέζικο
dansk · danish · デンマーク語
gaeilge · irish · người ailen
suomalainen · finnish · finlandês
հայերեն · armenian · armeens
suid afrikaans · south african · Південноафриканський
čeština · czech · чех
עִברִית · hebrew · hebraico
slovenščina · slovenian · սլովեներեն
हिन्दी · hindi · хинди
Монгол · mongolian · tiếng mông cổ
română · romanian · румунська
svenska · swedish · sweeds
қазақ · kazakh · cazaque
беларускі · belarusian · bieloruský
italiano · italian · Իտալական
português · portuguese · 포르투갈 인
türk · turkish · トルコ語
فارسی فارسی · persian farsia · פרסיה פרסית
shqiptare · albanian · Албани
english · anglais · englisch
slovenský · slovak · slovak
বাংলা · bengali · bengalų
polski · polish · Đánh bóng
عربي · arabic · আরবি
magyar · hungarian · ungarsk
latviski · latvian · लात्वीयावासी
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburski
norsk · norwegian · norvegian
basa jawa · javanese · Јаванесе
македонски · macedonian · maqedonase
한국인 · korean · kóreska
bugarski · bulgarian · bulgarca
bahasa indonesia · indonesian · indonezijski
Ελληνικά · greek · ბერძენი
hrvatski · croatian · ক্রোয়েশিয়ান
eesti keel · estonian · эстонский
中国人 · chinese · چینی ها
Српски · serbian · serbu
bosanski · bosnian · bosnia keel
日本 · japanese · japāņi
français · french · franséisch
malti · maltese · المالطية
azərbaycan · azerbaijani · aserbaidschan
íslenskur · icelandic · isländska


Rishikimi i faqes është bërë nga Felix Elias - 2024.02.23 - 10:07:09