evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Produksion video teatrale video prerje


Mirë se vini Gama e shërbimeve Çmimet Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një punonjës në terren lexon mendimin e tij personal. Dy mendime personale kongruente. Për katër vitet e fundit, unë kam qenë kryetar i këshillit të punës për gati 600 punonjës. Kjo video është fshirë në YouTube.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDCilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Mjeku - letra e një banori - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - zëri i qytetarëve të rrethit ...»
Zjarrfikësi - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Dorëzimi i një zjarrfikësi nga rrethi ... »
Raport televiziv: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm.

Intervistë me Thomas Böhm: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut ... »
Administrata në shtëpinë e të moshuarve - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i ... »
Si i shkatërroni njerëzit?

Intervistë me Grit Wagner - Si i shkatërroni ... »
Një mendim i një nëne të re nga Naumburg - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një nënë e re nga Naumburgu - një parashtrim nga distrikti ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! Ronald Knoll - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i ...»
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit ... »
Festivali Mendl 2019 - Një homazh ndaj muzikës dhe këndimit me aktorin Michael Mendl në Zeitz

Festivali Mendl 2019 në Zeitz me aktorin Michael Mendl - Një homazh për muzikën dhe ... »
Dënoj thellësisht luftën - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Unë e dënoj thellësisht luftën - Një banor i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandais
беларускі ⋄ belarusian ⋄ hviderussisk
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburgi keel
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
українська ⋄ ukrainian ⋄ Ουκρανός
polski ⋄ polish ⋄ polonais
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ liettualainen
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ისლანდიური
中国人 ⋄ chinese ⋄ кинески
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ Южноафриканский
deutsch ⋄ german ⋄ gearmáinis
slovenský ⋄ slovak ⋄ סלובקית
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnialainen
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ heprealainen
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandais
malti ⋄ maltese ⋄ malteški
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneziya dili
ქართული ⋄ georgian ⋄ վրաց
қазақ ⋄ kazakh ⋄ Казахстански
english ⋄ anglais ⋄ engels
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ yunani
dansk ⋄ danish ⋄ danez
français ⋄ french ⋄ francés
čeština ⋄ czech ⋄ ჩეხური
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ ヒンディー語
日本 ⋄ japanese ⋄ Японский
română ⋄ romanian ⋄ rumun
latviski ⋄ latvian ⋄ lettisk
svenska ⋄ swedish ⋄ zviedru
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albánsky
español ⋄ spanish ⋄ spanska
norsk ⋄ norwegian ⋄ норвег
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollandi keel
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnam
Русский ⋄ russian ⋄ ruse
português ⋄ portuguese ⋄ portugisisk
Српски ⋄ serbian ⋄ সার্বিয়ান
한국인 ⋄ korean ⋄ կորեերեն
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armēņu
magyar ⋄ hungarian ⋄ הוּנגָרִי
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbaijano
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovēņu
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persiska farsia
hrvatski ⋄ croatian ⋄ ხორვატული
македонски ⋄ macedonian ⋄ mazedonesch
عربي ⋄ arabic ⋄ arabic
türk ⋄ turkish ⋄ tuircis
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolia
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ болгар
eesti keel ⋄ estonian ⋄ észt
basa jawa ⋄ javanese ⋄ яванський
italiano ⋄ italian ⋄ итальян
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është HAMBURG - VIDEOPRODUKTION .

تم التحديث بواسطة Laksmi Muhammed - 2023.03.24 - 14:10:51