evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video intervistë Video regjistrimi i koncertit prodhim video


Faqja kryesore Shërbimet tona Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Prapa skenave të paradës më të madhe përrallash në Gjermani:...


parada më e madhe e përrallave, reportere e re, Gjermani, Burgenlandkreis , Bad Bibra, Annica Sonderhoff


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Kërkesa të larta kundrejt buxhetit të vogël?

Kjo zakonisht përjashtohet. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Corona hits medley - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Corona Hits Medley - Yann Song King - Pamja e një ... »
Ndërtuesi i oxhakut - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg

Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në librin ... »
Pikërisht në mes - bisedë hendbolli - valë Leutzscher

Biseda për hendbollin - mu në mes - Lutz ... »
Unë jam duke shkuar për një shëtitje - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një banor i rrethit ... »
Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Në bisedë me kryetarin e ri të bashkisë së qytetit Weissenfels, ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
english / anglais / angļu
македонски / macedonian / macadóinis
hrvatski / croatian / Хорватська
عربي / arabic / arab
Ελληνικά / greek / orang yunani
polski / polish / polyak
slovenský / slovak / სლოვაკური
svenska / swedish / Шведски
shqiptare / albanian / albán
dansk / danish / デンマーク語
azərbaycan / azerbaijani / azerbajdžanský
íslenskur / icelandic / আইসল্যান্ডিক
Српски / serbian / serbisk
中国人 / chinese / chinês
deutsch / german / آلمانی
eesti keel / estonian / eistneska, eisti, eistneskur
français / french / француз
español / spanish / स्पैनिश
日本 / japanese / japanski
malti / maltese / マルタ語
basa jawa / javanese / ジャワ語
বাংলা / bengali / бенгал
tiếng việt / vietnamese / vietnamesesch
gaeilge / irish / irish
čeština / czech / tsjekkisk
latviski / latvian / ლატვიური
türk / turkish / turks
עִברִית / hebrew / tiếng do thái
한국인 / korean / koreane
bahasa indonesia / indonesian / אינדונזית
հայերեն / armenian / სომხური
bosanski / bosnian / bosanski
magyar / hungarian / ungarisch
हिन्दी / hindi / Хінді
nederlands / dutch / ollainnis
bugarski / bulgarian / бугарски
slovenščina / slovenian / slovėnų
română / romanian / rumāņu valoda
lietuvių / lithuanian / літоўскі
Монгол / mongolian / 蒙
ქართული / georgian / грузијски
lëtzebuergesch / luxembourgish / luksemburški
қазақ / kazakh / kazakh
italiano / italian / talijanski
українська / ukrainian / ukrayna
português / portuguese / პორტუგალიური
norsk / norwegian / norvégien
беларускі / belarusian / bielorusso
فارسی فارسی / persian farsia / სპარსული სპარსეთი
Русский / russian / ruština
suid afrikaans / south african / suður afrískur
suomalainen / finnish / finnesch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu VIDEOPRODUKTION DORTMUND .

Ažuriranje stranice izradio John Hosen - 2023.03.23 - 09:13:58