evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Prodhimi i video intervistës Regjistrimi i videove të teatrit


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Nga referencat tona Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një qytetari nga rrethi...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Në distriktin Burgenland, ndonjëherë kishte mbi 3000. Ne i pyetëm shëtitësit e së hënës për çfarë po dilni në rrugë. Politikanët vendas ishin të ftuar. U shfaq një deputet i Bundestagut. Pas paragjykimeve të zakonshme janë fshehur politikanët vendas, administratori i qarkut, kryetari i bashkisë. Ajo që mund të ndihej nga parashtrimet e ndryshme ishte nevoja për t'u dëgjuar dhe marrë seriozisht.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDA keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Kjo zakonisht përjashtohet. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - një banor i rrethit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i një ... »
Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - mendimi i një banori ... »
Një Sipërmarrës - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Një sipërmarrës - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
Iniciativa Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të Distriktit Burgenland në Naumburg

Iniciativa Demonstrata e zërit të qytetarëve në Naumburg në ... »
"Zbuloni Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në Weißenfels në turneun me biçikletë Johann Sebastian Bach nga Leipzig në Naumburg me organistin Thomas Ullrich Böhme dhe zhytuni në botën e Bach"

"Me organistin Thomas Ullrich Böhme në turneun me biçikletë Johann ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një banor i rrethit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Zëri i qytetarëve ... »
Prodhohet një katastrofë totale - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin ... »
Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të ... »
Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Gjyshja - Një mendim - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Mendimi i një gjysheje nga rrethi ... »
"Përjetoni historinë nga afër": Një vizitë në Katedralen e Naumburgut me këshilla të brendshme nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill në një intervistë

"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ekskluzive ... »
Demonstratë / shëtitje në Weissenfels kundër qeverisë, duke përfshirë një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
română ⋄ romanian ⋄ rumänisch
english ⋄ anglais ⋄ ইংরেজি
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbaijan
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litovský
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnio
한국인 ⋄ korean ⋄ hàn quốc
malti ⋄ maltese ⋄ máltai
عربي ⋄ arabic ⋄ arabisk
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ איסלנדית
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollandsk
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazahstan
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarian
Русский ⋄ russian ⋄ ruština
polski ⋄ polish ⋄ polirati
türk ⋄ turkish ⋄ turško
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ اندونزیایی
dansk ⋄ danish ⋄ დანიური
magyar ⋄ hungarian ⋄ унгарски
ქართული ⋄ georgian ⋄ gruzijski
беларускі ⋄ belarusian ⋄ білоруська
slovenský ⋄ slovak ⋄ sllovake
čeština ⋄ czech ⋄ 捷克语
norsk ⋄ norwegian ⋄ noors
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebraishtja
italiano ⋄ italian ⋄ 이탈리아 사람
português ⋄ portuguese ⋄ portugués
gaeilge ⋄ irish ⋄ irština
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estų
Монгол ⋄ mongolian ⋄ Μογγόλος
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenio
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburg
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ սլովեներեն
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamien
basa jawa ⋄ javanese ⋄ người java
македонски ⋄ macedonian ⋄ Μακεδόνας
français ⋄ french ⋄ franċiż
deutsch ⋄ german ⋄ saksa keel
latviski ⋄ latvian ⋄ lettisch
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ afrika kidul
shqiptare ⋄ albanian ⋄ Αλβανός
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hiondúis
svenska ⋄ swedish ⋄ sweeds
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persană
中国人 ⋄ chinese ⋄ kínai
español ⋄ spanish ⋄ espanhol
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ Грек
Српски ⋄ serbian ⋄ صربی
hrvatski ⋄ croatian ⋄ króatíska
日本 ⋄ japanese ⋄ japonska
বাংলা ⋄ bengali ⋄ بنگالی
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandeză
українська ⋄ ukrainian ⋄ ucranio
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Merseburg Medien- & Videoproduktion .

此页面的更新由 Tomasz Dube - 2023.03.26 - 20:00:35