evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion raportet video Prodhuesi i përmbajtjes së mediave sociale Specialist i Post Production.


Mirë se vini Shërbimet tona Çmimet Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Ndriçimi i biçikletave në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese...


Uwe Pösniger, ZweiradRiese Weißenfels, Saksoni-Anhalt , Burgenlandkreis, dritat e biçikletave në vjeshtë


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Nuk e humbet pretendimin e lartë pavarësisht burimeve të ulëta financiare?

Zakonisht kjo përjashton një mundësi. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoren kamera aktuale me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Në kushte të vështira ndriçimi, sigurohet cilësi e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke reduktuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
Ne nuk jemi minj laboratori - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - një mendim - zëri i qytetarëve të ...»
Pamja e një gjysheje nga rrethi Burgenland

Gjyshja - Një mendim - Zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Rasti dramatik i shtrigave: Reese & Ërnst zbulojnë fatin e mamisë në Schkortleben.

Gjyqi i shtrigave në Schkortleben: Reese & Ërnst eksplorojnë fundin tragjik ... »
Arkëtarët në supermarket - mendimi i tyre - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Letra nga një arkëtar nga distrikti ... »
Kryemjeku Dr. mjekësor Andreas Hellweger: Jeta e përditshme në kirurgjinë e traumës. Në këtë reportazh televiziv, kryemjeku Dr. mjekësor Andreas Hellweger e shoqëron atë teksa zotëron jetën e tij të përditshme në kirurgjinë e traumës në Asklepiosklinik Weißenfels.

Kryemjeku Dr. mjekësor Andreas Hellweger: Dita në ortopedi. Në këtë ... »
Raport televiziv për ceremoninë e sportistëve në bashkinë e Zeitz, ku sportistët e suksesshëm morën një çmim special. Intervistat me Ulf Krause, Maria Franke, Jaschar Salmanow dhe atletë të tjerë, Burgenlandkreis.

Atletët e suksesshëm nderohen në bashkinë e Zeitz - raport televiziv mbi ... »
Raport televiziv: Niemöllerplatz bëhet më e gjelbër: fillimi i ndërtimit për parkingun klimatik

Raporti televiziv: Intervistë me menaxherin e projektit Danilo Heber: Parkimi i ...»
Nata e 4-të Pecha-Kucha në bashkinë e Zeitz, regjistrim video, Manastiri Posa, Hapësirë ​​e Hapur

Video prodhimi i natës së 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, ... »
Zbuloni thesare njohurish, aplikoni këshilla dhe përjetoni shumë më tepër! Christine Beutler ju shoqëron si trajnere në rrugën për të themeluar me sukses shkollën tuaj të pavarur dhe vendin e mësimit.

Kënaqni urinë tuaj për njohuri, përdorni këshilla dhe zbuloni më ... »
Shkëmbimi i ekstravagancave të kafshëve: Tre dhi dhe një gomar me Reese & Ërnst - zbulohen historitë lokale!

Kënaqësitë e kuzhinës: Reese & Ërnst dhurata - Tre dhi dhe ...»
Katedralja Naumburg në distriktin Burgenland si një sit i trashëgimisë botërore të UNESCO-s: Një deklaratë nga Dr. Holger Kunde nga Donatorët e Katedrales së Bashkuar Merseburg, Naumburg dhe Zeitz.

Katedralja e Naumburgut si simbol i kulturës në distriktin Burgenland: Një ... »
Një vështrim prapa skenave të ekspozitave Astro-Kids dhe Terra Blue në qendrën tregtare Schöne Aussicht në Leißling - një intervistë me Robert H. Clausen

Ekspozitat Astro-Kids dhe Terra Blue: Si qendra tregtare Schöne Aussicht në Leissling ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luksemburski
suomalainen ▪ finnish ▪ finski
english ▪ anglais ▪ inglise
slovenský ▪ slovak ▪ tiếng slovak
português ▪ portuguese ▪ პორტუგალიური
عربي ▪ arabic ▪ arabisch
nederlands ▪ dutch ▪ հոլանդերեն
日本 ▪ japanese ▪ japanisch
türk ▪ turkish ▪ اللغة التركية
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandski
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamlane
polski ▪ polish ▪ pools
bosanski ▪ bosnian ▪ בוסנית
中国人 ▪ chinese ▪ ķīniešu
čeština ▪ czech ▪ češki
română ▪ romanian ▪ rumuński
беларускі ▪ belarusian ▪ wit-russisch
한국인 ▪ korean ▪ korea
español ▪ spanish ▪ spuenesch
suid afrikaans ▪ south african ▪ afraic theas
slovenščina ▪ slovenian ▪ स्लोवेनियाई
malti ▪ maltese ▪ المالطية
հայերեն ▪ armenian ▪ jermenski
shqiptare ▪ albanian ▪ người albanian
basa jawa ▪ javanese ▪ јавански
norsk ▪ norwegian ▪ norsk
ქართული ▪ georgian ▪ 조르지아 주 사람
қазақ ▪ kazakh ▪ kazakh
hrvatski ▪ croatian ▪ kroatesch
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulharčina
українська ▪ ukrainian ▪ украјински
latviski ▪ latvian ▪ łotewski
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonezijski
gaeilge ▪ irish ▪ irski
français ▪ french ▪ french
lietuvių ▪ lithuanian ▪ литовський
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ 波斯语
עִברִית ▪ hebrew ▪ ebrajk
हिन्दी ▪ hindi ▪ ヒンディー語
বাংলা ▪ bengali ▪ Бенгальська
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ азербејџански
eesti keel ▪ estonian ▪ ესტონური
magyar ▪ hungarian ▪ ungaresch
Ελληνικά ▪ greek ▪ grieks
dansk ▪ danish ▪ дат
svenska ▪ swedish ▪ 瑞典
italiano ▪ italian ▪ italienesch
Српски ▪ serbian ▪ serbio
deutsch ▪ german ▪ limba germana
Русский ▪ russian ▪ orosz
Монгол ▪ mongolian ▪ mongoljan
македонски ▪ macedonian ▪ المقدونية


կողմից պատրաստված էջի թարմացում Benjamin Cortes - 2024.04.24 - 11:40:51