evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Regjistrimi i Koncertit operatori i kamerës video gazetare


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Jemi në fillim, për premierën, në kafenenë e shigjetave Ins, përfundon në zeitz. Gjithçka rrotullohet rreth shigjetave dhe futbollit këtu. Në zonën e shigjetave të buta është më e madhe në Gjermani sesa në zonën e shigjetave të çelikut. Njeriu duhet të mbajë një qëndrim: këmba e djathtë përpara si dorës së djathtë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDA keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar)

Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në ... »
Shëndeti dhe guximi - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Shëndeti dhe guximi - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Teatri dokumentar The Last Gem prezanton trenin e qymyrit në Zeitz - Intervistë me Juliane Lenssen

Juliane Lenssen në një intervistë video në lidhje me performancën e ... »
Kundër heshtjes së përfaqësuesve të popullit: Jini aty në demonstrimin në Weißenfels më 1 maj 2023!

Apel me zë të lartë: Thyeni heshtjen e përfaqësuesve të popullit - ... »
Një turne i klasit të lartë FIFA19 eSoccer u zhvillua në SV Mertendorf, në të cilin pjesëmarrësit nga Naumburg dhe Bad Kösen luftuan për fitore.

Skena e eSports ka mbërritur në Mertendorf: SV Mertendorf organizoi një ... »
Raportim televiziv: administratori i qarkut dhe ministri i shtetit si të ftuar në hapjen e stacionit të ri të tramvajit

Naumburger Strassenbahn GmbH: Përurimi i ndalesës së re në stacionin ... »
Vritet një grua e re para kishës - histori lokale

Rasti i vrasjes në shtëpi: Vritet një grua e re para kishës - histori ... »
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
slovenščina ▸ slovenian ▸ slovenialainen
čeština ▸ czech ▸ checo
deutsch ▸ german ▸ գերմաներեն
қазақ ▸ kazakh ▸ Καζακστάν
latviski ▸ latvian ▸ latış
suomalainen ▸ finnish ▸ finlandese
dansk ▸ danish ▸ 덴마크 말
shqiptare ▸ albanian ▸ arnavut
malti ▸ maltese ▸ المالطية
basa jawa ▸ javanese ▸ ճավայերեն
українська ▸ ukrainian ▸ úkraínska
Ελληνικά ▸ greek ▸ грек
中国人 ▸ chinese ▸ chinesisch
magyar ▸ hungarian ▸ unkarin kieli
türk ▸ turkish ▸ török
polski ▸ polish ▸ 研磨
македонски ▸ macedonian ▸ makedonia
日本 ▸ japanese ▸ اليابانية
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indonezisht
íslenskur ▸ icelandic ▸ ijslands
беларускі ▸ belarusian ▸ beloruski
español ▸ spanish ▸ spaniolă
eesti keel ▸ estonian ▸ estonesch
Русский ▸ russian ▸ Ρωσική
عربي ▸ arabic ▸ арабская
ქართული ▸ georgian ▸ Γεωργιανή
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulgaars
עִברִית ▸ hebrew ▸ 헤브라이 사람
nederlands ▸ dutch ▸ Ολλανδός
hrvatski ▸ croatian ▸ ხორვატული
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ перська фарсія
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ әзірбайжан
Монгол ▸ mongolian ▸ mongoli keel
svenska ▸ swedish ▸ sueco
gaeilge ▸ irish ▸ orang irlandia
português ▸ portuguese ▸ portugalin kieli
slovenský ▸ slovak ▸ tiếng slovak
বাংলা ▸ bengali ▸ Բենգալերեն
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luksemburški
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnių
한국인 ▸ korean ▸ koreanska
հայերեն ▸ armenian ▸ armėnų
english ▸ anglais ▸ anglų
Српски ▸ serbian ▸ الصربية
italiano ▸ italian ▸ italialainen
français ▸ french ▸ Франц
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litauisk
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnamesesch
română ▸ romanian ▸ rumunski
norsk ▸ norwegian ▸ norvégien
हिन्दी ▸ hindi ▸ Хинди
suid afrikaans ▸ south african ▸ güney afrikalı


Šį puslapį peržiūrėjo Xiaoyu Barros - 2024.04.24 - 11:11:46