evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi video i raporteve televizive Regjistrimi i videove të teatrit prodhim video muzikore


Faqja e pare Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Duhet të biem shumë më thellë! - Mendimet e një qytetari - Zëri...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Intervistë me Grit Wagner. Ju jeni përfshirë në lëvizjen demokratike të qytetarëve, lëvizjet protestuese. si do ta quanit Gjëja e parë që pashë ishte për zhvillimin e vaksinës, për të cilën unë personalisht nuk jam i bindur. Unë dua që diçka të përmirësohet disi.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDKërkesa të larta kundrejt buxhetit të vogël?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Abacay - video muzikore: Luka

Video muzikore: Abacay - ... »
E gjithë kjo më frikëson - letra nga distrikti Burgenland

E gjithë kjo më tremb - nënshtrimi me mendime për efektet e masave të ... »
"Takimi publik në Zorbau: Autoriteti i ndërtimit të rrugëve shtetërore Saksoni-Anhalt jep informacion mbi masat e mbrojtjes nga zhurma përgjatë autostradës A9"

"Mbrojtja nga zhurma në A9 në Zorbau: Takimi i qytetarëve me Peter Lotze dhe ... »
Gara emocionuese dhe shumë argëtim për fëmijët në garën e 15-të të rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz

Annica Sonderhoff raporton në TV për garën e 15-të të rosave të ... »
Intervistë me Grit Wagner - Si i shkatërroni njerëzit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Si i shkatërroni njerëzit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, gjykatat sociale, gjykatat administrative, shkollat ​​dhe autoritetet merren me një fëmijë me aftësi të kufizuara dhe veprimet e gjyqësorit dhe paralelet me pandeminë.

Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
basa jawa ⋄ javanese ⋄ জাভানিজ
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroat
svenska ⋄ swedish ⋄ orang swedia
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarisch
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 波斯语
čeština ⋄ czech ⋄ չեխ
slovenský ⋄ slovak ⋄ 斯洛伐克语
deutsch ⋄ german ⋄ gjermanisht
polski ⋄ polish ⋄ poļu
日本 ⋄ japanese ⋄ japansk
shqiptare ⋄ albanian ⋄ албанский
malti ⋄ maltese ⋄ maltesesch
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedonisch
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kasachesch
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ lõuna-aafrika
беларускі ⋄ belarusian ⋄ белоруски
dansk ⋄ danish ⋄ danska
عربي ⋄ arabic ⋄ arabisk
norsk ⋄ norwegian ⋄ norwegia
latviski ⋄ latvian ⋄ latvian
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandsk
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ Литва
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ Еврей
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgiano
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonesch
español ⋄ spanish ⋄ španski
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainalainen
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ ბერძენი
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словенечки
english ⋄ anglais ⋄ inglés
Српски ⋄ serbian ⋄ srpski
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollandsk
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandais
Русский ⋄ russian ⋄ russisch
italiano ⋄ italian ⋄ итальян
português ⋄ portuguese ⋄ португальська
bosanski ⋄ bosnian ⋄ بوسنیایی
հայերեն ⋄ armenian ⋄ אַרְמֶנִי
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnameze
中国人 ⋄ chinese ⋄ 중국인
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ aserbaídsjan
türk ⋄ turkish ⋄ tyrkisk
français ⋄ french ⋄ frëngjisht
한국인 ⋄ korean ⋄ корејски
magyar ⋄ hungarian ⋄ hungaria
Монгол ⋄ mongolian ⋄ монголски
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fin
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonéz
română ⋄ romanian ⋄ rumın
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ луксембуршки
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalce
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Erfurt Video- und Medien-Produktion .

Mise à jour de cette page par Anita Mallik - 2023.03.26 - 20:59:41