evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive Video Produksioni i Koncertit Regjistrim video me shumë kamera


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Letra nga një zjarrfikës nga distrikti...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Dorëzimi i një zjarrfikësi nga distrikti Burgenland me mendimin e tij për masat e Korona. Ky mendim lexohet në video. Zjarrfikësja ka pak kuptim për masat dhe për vaksinimin. Ai ia ka drejtuar letrën e tij edhe drejtpërsëdrejti administratorit të qarkut.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDQëllime të larta, por vetëm një buxhet i vogël - një sfidë e madhe?

Kjo zakonisht nuk shkon së bashku. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Me pjerrësi të programueshme të motorizuara, kamerat mund të kontrollohen nga distanca, duke minimizuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Nga gama e shërbimeve tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga referencat tona
Annica Sonderhoff raporton në TV për garën e 15-të të rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për fëmijë

Stefan Pöschel jep njohuri mbi përgatitjet dhe planifikimin e garës së ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
nuk ju intereson – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

nuk ju intereson - Një banor i rrethit ... »
Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin Burgenland për të dorëzuar katalogun e kërkesave

Iniciativa The Burgenland District Citizens' Voice, demonstratë në Naumburg ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - zëri i qytetarëve të ... »
Raporti televiziv për Shtëpinë Romaneske në Bad Kösen - Kristin Gerth ofron njohuri mbi historinë dhe arkitekturën e ndërtesës përgjatë rrugës romane.

Kristin Gerth në bisedë: Historia dhe rëndësia e shtëpisë romane ... »
Sfidat në rritjen e fëmijëve: Një intervistë me psikologun e fëmijëve Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

A i kuptojmë vërtet fëmijët tanë? Një bisedë me psikologun e ... »
"Ethet e vrapuara në Saksoni-Anhalt": raporti televiziv mbi ecurinë e 7-të të Himmelswege me intervista nga Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski

"Midis sportit dhe kulturës": Një ditë në vrapimin Himmelswege ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
한국인 » korean » קוריאנית
nederlands » dutch » holland
magyar » hungarian » ungāru
svenska » swedish » rootsi keel
azərbaycan » azerbaijani » 아제르바이잔
gaeilge » irish » İrlandalı
bahasa indonesia » indonesian » indonesisk
عربي » arabic » عربی
հայերեն » armenian » армян
latviski » latvian » letonca
tiếng việt » vietnamese » вьетнамский
deutsch » german » Німецький
polski » polish » polyak
español » spanish » ესპანური
shqiptare » albanian » албан
lietuvių » lithuanian » لیتوانیایی
português » portuguese » португал
english » anglais » अंग्रेज़ी
қазақ » kazakh » казахский
türk » turkish » トルコ語
bosanski » bosnian » bosnisk
slovenščina » slovenian » slovène
עִברִית » hebrew » ebrajk
বাংলা » bengali » bengalski
slovenský » slovak » slovák
日本 » japanese » იაპონელი
čeština » czech » tsjechisch
bugarski » bulgarian » bulgarialainen
ქართული » georgian » gruzínský
malti » maltese » maltais
basa jawa » javanese » javanska
dansk » danish » दानिश
Ελληνικά » greek » grieks
Монгол » mongolian » mongoolse
eesti keel » estonian » 에스토니아 사람
íslenskur » icelandic » Íoslainnis
română » romanian » roumain
中国人 » chinese » chinesisch
فارسی فارسی » persian farsia » फ़ारसी फ़ारसी
Русский » russian » rosyjski
Српски » serbian » servisch
français » french » fransk
hrvatski » croatian » hrvatski
македонски » macedonian » 마케도니아 어
lëtzebuergesch » luxembourgish » լյուքսեմբուրգերեն
suomalainen » finnish » finnesch
italiano » italian » İtalyan
suid afrikaans » south african » južnoafrikanac
українська » ukrainian » ukrainase
norsk » norwegian » Норвежский
हिन्दी » hindi » hindi
беларускі » belarusian » wäissrussesch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është STUTTGART VIDEOPRODUKTION .

Актуализацията е извършена от Svetlana Murmu - 2023.03.23 - 10:02:00