evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion kineastët raportet video prodhim video


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një banori të rrethit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Grit lexon një letër nga një qytetar. Prej 20 vitesh punoj në një shtëpi pleqsh që, sipas internetit, dëshiron të jetë aty për njerëzit. Pse është i detyrueshëm vaksinimi për një sistem shëndetësor gati të shkatërruar? Këto janë fjalë të vërteta.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDA keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Zakonisht është e pamundur të kombinohen të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorit mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave dhe kështu kontribuojnë në uljen e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
"Heimat im Krieg 1914 1918" - Weißenfels përkujton tmerret e Luftës së Parë Botërore Distrikti Burgenland po shfaq një ekspozitë të re rreth Luftës së Parë Botërore në muzeun në Kështjellën Weißenfels. Në një intervistë me drejtorin e muzeut Aiko Wulf, mund të mësoni më shumë për sfondin dhe rëndësinë e shfaqjes.

Weißenfels përkujton Luftën e Parë Botërore me një ...»
HC Burgenland II kundër Landsberger HV, lojë me dorë e regjistruar në 4K/UHD në Plotha, Weißenfels, Naumburg, me të gjitha penalltitë 2-minutëshe dhe kartonët e verdhë

Lojë hendbolli, HC Burgenland II kundër Landsberger HV, regjistruar në 4K/UHD ...»
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari ... »
Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për sekretar distrikti në distriktin Burgenland nga administratori i distriktit Götz Ulrich - fillimi i kursit dyvjeçar të trajnimit për një karrierë në shërbimin civil. Intervistë me Nadine Weeg.

Intervistë me Nadine Weeg: Kandidatët e rinj të sekretarit të distriktit ...»
"Zum Dorfkrug" në mbyllje: Annett Baumann për efektet e kufizimeve të koronës në bujtinë e saj dhe shpresat e saj për të ardhmen, si dhe një diskutim rreth Zeitzer Michael.

Annett Baumann flet për situatën e vështirë për bujtinë ... »
Kur flasin tingujt: Shkolla e jetës përmes thjerrëzës së muzikës - Christine Beutler dhe Simone Voss në bisedë

Melodia e jetës: Simone Voss (edukatore) në një shkëmbim frymëzues me ... »
Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Kënga: Friedensengel Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Yann Song King - Zëri i ... »
Kampionati i qytetit në futbollin e brendshëm në Weißenfels: Lojëra emocionuese dhe skuadra të forta, raportuar nga Burgenlandkreis TV me komente nga ekspertë

Mendimet e shikuesve mbi kampionatin e 2-të të qytetit në futbollin e ... »
Në rrethin Burgenland, kështjella në Droyßig do të rinovohet dhe do të përdoret si seli administrative. Komuna e Droyßig-Zeitzer Forst po planifikon të aplikojë për financim prej 15 milionë euro, siç njoftoi kryetari Uwe Kraneis në një intervistë me video.

Kalaja në Droyßig do të rinovohet dhe do të zgjerohet në ... »
Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Leximi dhe intervista me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
Ελληνικά ¦ greek ¦ grieķu valoda
bugarski ¦ bulgarian ¦ بلغاری
日本 ¦ japanese ¦ japāņi
gaeilge ¦ irish ¦ আইরিশ
shqiptare ¦ albanian ¦ albanska
română ¦ romanian ¦ rumunský
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbejdżański
polski ¦ polish ¦ 研磨
bosanski ¦ bosnian ¦ bosanski
suid afrikaans ¦ south african ¦ 남아프리카
nederlands ¦ dutch ¦ Голланд
slovenščina ¦ slovenian ¦ bahasa slovenia
slovenský ¦ slovak ¦ 슬로바키아 사람
беларускі ¦ belarusian ¦ bjeloruski
Српски ¦ serbian ¦ srbština
magyar ¦ hungarian ¦ maďarský
basa jawa ¦ javanese ¦ ճավայերեն
latviski ¦ latvian ¦ lotyšský
português ¦ portuguese ¦ البرتغالية
Русский ¦ russian ¦ الروسية
dansk ¦ danish ¦ daneze
ქართული ¦ georgian ¦ georgisch
eesti keel ¦ estonian ¦ estoneze
հայերեն ¦ armenian ¦ ерменски
svenska ¦ swedish ¦ шведскі
عربي ¦ arabic ¦ arabialainen
hrvatski ¦ croatian ¦ kroaties
한국인 ¦ korean ¦ korėjiečių
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindština
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ Βιετναμέζικο
中国人 ¦ chinese ¦ kínai
türk ¦ turkish ¦ türk
malti ¦ maltese ¦ 马耳他语
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandski
українська ¦ ukrainian ¦ Úcráinis
čeština ¦ czech ¦ cseh
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litaus
қазақ ¦ kazakh ¦ kazahu
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luxemburgi
español ¦ spanish ¦ espagnol
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalų
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebrejčina
deutsch ¦ german ¦ 독일 사람
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ インドネシア語
norsk ¦ norwegian ¦ norvegjeze
македонски ¦ macedonian ¦ македонски
italiano ¦ italian ¦ italisht
english ¦ anglais ¦ Αγγλικά
Монгол ¦ mongolian ¦ mongol
français ¦ french ¦ 프랑스 국민
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ perska farsia
suomalainen ¦ finnish ¦ finlandiż


Nuashonrú leathanach déanta ag Jan Salah - 2024.02.23 - 10:13:29