evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Produksion video teatrale video prerje Prodhimi i video intervistave


Mirë se vini Shërbimet Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - Një banor i rrethit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Të tanët nuk kanë qenë kurrë kaq shumë. Ne duhet t'i themi lamtumirë një bote para se ajo të shembet. Ata ecin me zemra të çuditshme, tashmë të shkëputura nga gjithçka dhe megjithatë të lidhur në zemër. Jam i pushtuar nga vëllimi i parashtresave dhe energjia që vjen nga të gjitha këto letra.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDA keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Shumicën e kohës ju duhet të merrni një vendim sepse këto gjëra përjashtojnë njëra-tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia optimale e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kostot.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Në kuadër të Festivalit Mendl, më 24 gusht 2019 në ish-manastirin e Posës u zhvillua një mbrëmje e titulluar -Wir zeitzen.

Një ngjarje e 24 gushtit 2019 si pjesë e Festivalit Mendl u quajt -Wir ... »
Agjenti imobiliar - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Agjenti imobiliar - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - ... »
"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

Portreti i Katedrales së Naumburgut, Vendi i Trashëgimisë Botërore të ... »
Në shkollë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Në shkollë - një kërkesë nga distrikti ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Detyrimi i vaksinimit për zonat mjekësore - Një letër nga një qytetar i ... »
Video incizim i natës së 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, tema: utopi, manastiri Posa, hapësirë ​​e hapur

Nata e 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, tema: utopi, organizator: ... »
Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 2

Konferenca e shtypit SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
عربي ⋄ arabic ⋄ арабский
norsk ⋄ norwegian ⋄ ნორვეგიული
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ aserbaidžaan
polski ⋄ polish ⋄ poľský
français ⋄ french ⋄ fransk
беларускі ⋄ belarusian ⋄ Беларусь
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armēņu
ქართული ⋄ georgian ⋄ gürcü
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ ইন্দোনেশিয়ান
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litauisch
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгалски
Српски ⋄ serbian ⋄ սերբերեն
čeština ⋄ czech ⋄ tsjeggies
Русский ⋄ russian ⋄ Ρωσική
dansk ⋄ danish ⋄ დანიური
magyar ⋄ hungarian ⋄ mađarski
slovenský ⋄ slovak ⋄ Σλοβάκος
svenska ⋄ swedish ⋄ sueco
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ cənubi afrikalı
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonien
Монгол ⋄ mongolian ⋄ moğolca
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ kreeka keel
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fins
türk ⋄ turkish ⋄ 土耳其
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandzki
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainiečių
latviski ⋄ latvian ⋄ letón
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ tiếng do thái
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnami
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ Хінді
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosenský
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandský
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazah
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandesa
한국인 ⋄ korean ⋄ coreano
english ⋄ anglais ⋄ англійська
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bullgare
malti ⋄ maltese ⋄ malteški
hrvatski ⋄ croatian ⋄ basa kroasia
deutsch ⋄ german ⋄ saksan kieli
日本 ⋄ japanese ⋄ јапански
中国人 ⋄ chinese ⋄ çinli
español ⋄ spanish ⋄ Іспанська
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albansk
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ perzijski farzija
italiano ⋄ italian ⋄ Италијан
română ⋄ romanian ⋄ রোমানিয়ান
basa jawa ⋄ javanese ⋄ iávais
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedoński
português ⋄ portuguese ⋄ portugees
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ луксембуршки
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ Словен
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion .

Revizyon Francois Keita - 2023.03.24 - 14:53:12