evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i videos me shumë kamera Video Produksioni i Koncertit prodhim video


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Zëri i qytetarëve të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Si pajtohen e drejta e punës dhe e drejta e lirisë së vendosjes sipas ligjit themelor gjerman me ndalimin profesional ose mbylljen e detyruar të praktikave mjekësore dhe dentare për pronarët e ordinancës që nuk i nënshtrohen vaksinimit të detyrueshëm? Si organizohet siguria financiare dhe profesionale për punonjësit e ordinancave mjekësore dhe dentare që humbasin vendin e punës për shkak të mbylljes së detyruar të ordinancave mjekësore dhe dentare, pronarët e të cilave nuk i nënshtrohen vaksinimit të detyrueshëm?


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Normalisht nuk mund të zgjidhni midis të dyja opsioneve. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Administrata në shtëpinë e të moshuarve - letra nga një banor - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një banori ... »
Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »
"Muzika dhe lëvizja: punëtori e daulleve për fëmijë me Benjamin Gerth nga RedAttack në Kulturhaus Weißenfels"

"Përvoja e ritmit: punëtori e daulleve për fëmijë me 'Die ... »
Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të ... »
Racionaliteti i energjisë! Tani! - Raport video për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV rreth ngjarjes në sallën e IHK-së

Video reportazh për këtë ngjarje me titull -Racionaliteti i energjisë! ... »
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Mendimi i një banori në lagjen ... »
"Në gjurmët e historisë: Intervistë me Andrea Knopik MA për manastirin dhe pallatin perandorak në Memleben në rrugën romane"

Portreti i manastirit Memleben dhe pallatit perandorak në rrugën romane me manastirin, ... »
Mjeku - letra e një banori - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Shëndeti dhe guximi - Një banor i rrethit Burgenland

Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Unë po shkoj për një shëtitje - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Magjia e ardhjes në oborret e Naumburgut: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit - intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper

Naumburg feston Ardhjen në oborre: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për ... »
E gjithë kjo më frikëson - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

E gjithë kjo më frikëson - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
nederlands ¦ dutch ¦ Голландский
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ әзірбайжан
deutsch ¦ german ¦ vācu
basa jawa ¦ javanese ¦ јавански
עִברִית ¦ hebrew ¦ basa ibrani
türk ¦ turkish ¦ турецька
gaeilge ¦ irish ¦ người ailen
bosanski ¦ bosnian ¦ 보스니아어
हिन्दी ¦ hindi ¦ hiondúis
македонски ¦ macedonian ¦ makedonský
română ¦ romanian ¦ რუმინული
日本 ¦ japanese ¦ japonez
português ¦ portuguese ¦ պորտուգալերեն
latviski ¦ latvian ¦ لاتفيا
Ελληνικά ¦ greek ¦ Грек
lietuvių ¦ lithuanian ¦ lithuanian
shqiptare ¦ albanian ¦ người albanian
suid afrikaans ¦ south african ¦ südafrikanisch
中国人 ¦ chinese ¦ ķīniešu
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ луксембуршки
slovenský ¦ slovak ¦ স্লোভাক
čeština ¦ czech ¦ чешки
italiano ¦ italian ¦ taljan
Русский ¦ russian ¦ ruso
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonesiska
বাংলা ¦ bengali ¦ Бенгал
عربي ¦ arabic ¦ árabe
norsk ¦ norwegian ¦ nauy
hrvatski ¦ croatian ¦ kroate
қазақ ¦ kazakh ¦ الكازاخستانية
english ¦ anglais ¦ енглески језик
Српски ¦ serbian ¦ serb
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulgaru
suomalainen ¦ finnish ¦ finski
slovenščina ¦ slovenian ¦ slovence
svenska ¦ swedish ¦ швед
eesti keel ¦ estonian ¦ estonski
беларускі ¦ belarusian ¦ belarusia
українська ¦ ukrainian ¦ oekraïens
polski ¦ polish ¦ polnesch
malti ¦ maltese ¦ 몰티즈
íslenskur ¦ icelandic ¦ yslands
ქართული ¦ georgian ¦ người gruzia
한국인 ¦ korean ¦ 韩国人
հայերեն ¦ armenian ¦ ermeni
magyar ¦ hungarian ¦ हंगेरी
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ вијетнамски
dansk ¦ danish ¦ дацкая
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolisht
français ¦ french ¦ franska
español ¦ spanish ¦ spaans
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ 波斯语
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Videoproduktion und Multimedia Freyburg .

Atnaujinimą atliko Ana Vargas - 2023.03.26 - 18:48:34