evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Produksion video teatrale Video regjistrimi i koncertit Prodhimi i video intervistave


Mirë se vini Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Abacay - video muzikore: Bëni një kompromis dhe do të...


Kjo është një punë pak më e vjetër. Një video muzikore nga projekti Abacay me titull Bëj një kompromis dhe do të mbijetosh. Një ide bazë u filmua në mënyrë fleksibël ose u zbatua me shumë spontanitet në më pak se një ditë. Për shkak se në atë kohë nuk kishte 4K/UHD, videoja u xhirua dhe u prodhua në Full HD.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Realizoni projekte kërkuese me burime të kufizuara?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke minimizuar nevojën për personel dhe duke reduktuar kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Diskutim dhe lexim autori me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në botimin e librit Die Himmelsscheibe von Nebra

Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Detyrimi i vaksinimit për zonat mjekësore - Një letër nga një ... »
Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede)

Bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede) me Mechthild Reinhard ... »
-Wir zeitzen- titullohej eventi me Michael Mendl në Manastirin e Posas më 24 gusht 2019 në kuadër të Festivalit Mendl.

Më 24 gusht 2019 u quajt -Wir zeitzen- si pjesë e Festivalit Mendl në ... »
Në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Festivali Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe ... »
Ray Cooper unplugged live koncert në Kishën Goseck Castle (pjesa 2)

Ray Cooper drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa ... »
Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të ... »
"Përjetoni historinë nga afër": Një vizitë në Katedralen e Naumburgut me këshilla të brendshme nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill në një intervistë

"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ekskluzive nga ... »
Leutzscher Welle - Handball Talk - mu në mes

Pikërisht në mes - bisedë hendbolli - valë ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
čeština · czech · tjekkisk
slovenščina · slovenian · słoweński
español · spanish · španski
basa jawa · javanese · javaans
svenska · swedish · سوئدی
հայերեն · armenian · armenska
azərbaycan · azerbaijani · azerbaigiano
bugarski · bulgarian · bułgarski
português · portuguese · portugais
slovenský · slovak · slowaaks
magyar · hungarian · macar
عربي · arabic · arabic
ქართული · georgian · Ġorġjan
gaeilge · irish · irlandez
中国人 · chinese · չինական
english · anglais · angleščina
македонски · macedonian · macedonean
română · romanian · رومانیایی
tiếng việt · vietnamese · vietnam
suomalainen · finnish · fin
latviski · latvian · ラトビア語
עִברִית · hebrew · hebreiska
Монгол · mongolian · mongolsk
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxembourgish
bahasa indonesia · indonesian · indoneesia
Српски · serbian · সার্বিয়ান
қазақ · kazakh · kazakh
한국인 · korean · koreansk
فارسی فارسی · persian farsia · farsça farsça
íslenskur · icelandic · ісландська
hrvatski · croatian · kroat
বাংলা · bengali · bengaals
українська · ukrainian · ukrainase
беларускі · belarusian · bjellorusisht
suid afrikaans · south african · Южноафриканский
norsk · norwegian · 挪威
Ελληνικά · greek · Грек
日本 · japanese · japanski
français · french · francia
Русский · russian · russisch
eesti keel · estonian · estonština
nederlands · dutch · walanda
dansk · danish · danish
shqiptare · albanian · albansk
deutsch · german · জার্মান
malti · maltese · maltese
lietuvių · lithuanian · litauisk
italiano · italian · talijanski
türk · turkish · トルコ語
bosanski · bosnian · босански
polski · polish · լեհ
हिन्दी · hindi · hindi
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Erfurt Video- und Medien-Produktion .

द्वारा इस पेज का अपडेट Daniel Watanabe - 2023.03.26 - 21:05:25