evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show Prodhimi i video intervistës krijues imazhi


Faqja e pare Gama e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga referencat tona

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Si i shkatërroni...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Unë nuk i gjykoj njerëzit e tjerë! Unë mendoj për veten time! Kjo është ajo që ju quani vetëm të jeni vetvetja! Kur kuptova se njerëzit thjesht çmenden. Ju kanë parë gabim kur thoni: burrë, njerëz! rri i qete Mendoni së pari!


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Arritni rezultate mbresëlënëse me një buxhet?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të operohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe kursen kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Parandalimi në trafikun rrugor: Fëmijët KiTa në distriktin Burgenland marrin jelekë me shikueshmëri të lartë falë ÖSA Versicherung.

Fokusimi në sigurinë e fëmijëve: KiTa Knirpsenland në Weißenfels ... »
Video raport: Open Neuland Zeitz - në Zeitz

Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në ... »
Historia e Zeitz nëntokësore: Andreas Wilke në një intervistë video rreth origjinës, zbulimit dhe zhvillimit të sistemit unik të tunelit

Nga ideja në sistemin e korridorit: Në një intervistë video, Andreas ... »
Corina Trummer, Hartmut Krimmer dhe Klaus-Dieter Kunick në bisedë: Si lindi libri me fotografi Wetterzeube - 16 fshatra në Elstertalin e bukur dhe cilat janë veçoritë e veçanta të 16 fshatrave?

Libri i ilustruar Wetterzeube - 16 fshatra në Elstertalin e bukur: Në një ... »
Raporti televiziv: Ndeshja e fundit e Blau Weiß Zorbau në shtëpi kundër Magdeburger SV Börde, ne folëm me Dietmar Neuhaus (President i Blau-Weiss Zorbau) dhe Maik Kunze (drejtor sportiv dhe trajner i Blau-Weiss Zorbau) rreth lojës.

Ethet e futbollit në Zorbau: Blau Weiß Zorbau takohet me Magdeburg SV Börde në ... »
I qëndrueshëm në rrugë: Si stacioni i ri i karikimit elektrik në përfaqësinë e VW-Audi Kittel kontribuon në mbrojtjen e klimës: Një raport mbi rëndësinë e elektromobilitetit për mbrojtjen e klimës dhe si mund të kontribuojë stacioni i ri i karikimit.

Nga nafta te makina elektrike: Përfaqësitë e makinave Audi-VW Kittel po ...»
Lektori Arthur Felger tregon artin e gdhendjes së kungujve në qendrën tregtare Globus: Një raport televiziv për një punëtori për gdhendjen e kungujve në qendrën tregtare Globus në Theißen në distriktin Burgenland. Në një intervistë me Arthur Felger, ne mësojmë më shumë për artin e gdhendjes së kungujve dhe mënyrën më të mirë për ta bërë atë.

Seminari kreativ i klientëve në Globus: Gdhendja e kungullit me Arthur Felger: ... »
"Katedralja e Naumburgut - një vend i historisë dhe artit": reportazh televiziv për Vendin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s me vlerësime nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Katedralja e Naumburgut - një xhevahir i kulturës": reportazh ... »
Motorë me avull dhe punk me avull pas Zhyl Vernit në tavernë në komandën e 11-të në Naumburg - raport televiziv dhe intervistë me qiradhënësin Thomas Franke.

Thomas Franke, pronari i tavernës zum 11. Urdhër në Naumburg, në një ... »
Raport televiziv mbi demonstratën e aktivistëve të klimës përpara Kancelarisë Federale në Berlin, intervistë me Luisa Neubauer (aktiviste e klimës), Angela Merkel (Kancelare Federale), Berlin.

Raport televiziv mbi tubimin e IG Bergbau, Chemie, Energie (IG BCE) kundër heqjes së ... »
Fokusimi te fëmijët: Një ngjarje në Architektur- und Umwelthaus në Naumburg që fokusohet te fëmijët. Lexuesit lexojnë nga librat, fëmijët mund të bëjnë pyetje dhe të flasin për leximin dhe librat. Intervistat me Dorothee Sieber dhe Dorothea Meinhold japin një pasqyrë të punës së mentorit të leximit dhe përvojave të tyre me fëmijët.

Raport televiziv: Një raport televiziv për ditën mbarëkombëtare ... »
SHTIMI I FAJËSISË SI MANOVË POLITIKE: BISEDA ME GUNTER WALTHER - Këshilli Bashkiak Weissenfels, Aleanca 90/The Greens, në qendër të vëmendjes së Die Bürgerstimme Burgenlandkreis

LOJË E NDRYSHIMIT TË BORXHIT: GUNTER WALTHER NË BISEDI - Këshilli Bashkiak ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovak
magyar ⋄ hungarian ⋄ угорська
nederlands ⋄ dutch ⋄ dutch
gaeilge ⋄ irish ⋄ irština
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ wietnamski
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgáiris
français ⋄ french ⋄ francuski
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ fars fars
svenska ⋄ swedish ⋄ İsveççe
беларускі ⋄ belarusian ⋄ белорусский
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonian
latviski ⋄ latvian ⋄ lettone
čeština ⋄ czech ⋄ çeke
deutsch ⋄ german ⋄ tysk
українська ⋄ ukrainian ⋄ oekraïens
norsk ⋄ norwegian ⋄ noruego
ქართული ⋄ georgian ⋄ گرجی
عربي ⋄ arabic ⋄ عربی
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakh
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litauiska
hrvatski ⋄ croatian ⋄ קרואטית
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneziečių
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrejski
日本 ⋄ japanese ⋄ Япон
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovensky
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ ázerbájdžánský
বাংলা ⋄ bengali ⋄ Μπενγκάλι
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fionlainnis
dansk ⋄ danish ⋄ dinamarquês
polski ⋄ polish ⋄ পোলিশ
español ⋄ spanish ⋄ স্পেনীয়
malti ⋄ maltese ⋄ maltesisch
Монгол ⋄ mongolian ⋄ моңғол
română ⋄ romanian ⋄ rumunski
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanese
Српски ⋄ serbian ⋄ صربی
shqiptare ⋄ albanian ⋄ албанец
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
한국인 ⋄ korean ⋄ hàn quốc
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ исланд
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ yunan
english ⋄ anglais ⋄ tiếng anh
հայերեն ⋄ armenian ⋄ ermeni
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ sud africain
italiano ⋄ italian ⋄ italyan
português ⋄ portuguese ⋄ portugiż
türk ⋄ turkish ⋄ turco
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosniyalı
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedônio
Русский ⋄ russian ⋄ רוּסִי
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Люксембург
中国人 ⋄ chinese ⋄ cinese


Update made by Ronald Caballero - 2024.04.24 - 09:25:47