evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Produksion video teatrale prodhim video Prodhimi video i raporteve televizive


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një banor i rrethit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Nëse blini sot një paketë maskash FFP2 dhe lexoni insertin e paketimit. Maskat FFP2 nuk mbrojnë kundër viruseve. E keqja është se pjesërisht është gozhduar aq thellë në kafkë. Kur shkoj në Kaufleute ose Edeka, ata kanë ende hundë të hapura. Për fat të mirë, është dikush mes nesh sot këtu që punon për sigurinë në punë. Maska vjen nga fusha mjekësore ku njerëzit mësojnë se si t'i përdorin këto maska.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDBuxheti i vogël kundrejt kërkesave të larta?

Shumicën e kohës këto gjëra janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Ne nuk jemi minj laboratori - një mendim - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Ne nuk jemi minj laboratori - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve ... »
"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Detyrimi i vaksinimit për zonat mjekësore - Një letër nga një qytetar ... »
Demonstratë / shëtitje nga kritikët e qeverisë në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch ... »
Të gjithë vendosin vetë - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Si i shkatërroni njerëzit?

Si i shkatërroni njerëzit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
shqiptare   albanian   albanisch
magyar   hungarian   hungarian
deutsch   german   nemecký
українська   ukrainian   người ukraina
বাংলা   bengali   бенгал
türk   turkish   turkiska
bahasa indonesia   indonesian   indonesisch
Ελληνικά   greek   gréigis
қазақ   kazakh   kazahu
ქართული   georgian   грузијски
azərbaycan   azerbaijani   azerbaidjan
čeština   czech   tékkneska
lietuvių   lithuanian   литвански
eesti keel   estonian   эстонскі
македонски   macedonian   makedonska
bosanski   bosnian   tiếng bosnia
беларускі   belarusian   hviderussisk
Монгол   mongolian   المنغولية
português   portuguese   portugiż
suomalainen   finnish   finski
italiano   italian   ایتالیایی
한국인   korean   קוריאנית
íslenskur   icelandic   アイスランド語
română   romanian   روماني
中国人   chinese   cina
hrvatski   croatian   kroatisk
français   french   franska
polski   polish   pusse
gaeilge   irish   爱尔兰语
slovenský   slovak   eslovaco
Русский   russian   russisch
عربي   arabic   arabe
english   anglais   anglų
latviski   latvian   latvian
հայերեն   armenian   armensk
slovenščina   slovenian   סלובנית
suid afrikaans   south african   jihoafričan
日本   japanese   japončina
español   spanish   orang spanyol
bugarski   bulgarian   bulharský
norsk   norwegian   noors
nederlands   dutch   niederländisch
Српски   serbian   serbski
lëtzebuergesch   luxembourgish   lüksemburgca
malti   maltese   מלטזית
svenska   swedish   瑞典
עִברִית   hebrew   heebrea keel
dansk   danish   daniż
हिन्दी   hindi   Хинди
tiếng việt   vietnamese   vietnamiečių
فارسی فارسی   persian farsia   persia persia
basa jawa   javanese   jaava keel
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Videoproduktion und Multimedia Freyburg .

Actualizat de Issa Yakubu - 2023.03.23 - 08:50:51