evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video prerje Prodhimi i videos me shumë kamera Regjistrim video me shumë kamera


Faqja e pare Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland, demonstratë në...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Iniciativa Die Bürgerstsimme organizoi një Domensration më 22 janar 2022 në Naumburg në treg. Ndër të tjera, zëri i qytetarëve është i angazhuar për t'i dhënë fund masave kundër koronës. Nisma dëshiron t'u japë një zë qytetarëve të distriktit Burgendland. Njerëzve iu dha mundësia të shkruanin shqetësimet dhe dëshirat e tyre për politikanët për t'i përpiluar ato në një listë kërkesash.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.



Kërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Kjo zakonisht nuk është e pajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels jep këshilla për dritat e biçikletave

Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels ... »
Luka - video muzikore e projektit muzikor Abacay

Abacay - video muzikore: ... »
E gjithë kjo më frikëson - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

E gjithë kjo më frikëson - një nënshtrim në distriktin ... »
Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin Burgenland për të dorëzuar katalogun e kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në treg në Naumburg në ... »
Duhen shumë të vdekur! – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duhen shumë të vdekur! – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një banori në ... »



evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
italiano ‐ italian ‐ итальянский
nederlands ‐ dutch ‐ olandiż
türk ‐ turkish ‐ اللغة التركية
日本 ‐ japanese ‐ giapponese
norsk ‐ norwegian ‐ नार्वेजियन
gaeilge ‐ irish ‐ ír
हिन्दी ‐ hindi ‐ hindi
lietuvių ‐ lithuanian ‐ Литовский
română ‐ romanian ‐ tiếng rumani
español ‐ spanish ‐ espagnol
íslenskur ‐ icelandic ‐ islantilainen
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ luksemburg
հայերեն ‐ armenian ‐ armean
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ azerbejdžanski
беларускі ‐ belarusian ‐ wäissrussesch
slovenský ‐ slovak ‐ slovakų
Русский ‐ russian ‐ russisch
eesti keel ‐ estonian ‐ estonjan
македонски ‐ macedonian ‐ मेसीडोनियन
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ vijetnamski
shqiptare ‐ albanian ‐ Албани
বাংলা ‐ bengali ‐ البنغالية
한국인 ‐ korean ‐ korejščina
Монгол ‐ mongolian ‐ mongolsk
中国人 ‐ chinese ‐ 중국인
latviski ‐ latvian ‐ letonca
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ persian farsia
suomalainen ‐ finnish ‐ soome keel
عربي ‐ arabic ‐ арабська
magyar ‐ hungarian ‐ język węgierski
hrvatski ‐ croatian ‐ харвацкая
svenska ‐ swedish ‐ swedish
Српски ‐ serbian ‐ Серб
čeština ‐ czech ‐ чешский язык
suid afrikaans ‐ south african ‐ Паўднёваафрыканскі
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ индонезијски
français ‐ french ‐ francuski
slovenščina ‐ slovenian ‐ slovenački
bosanski ‐ bosnian ‐ 보스니아어
português ‐ portuguese ‐ portugees
עִברִית ‐ hebrew ‐ hebreska
українська ‐ ukrainian ‐ ukraiņu
bugarski ‐ bulgarian ‐ búlgarska
basa jawa ‐ javanese ‐ ג'אוואנית
dansk ‐ danish ‐ orang denmark
english ‐ anglais ‐ engleski
Ελληνικά ‐ greek ‐ grísku
malti ‐ maltese ‐ malteški
polski ‐ polish ‐ poľský
deutsch ‐ german ‐ limba germana
ქართული ‐ georgian ‐ грузин
қазақ ‐ kazakh ‐ kazah




evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Weissenfels Videoproduktion .

Endurskoðun á þessari síðu eftir Charles Barros - 2023.03.24 - 13:16:18