evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video regjistrimi i koncertit Produksion video teatrale prodhim video


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Unë punoj si asistente shkolle - jo në sektorin e infermierisë apo shëndetësisë. Tani është edhe fakti që duhet të sjellim vërtetimin e vaksinimit deri më 15 mars 2022. E kam të vështirë me kujdesin urgjent sepse shkollat ​​janë mbyllur. Çdo ditë mendon se çfarë do të vijë, si do të vazhdojë dhe këtë detyrim për t'u vaksinuar.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDCilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim gjeneratën e fundit të kamerave me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
-Wir zeitzen- titullohej eventi me Michael Mendl në Manastirin e Posas më 24 gusht 2019 në kuadër të Festivalit Mendl.

Më 24 gusht 2019 u quajt -Wir zeitzen- si pjesë e Festivalit Mendl në ... »
Si i shkatërroni njerëzit?

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Si i shkatërroni ... »
Burgwerben ishte dëshmitar i një koncerti të jashtëzakonshëm live nga fituesi i çmimit Indian Summer Music Award Wade Fernandez!

Në Burgwerben, Wade Fernandez dha një performancë mbresëlënëse live ... »
Mendimi i një gjysheje nga rrethi Burgenland

Gjyshja - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Video reportazh për këtë ngjarje me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle

Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft ...»
Abuzimi narcisist - Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Abuzimi narcisist - perceptimi i një banori të rrethit ... »
Të gjithë vendosin vetë - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Letra e një banori - Zëri i ... »
Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 2

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e ... »
Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në treg në Naumburg në distriktin Burgenland për të dorëzuar katalogun e kërkesave

Demonstrata e zërit të qytetarëve të rrethit Burgenland në Naumburg ... »
Duhet të biem shumë më thellë! – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duhet të biem shumë më thellë! – Mendimi i një banori ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
македонски · macedonian · macedónsky
বাংলা · bengali · бенгалски
íslenskur · icelandic · iżlandiż
čeština · czech · čehu
français · french · ֆրանսերեն
lëtzebuergesch · luxembourgish · লাক্সেমবার্গিশ
hrvatski · croatian · Хорватська
português · portuguese · португалски
malti · maltese · cây nho
հայերեն · armenian · jermenski
svenska · swedish · шведська
bahasa indonesia · indonesian · indonéz
magyar · hungarian · ungaresch
українська · ukrainian · oekraïens
gaeilge · irish · irländska
latviski · latvian · letón
қазақ · kazakh · kazachų
عربي · arabic · עֲרָבִית
nederlands · dutch · hollänesch
suid afrikaans · south african · dél-afrikai
azərbaycan · azerbaijani · әзірбайжан
فارسی فارسی · persian farsia · persneska farsía
हिन्दी · hindi · Ħindi
lietuvių · lithuanian · litvanski
беларускі · belarusian · wit-russisch
日本 · japanese · japonês
Ελληνικά · greek · orang yunani
italiano · italian · talijanski
中国人 · chinese · chinesisch
türk · turkish · turco
한국인 · korean · coreano
slovenský · slovak · 斯洛伐克语
eesti keel · estonian · eston
shqiptare · albanian · albanés
basa jawa · javanese · jávsky
Српски · serbian · serbian
suomalainen · finnish · ফিনিশ
bosanski · bosnian · bosnesch
עִברִית · hebrew · hebrejski
español · spanish · Испани
polski · polish · تلميع
deutsch · german · gearmáinis
bugarski · bulgarian · bulgarų
Русский · russian · rus
Монгол · mongolian · მონღოლური
tiếng việt · vietnamese · فيتنامي
ქართული · georgian · gruzínsky
norsk · norwegian · ノルウェー語
english · anglais · Английский
dansk · danish · taani keel
slovenščina · slovenian · السلوفينية
română · romanian · rumāņu valoda
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve evropianë të videove. Një nga partnerët tanë është Naumburg Video- und Multimedia-Produktion .

Cette page a été mise à jour par Ranjit Xavier - 2023.03.23 - 08:15:05