evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show Prodhimi i raporteve video raportet video


Faqja kryesore Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Nga referencat tona

Corona hits medley - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Mendova se Juliane mund të ishte këtu nga Naumburgu sot, e cila ishte fjala kyçe për një titull pandemik: Tri fjalët e mallkuara - nga Andy Borg. Sepse ne nuk mund t'i dëgjojmë më ato tre fjalë. Njëra është ende në program. Ministri më i sëmurë i shëndetësisë në të gjithë botën, ai e nis me Karlin. Ka një vrimë të madhe në fushën e muzikantëve rock, të cilët dikur ishin anarkistët më të mëdhenj. Ata shprehen në atë mënyrë që mendojnë se është e favorshme për ta.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Nuk e humbet pretendimin e lartë pavarësisht burimeve të ulëta financiare?

Si rregull, është e pamundur të realizohen të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me imazh)

Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me ... »
Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Letra nga një arkëtar nga distrikti ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (gazetar, autor, muzikant)

Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar ... »
Raporti video: Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz

Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Një banor i Burgenlandkreis

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një qytetari nga ... »
Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Festivali Mendl 2019 - Një homazh ndaj muzikës dhe këndimit me aktorin Michael Mendl në ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
français - french - ranskan kieli
中国人 - chinese - kinesiska
عربي - arabic - arābu
فارسی فارسی - persian farsia - الفارسية الفارسية
slovenský - slovak - სლოვაკური
македонски - macedonian - mazedonesch
한국인 - korean - koreaans
türk - turkish - turkish
română - romanian - রোমানিয়ান
हिन्दी - hindi - hintçe
bugarski - bulgarian - bulgaru
Монгол - mongolian - mongol
Српски - serbian - serbski
português - portuguese - portugāļu
italiano - italian - 意大利语
Ελληνικά - greek - grecki
english - anglais - engleski
dansk - danish - дацкая
español - spanish - 스페인의
বাংলা - bengali - البنغالية
gaeilge - irish - irlandesa
polski - polish - fényesít
日本 - japanese - Японський
slovenščina - slovenian - sloveens
íslenskur - icelandic - islandeze
беларускі - belarusian - hviderussisk
lëtzebuergesch - luxembourgish - luksemburg
Русский - russian - tiếng nga
bosanski - bosnian - bosnyák
eesti keel - estonian - estonski
deutsch - german - 德语
hrvatski - croatian - ხორვატული
tiếng việt - vietnamese - vietnamci
lietuvių - lithuanian - leedu
norsk - norwegian - norveški
latviski - latvian - lettisk
magyar - hungarian - mađarski
қазақ - kazakh - kazako
nederlands - dutch - flemenkçe
malti - maltese - maltański
svenska - swedish - Σουηδικά
հայերեն - armenian - jermenski
bahasa indonesia - indonesian - indonezisht
basa jawa - javanese - Ġavaniż
suid afrikaans - south african - آفریقای جنوبی
shqiptare - albanian - Αλβανός
azərbaycan - azerbaijani - азербејџански
עִברִית - hebrew - عبری
suomalainen - finnish - fínsky
українська - ukrainian - 우크라이나 인
čeština - czech - čekų
ქართული - georgian - georgisk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është DAS AUGE - VIDEOPRODUKTION .

Rifreskimi i faqes i bërë nga Madina Hidayat - 2023.03.24 - 12:33:33