evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Produksioni i Koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show Prodhimi i videos me shumë kamera


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Çmimet Projektet e mëparshme Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Unë u hodha nga pista - Një banor i rrethit...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një bisedë me Konrad Mehlhorn Askush nuk na kufizon! Ne thjesht bëjmë atë që duam. Unë mund t'i besoj vetes mjaft mirë. ju mund t'i besoni vetes Më duhet të pranoj se të gjithë të tjerët kanë të drejtë të dëgjojnë dhe të pranojnë mendimin e tyre nëse i shohin gjërat ndryshe. Do të kishte kuptim të fillojmë të mendojmë ndryshe për atë që duam tani dhe në të ardhmen.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Një kërkesë e lartë, por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht duhet të zgjidhni njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat që përdorim janë modele moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels shpjegon pse dritat e biçikletave janë veçanërisht të rëndësishme tani

Për një udhëtim të sigurt në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ... »
Teatri Naumburg, video incizim i shfaqjes -Nora ose shtëpi kukulle-

Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video ... »
Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe ... »
Krishtlindjet me oborrte në oborret e Naumburgut: Raport nga reporterja e vogël Annica Sonderhoff dhe intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper gjatë sezonit të Ardhjes

Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit në oborret ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Kryetari i qytetit të Weissenfels Martin Papke - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Diskutim publik me Martin Papke (Kryetar i Bashkisë së Weissenfels) - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburg
türk ⋄ turkish ⋄ турски
magyar ⋄ hungarian ⋄ უნგრული
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgian
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrajski
polski ⋄ polish ⋄ polere
svenska ⋄ swedish ⋄ Σουηδικά
gaeilge ⋄ irish ⋄ irländska
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandský
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grčki
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgaars
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneziya dili
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ südafrikanesch
Монгол ⋄ mongolian ⋄ tiếng mông cổ
عربي ⋄ arabic ⋄ arabe
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгалски
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainia
中国人 ⋄ chinese ⋄ čínsky
čeština ⋄ czech ⋄ չեխ
Русский ⋄ russian ⋄ Ρωσική
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armėnų
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbeidjans
hrvatski ⋄ croatian ⋄ 크로아티아어
english ⋄ anglais ⋄ engelsk
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanisch
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovène
português ⋄ portuguese ⋄ portugisisk
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litewski
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonyaca
deutsch ⋄ german ⋄ däitsch
français ⋄ french ⋄ fraincis
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvegų
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonska
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamlane
日本 ⋄ japanese ⋄ japoneze
latviski ⋄ latvian ⋄ latvian
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovak
한국인 ⋄ korean ⋄ koreai
español ⋄ spanish ⋄ испанский
română ⋄ romanian ⋄ রোমানিয়ান
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
bosanski ⋄ bosnian ⋄ босански
қазақ ⋄ kazakh ⋄ казахська
беларускі ⋄ belarusian ⋄ բելառուս
suomalainen ⋄ finnish ⋄ Ֆիններեն
italiano ⋄ italian ⋄ italienesch
dansk ⋄ danish ⋄ 丹麦语
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ fars fars
shqiptare ⋄ albanian ⋄ bahasa albania
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandský
Српски ⋄ serbian ⋄ serbio
malti ⋄ maltese ⋄ maltesesch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg .

Revizuirea acestei pagini de către Mahesh Lou - 2023.03.23 - 08:40:10