evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës Video Produksioni i Koncertit prodhim video


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga referencat tona

Yann Song King - Kënga: Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Zëri i...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Në një tubim në distriktin Burgenland në qytetin Höhenmölsen, Yann Song King prezantoi këngën e tij Friedensengel Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Buxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Këto dy gjëra zakonisht janë të papajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollimin e kamerave nga distanca, duke reduktuar kështu nevojën për personel, gjë që ul kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Video muzikore e projektit Abacay me titull Luka

Abacay - video muzikore: ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Futboll, kamp trajnimi për fëmijë, turne për fëmijë dhe të rinj, SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz, intervistë me Sidney Rönnburg

Futbollistët e rinj luftojnë për fitore në turneun SV Blau Weiß ... »
nuk ju intereson – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

nuk ju intereson - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Rezervistët e Bundeswehr-it përgatiten për Marshimin Blücher në Zeitz: Vështrim mbi stërvitjen dhe përgatitjet për konkursin shtetëror, shoqëruar nga një intervistë me Hans Thiele, kryetari i grupit shtetëror të rezervistëve në Saksoni-Anhalt.

Raport televiziv mbi Marshimin Blücher në Zeitz: përshtypjet e rrugës ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Intervistë me Ronald Knoll - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Bisedë me Ronald ... »
Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle.

Racionaliteti i energjisë! Tani! - Raport video për EnergieVernunft Mitteldeutschland ... »
Asnjë mirëqenie e fëmijës pa vullnetin e fëmijës - Marrëdhënie toksike - Grupi i vetëndihmës - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Pa vullnetin e fëmijës nuk ka mirëqenie të fëmijës - Grupi i ... »
Në kuadër të Festivalit Mendl, më 24 gusht 2019 në ish-manastirin e Posës u zhvillua një mbrëmje e titulluar -Wir zeitzen.

-Wir zeitzen- titullohej eventi i 24 gushtit 2019 në Manastirin e Posës në... »
Shoqëruesi i shkollës - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
українська   ukrainian   украінскі
македонски   macedonian   makedonský
english   anglais   ინგლისური
lietuvių   lithuanian   litvanyaca
français   french   французскі
nederlands   dutch   հոլանդերեն
日本   japanese   იაპონელი
dansk   danish   danimarkalı
română   romanian   tiếng rumani
latviski   latvian   latvia
íslenskur   icelandic   islandski
slovenščina   slovenian   slovène
فارسی فارسی   persian farsia   სპარსული სპარსეთი
magyar   hungarian   người hungary
italiano   italian   itaalia keel
हिन्दी   hindi   印地语
português   portuguese   португал тілі
ქართული   georgian   грузијски
español   spanish   spanska
中国人   chinese   chinesisch
беларускі   belarusian   belarussu
norsk   norwegian   נורבגית
gaeilge   irish   írska
bugarski   bulgarian   bulgáiris
malti   maltese   maltština
deutsch   german   alemán
հայերեն   armenian   армянская
shqiptare   albanian   albánsky
tiếng việt   vietnamese   вьетнам
čeština   czech   çeke
বাংলা   bengali   bengalski
eesti keel   estonian   basa estonia
עִברִית   hebrew   hebraisk
türk   turkish   ترکی
azərbaycan   azerbaijani   azerbejdžanski
hrvatski   croatian   hrvatski
Монгол   mongolian   mongolský
svenska   swedish   সুইডিশ
Ελληνικά   greek   griichesch
қазақ   kazakh   kazakh
bahasa indonesia   indonesian   Ινδονησιακά
suomalainen   finnish   finlandese
basa jawa   javanese   Јаванесе
Русский   russian   러시아인
suid afrikaans   south african   آفریقای جنوبی
Српски   serbian   serblane
bosanski   bosnian   bosnian
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxembourgsk
polski   polish   польський
عربي   arabic   tiếng Ả rập
한국인   korean   korejština
slovenský   slovak   slovakų
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve evropianë të videove. Një nga partnerët tanë është SKY DISC VIDEO .

Редакция Jitendra Pereira - 2023.03.24 - 14:58:18