evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Regjistrimi i Koncertit Video Produksioni i Koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Abacay - Luka (Video...


Kjo është një punë tjetër pak më e vjetër. Ky është videoklipi i këngës Luka nga projekti muzikor Abacay. Ky është një version i kopertinës së origjinalit nga Suzanne Vega. 4K/UHD nuk ishte në dispozicion në atë kohë. Në atë kohë, MySapce ishte një platformë e rëndësishme për muzikantët.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.A keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollimin e kamerave nga distanca, duke reduktuar kështu nevojën për personel, gjë që ul kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Operatori i sallonit të akullores - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Operatori i sallonit të akullores - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi - video reportazh

Një seri ngjarjesh në 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit - Liria ... »
Raport televiziv: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm.

Raport televiziv në lidhje me fotosesionin për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Një vrasës? - Një punonjës nga sektori i kujdesit në distriktin Burgenland

Një vrasës? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
nuk ju intereson - Një banor i rrethit Burgenland

nuk ju intereson – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Shëndeti dhe guximi - Një banor i rrethit ... »
Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90, Die Grünen

Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - The Citizens' ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - një banor i rrethit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i një ... »
Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për sekretar distrikti në distriktin Burgenland nga administratori i distriktit Götz Ulrich - fillimi i kursit dyvjeçar të trajnimit për një karrierë në shërbimin civil. Intervistë me Nadine Weeg.

Intervistë me Nadine Weeg: Administratori i qarkut Götz Ulrich betohet për ...»
Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
eesti keel ▪ estonian ▪ estonien
עִברִית ▪ hebrew ▪ hebraisk
беларускі ▪ belarusian ▪ belarusia
Ελληνικά ▪ greek ▪ গ্রীক
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persisch farsie
čeština ▪ czech ▪ tsjeggies
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamci
magyar ▪ hungarian ▪ 匈牙利
slovenský ▪ slovak ▪ slóvakíu
gaeilge ▪ irish ▪ irsk
한국인 ▪ korean ▪ կորեերեն
deutsch ▪ german ▪ 德语
íslenskur ▪ icelandic ▪ исланд
nederlands ▪ dutch ▪ holland
polski ▪ polish ▪ polirati
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
italiano ▪ italian ▪ italština
français ▪ french ▪ ranskan kieli
日本 ▪ japanese ▪ japanski
english ▪ anglais ▪ tiếng anh
հայերեն ▪ armenian ▪ armeenlane
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaijan
বাংলা ▪ bengali ▪ bengálsky
latviski ▪ latvian ▪ latvijski
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnisk
basa jawa ▪ javanese ▪ javanês
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ الأندونيسية
Српски ▪ serbian ▪ sırpça
македонски ▪ macedonian ▪ macedoński
português ▪ portuguese ▪ portugalski
hrvatski ▪ croatian ▪ hrvaško
қазақ ▪ kazakh ▪ Казак
bugarski ▪ bulgarian ▪ bullgare
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainase
हिन्दी ▪ hindi ▪ هندي
norsk ▪ norwegian ▪ norweegesch
română ▪ romanian ▪ roemeense
slovenščina ▪ slovenian ▪ slovenian
shqiptare ▪ albanian ▪ albansk
عربي ▪ arabic ▪ arabesch
suid afrikaans ▪ south african ▪ južnoafrikanac
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ lüksemburq
svenska ▪ swedish ▪ შვედური
lietuvių ▪ lithuanian ▪ lituano
dansk ▪ danish ▪ taani keel
malti ▪ maltese ▪ malteški
suomalainen ▪ finnish ▪ Ֆիններեն
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolski
中国人 ▪ chinese ▪ chinesisch
türk ▪ turkish ▪ turkiska
Русский ▪ russian ▪ russo
español ▪ spanish ▪ spagnolo
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

Update dieser Seite durch Mukesh Osman - 2023.03.24 - 12:28:28