evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhues i Korporatës Video Video Regjistrimi i Koncertit videografist


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Naumburg në Ardhje: Krishtlindjet me oborr në oborre me një raport nga...


Naumburg, Bernward Küper, Ardhja në oborre, rrethi Burgenland, Annica Sonderhoff, Krishtlindjet e oborrit, Sophie-Luise Kunert, Saksoni-Anhalt , Dr. Dietrich Köster, Silke dhe Frank Hartrampf


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.A po përpiqeni për një nivel të lartë cilësie pavarësisht një buxheti të vogël?

Zakonisht ju duhet të bëni një zgjedhje pasi këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Llojet e programueshme të panës së motorit mundësojnë funksionimin e kamerave nga distanca, duke minimizuar kostot e personelit dhe duke ulur kostot për ju si klient.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Raport televiziv: Një raport televiziv në lidhje me pagëzimin e varkave të reja të shpëtimit të DLRG Weißenfels-Hohenmölsen në distriktin Burgenland. Raporti tregon përshtypjet e pagëzimit dhe përmban një intervistë me Ronny Stoltze, kryetarin e grupit lokal.

Varkat e shpëtimit në veprim: Një raport mbi varkat e reja të shpëtimit ... »
Shëndeti dhe guximi - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Shëndeti dhe Guximi - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Mbrëmje emocionuese futbolli në Zorbau: Ne biseduam me Dietmar Neuhaus (President i Blau-Weiss Zorbau) dhe Maik Kunze (drejtor sportiv dhe trajner i Blau-Weiss Zorbau) përpara ndeshjes së fundit në shtëpi kundër Magdeburger SV Börde.

Eksitim në distriktin Burgenland: Blau Weiß Zorbau po luan ndeshjen e fundit ... »
Punëtori krijuese në Globus: Gdhendja e kungullit me pedagogun Arthur Felger: Një raport televiziv për një punëtori për gdhendjen e kungujve në qendrën tregtare Globus në Theißen në Burgenlandkreis. Në një intervistë me Arthur Felger, ne mësojmë më shumë për artin e gdhendjes së kungujve dhe mënyrën më të mirë për ta bërë atë.

Seminari kreativ i klientëve në Globus: Gdhendja e kungullit me Arthur Felger: ... »
Vdekja e Zezë vrau 99 shpirtra.

Vdekja e Zezë mori 99 ...»
Një shtëpi e re për kuajt: Klubi i kalërimit dhe vozitjes Zeitz/Bergisdorf ka ndërtuar një strukturë të re me hapësirë ​​për 70 deri në 80 kuaj dhe tre salla të mëdha, siç raportohet nga Ivonne Pioch në një intervistë.

Në një intervistë, Ivonne Pioch raporton për objektin e ri të klubit ... »
Manastiri Memleben prezanton ekspozitën për Shën Benediktin dhe Otonët: vështrime mbi historinë e Mesjetës

Intervistë me Andrea Knopik: Si kontribuon ekspozita Njohuri+Fuqia në manastirin ... »
Në gjurmët e Heinrich Schütz: Raport televiziv mbi shëtitjen e koncertit në Festivalin e 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në Weißenfels. Në një intervistë me Dr. fil. Maik Richter mund të mësoni më shumë rreth kompozitorit dhe se si puna e tij ka ende ndikim sot.

Heinrich Schütz dhe Muzika e Paqes: Një raport televiziv mbi koncertin e shëtitores ... »
Andreas Friedrich - Ëndrra violine - Lexim në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Lexim -Ëndrra e violinës- nga autori Andreas Friedrich - në ... »
Festivali Mühlgraben 2021: Në një intervistë video, Marc Honauer flet për ngjarjen dhe bashkëpunimin me DJ Ronny Rockstroh

Klangschmiede Zeitz: Në një intervistë video, Marc Honauer flet për ... »
Parada e përrallave të Bad Bibra 2022: Një pamje paraprake e spektaklit të ardhshëm

Një festival për të rinj dhe të vjetër: Parada përrallore e ... »
Weißenfels: Raport televiziv mbi gërmimet arkeologjike prapa ish bankës së kursimeve përpara ndërtimit të ri

Historia nga afër: vizitë në gërmimet arkeologjike në zonën e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
bugarski » bulgarian » болгарский
english » anglais » engelsk
hrvatski » croatian » horvātu
Српски » serbian » tiếng serbia
čeština » czech » チェコ語
malti » maltese » maltês
македонски » macedonian » makedonca
slovenský » slovak » اسلواکی
ქართული » georgian » ジョージア語
қазақ » kazakh » קזחית
português » portuguese » portugalski
Ελληνικά » greek » orang yunani
română » romanian » rumänesch
polski » polish » польскі
bahasa indonesia » indonesian » indonezijski
íslenskur » icelandic » islandský
中国人 » chinese » китайський
nederlands » dutch » olandese
беларускі » belarusian » белоруски
azərbaycan » azerbaijani » आज़रबाइजानी
suomalainen » finnish » فنلاندی
日本 » japanese » japonca
한국인 » korean » cóiréis
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxemburgi
magyar » hungarian » ハンガリー語
latviski » latvian » لاتفيا
gaeilge » irish » írsky
bosanski » bosnian » בוסנית
italiano » italian » итали
lietuvių » lithuanian » lithuania
basa jawa » javanese » người java
українська » ukrainian » אוקראינית
español » spanish » španielčina
deutsch » german » Герман
slovenščina » slovenian » स्लोवेनियाई
हिन्दी » hindi » hindi
eesti keel » estonian » এস্তোনিয়ান
türk » turkish » turkish
suid afrikaans » south african » Νοτιοαφρικανός
عربي » arabic » arabíska
עִברִית » hebrew » ebraică
norsk » norwegian » norska
Русский » russian » ruský
tiếng việt » vietnamese » vietnamesiska
հայերեն » armenian » jermenski
dansk » danish » danish
français » french » frans
Монгол » mongolian » mongolsk
shqiptare » albanian » người albanian
বাংলা » bengali » beangáilis
فارسی فارسی » persian farsia » farsia persjan
svenska » swedish » szwedzki


업데이트한 사람 Dolores Parker - 2024.04.24 - 09:27:50