evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion redaktimi i videos Regjistrimi i video teatrit Video Produksioni i Koncertit


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Nga referencat tona

Vështrime në praktikën e psikologjisë së fëmijëve:...


Intervistë, Saksoni-Anhalt , distrikti Burgenland, Weissenfels, Asklepios Klinik, Psikologjia e Fëmijëve, Dr. mjekësor Karina Hinzmann


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Kjo zakonisht nuk shkon së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit do të thotë që kamerat mund të përdoren nga distanca, gjë që redukton numrin e personelit të kërkuar dhe kështu ul kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet e punës sonë
Në bisedë me kryetarin e ri të bashkisë së qytetit Weissenfels, Martin Papke - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i ...»
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të ... »
Altmarkt në Zeitz është vendi i duatlonit të 19-të për fëmijë, në të cilin pjesëmarrësit vrapojnë dhe ngasin skuter. Verkehrswacht Zeitz dhe SG Chemie Zeitz Department of Cycle Ball janë organizatorët dhe kryebashkiakët Christian Thieme dhe Carola Höfer do të mbështesin ngjarjen. Një raport televiziv do të prezantojë momentet kryesore të ngjarjes.

Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të ... »
Corona hits medley - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Corona godet me përzierje - Yann Song King - Mendimet e një qytetari - ... »
Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Qytetar i rrethit Burgenland

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - ... »
Dyshja muzikore RoCoco live dhe e shkëputur në koncert në kishën e kështjellës në Goseck

Koncert live nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
slovenský · slovak · slóvaicis
беларускі · belarusian · بلاروسی
español · spanish · स्पैनिश
basa jawa · javanese · Ява
עִברִית · hebrew · hebrejščina
eesti keel · estonian · estų
lietuvių · lithuanian · lituanian
magyar · hungarian · ungaresch
hrvatski · croatian · kroatisk
日本 · japanese · japanisch
deutsch · german · vokiečių kalba
ქართული · georgian · georgiska
বাংলা · bengali · bengalisch
suomalainen · finnish · finščina
svenska · swedish · zviedru
italiano · italian · ítalska
čeština · czech · čehu
հայերեն · armenian · arménsky
українська · ukrainian · ukrainien
bosanski · bosnian · bosnisch
中国人 · chinese · 中国語
français · french · perancis
português · portuguese · португальский
shqiptare · albanian · אלבני
فارسی فارسی · persian farsia · farsia persjan
bahasa indonesia · indonesian · indonesisch
malti · maltese · maltesesch
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxembourgsk
हिन्दी · hindi · هندی
tiếng việt · vietnamese · vijetnamski
한국인 · korean · koreanisch
bugarski · bulgarian · ブルガリア語
Русский · russian · rusų
македонски · macedonian · makedonsk
slovenščina · slovenian · Σλοβενική
norsk · norwegian · ノルウェー語
Српски · serbian · սերբերեն
türk · turkish · turks
Монгол · mongolian · mongolo
english · anglais · engleză
gaeilge · irish · orang irlandia
azərbaycan · azerbaijani · Азербайджанский
عربي · arabic · עֲרָבִית
íslenskur · icelandic · 아이슬란드어
suid afrikaans · south african · south african
қазақ · kazakh · Казахстански
Ελληνικά · greek · اليونانية
polski · polish · pólsku
dansk · danish · dänisch
nederlands · dutch · niederländisch
română · romanian · румынский
latviski · latvian · lett
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu HAMBURG - VIDEOPRODUKTION .

tarafından yapılan güncelleme Francisca Johnson - 2023.03.24 - 12:22:43