evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore Prodhimi i raporteve video redaktimi i videos


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Për dy vjet e një çerek të vetëpunësuarit nuk e kanë pasur kaq të lehtë. Çfarë po ndodh në të vërtetë këtu në politikën globale tani në këtë planet? Psikologjia e masave - epo, është e rëndësishme për mua që ta përcjell këtë tek njerëzit atje. Çdo person i arsyeshëm do të kishte thënë: Jo! Ndalo! Nuk funksionon kështu!


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDRealizoni projekte kërkuese me burime të kufizuara?

Shpesh këto gjëra nuk mund të arrihen njëkohësisht. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorit, duke minimizuar kështu shpenzimet e personelit, gjë që çon në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga referencat tona
SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Vështrime Konferenca për shtyp Pjesa 3

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime ... »
Zjarrfikësi - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Pamja e një zjarrfikësi nga rrethi ... »
"Përjetoni historinë nga afër": Një vizitë në Katedralen e Naumburgut me këshilla të brendshme nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill në një intervistë

"Katedralja e Naumburgut - një vend i historisë dhe artit": reportazh ... »
Hapni Neuland Zeitz - në Zeitz - raport video

Open Neuland Zeitz - në Zeitz në rrethin ... »
Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një banori në ... »
Në manastirin Posa: Stadtwerke Zeitz jep një shembull për skenën kulturore - Në një bisedë me Lars Ziemann mund të mësoni më shumë për rëndësinë e sponsorizimit për klubet dhe punonjësit e kulturës në rajon. Një raport televiziv tregon fytyrat e lumtura të marrësve.

Manastiri i Posas si një vend takimi: Stadtwerke Zeitz mbështet klubet dhe ... »
Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Mendimi i një arkëtari nga distrikti ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Ne nuk jemi minjtë laboratorikë - Dorëzimi me mendime rreth ... »
Dënoj thellësisht luftën - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Përfaqësuesi i shitjeve - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në Naumburg

Bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede) me Mechthild Reinhard ... »
Bëhu mesazhi!

Intervistë dhe bisedë me Andreas Martin nga shoqata Ein Herz für ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
eesti keel » estonian » estonski
íslenskur » icelandic » İzlandaca
македонски » macedonian » makedonsk
español » spanish » người tây ban nha
português » portuguese » portugiż
Ελληνικά » greek » grieks
қазақ » kazakh » kazachs
한국인 » korean » الكورية
norsk » norwegian » noors
deutsch » german » þýska, Þjóðverji, þýskur
slovenský » slovak » szlovák
Русский » russian » russian
bosanski » bosnian » bosnia
english » anglais » אנגלית
lëtzebuergesch » luxembourgish » লাক্সেমবার্গিশ
nederlands » dutch » flemenkçe
日本 » japanese » japanilainen
hrvatski » croatian » croata
italiano » italian » itāļu valoda
basa jawa » javanese » giavanese
عربي » arabic » arapski
עִברִית » hebrew » İbranice
polski » polish » פולני
suid afrikaans » south african » cənubi afrikalı
bugarski » bulgarian » bulharčina
فارسی فارسی » persian farsia » Персиан Фарсиа
latviski » latvian » летонски
français » french » Француски
Монгол » mongolian » mongol
ქართული » georgian » georgiska
հայերեն » armenian » tiếng armenia
svenska » swedish » Švedijos
gaeilge » irish » ιρλανδικός
中国人 » chinese » chinesisch
tiếng việt » vietnamese » vjetnamietis
türk » turkish » turecki
беларускі » belarusian » bealarúisis
čeština » czech » çeke
dansk » danish » danski
azərbaycan » azerbaijani » azerbaiyano
lietuvių » lithuanian » 立陶宛语
magyar » hungarian » madžarski
বাংলা » bengali » בנגלית
malti » maltese » maltalı
suomalainen » finnish » Ֆիններեն
slovenščina » slovenian » sloweens
shqiptare » albanian » albański
українська » ukrainian » ուկրաինական
bahasa indonesia » indonesian » indonésien
हिन्दी » hindi » հինդի
Српски » serbian » serbų
română » romanian » रोमानियाई
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu Dessau Videoproduktion und Multimedia .

تحديث Angela Khatun - 2023.03.23 - 08:56:48