evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video regjistrimi i koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show video muzikore


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Kërkesë për politikën lokale - zëri i qytetarëve të...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Peggy lexon një letër nga një qytetar. Politikanët vendas duhet të flasin në lidhje me masat e papërshtatshme të koronës. Njerëzit denigrohen në media. Megjithatë, duhet të jeni të hapur dhe tolerantë në bisedë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Vetëm një buxhet i vogël por kërkesa të larta?

Shumicën e kohës ju duhet të merrni një vendim sepse këto gjëra përjashtojnë njëra-tjetrën. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
E gjithë kjo më frikëson - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

E gjithë kjo më frikëson - Mendime për vaksinimin - Zëri i ... »
Një video-raport mbi xhirimet e filmit artistik me titull The Girl with the Golden Hands me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video kontribut në xhirimin e një filmi artistik me Corinna Harfouch në ... »
"Kultura dhe vera në Freyburg (Unstrut): Turneu i qytetit me Günter Tomczak në Kishën e Shën Marien dhe tarracat e verës"

"Muri historik i qytetit dhe rritja e verës: raport televiziv për një ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst)

Matthias Voss dhe Uwe Kraneis në ... »
Gara e 15-të e rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për fëmijë nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet, raporti televiziv nga Annica Sonderhoff, intervistë me Stafan Pöschel (zot i rosave të gomës Zeitz)

Stefan Pöschel, zoti i rosave të gomës Zeitz, në një intervistë ... »
Guitar Girl nga Abacay (Video muzikore)

Abacay - Guitar Girl - video ... »
Për fëmijët - Pamja e një banori të rrethit Burgenland

Për fëmijët - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Shoqëruesi i shkollës - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Shoqëruesi i shkollës - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
suid afrikaans | south african | nam phi
dansk | danish | дацкая
عربي | arabic | ərəb
deutsch | german | jerman
português | portuguese | portugisiska
lietuvių | lithuanian | Литовский
Монгол | mongolian | mongolialainen
Српски | serbian | serb
中国人 | chinese | кинески
malti | maltese | máltai
українська | ukrainian | ukrajinština
latviski | latvian | người latvia
беларускі | belarusian | belarus
magyar | hungarian | हंगेरी
македонски | macedonian | Μακεδόνας
한국인 | korean | korea
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburg
Русский | russian | ruský
norsk | norwegian | norveški
română | romanian | rumen
tiếng việt | vietnamese | vjetnamietis
nederlands | dutch | 荷兰语
polski | polish | լեհ
հայերեն | armenian | armeenlane
svenska | swedish | svediż
eesti keel | estonian | estonyaca
ქართული | georgian | الجورجية
gaeilge | irish | irish
slovenščina | slovenian | slovėnų
فارسی فارسی | persian farsia | Персідская фарсія
shqiptare | albanian | Αλβανός
hrvatski | croatian | horvātu
bosanski | bosnian | tiếng bosnia
türk | turkish | турэцкая
bahasa indonesia | indonesian | אינדונזית
বাংলা | bengali | bengalisch
suomalainen | finnish | fiński
Ελληνικά | greek | grčki
slovenský | slovak | اسلواکی
日本 | japanese | japanilainen
azərbaycan | azerbaijani | azerbajdzsáni
čeština | czech | çex
español | spanish | 西班牙语
français | french | franču valoda
עִברִית | hebrew | Еврей
bugarski | bulgarian | bugarski
қазақ | kazakh | قزاقی
íslenskur | icelandic | islandsk
italiano | italian | iodálach
english | anglais | Английский
हिन्दी | hindi | הינדי
basa jawa | javanese | јавански
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu KAISER Video- & TV-Produktion .

Atualização feita por Xiaodong Begam - 2023.03.26 - 20:40:45