evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistave Prodhimi video i raporteve televizive Prodhimi i video intervistës


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Video reportazh rreth ngjarjes me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- i EnergieVernunft...


Në intervistë, Prof Dr. Fritz Vahrenholt. Ai ishte Senator për Mjedisin e Qytetit të Hamburgut. Dr Patrick Moore nga Vankuveri flet në intervistën me video. Moore ishte një nga themeluesit e Greenpeace. Tani ai është një kritik i organizatës Greenpeace. Më tej, në video intervistën Dr. Horst Rehberger. Rehberger ishte Ministër i Ekonomisë dhe Punës dhe Zëvendës Kryeministër i Saksoni-Anhalt. Përveç kësaj, Dr. Uwe Schrader (Arsyeja e Energjisë e Gjermanisë Qendrore eV).


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.



Kërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Kjo zakonisht nuk është e pajtueshme. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Me pjerrësi të programueshme të motorizuara, kamerat mund të kontrollohen nga distanca, duke minimizuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet e punës sonë
Një mendim i një nëne të re nga Naumburg - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mendimet e një nëne të re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të ... »
Letra nga një arkëtar nga distrikti Burgenland

Pamja e një arkëtari nga rrethi ...»
Lidhja midis klubeve, themelimi, sfondi, qëllimet dhe veprimet

Bëhu ... »
Bisedë pranë zjarrit në Naumburg me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler

Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në ... »
Raporti televiziv për Shtëpinë Romaneske në Bad Kösen - Kristin Gerth ofron njohuri mbi historinë dhe arkitekturën e ndërtesës përgjatë rrugës romane.

Intervistë me Kristin Gerth: Shtëpia romane në Bad Kösen - një ... »
Video kontribut në xhirimin e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me Corinna Harfouch në Zeitz.

Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar të ... »
Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i ... »
Diskriminimi në shkolla - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Diskriminimi në shkolla - perceptimi i një banori të distriktit ... »
Yann Song King - Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov Engjëlli i Paqes - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Kënga: Friedensengel Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Yann Song King - Zëri i ... »
Festivali Mendl 2019 në Zeitz me aktorin Michael Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe ... »
Operatori i sallonit të akullores - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Operatori i akullores - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të fëmijëve Zeitz, i cili zhvillohet në Altmarkt në Zeitz. Policia e trafikut Zeitz dhe departamenti i çiklizmit SG Chemie Zeitz mbështesin ngjarjen. Kryebashkiaku Christian Thieme dhe Carola Höfer janë gjithashtu atje, dhe një raport televiziv do të raportojë për të.

Duatloni i 19-të i Zeitz për fëmijë zhvillohet në Altmarkt në ... »



evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
日本 - japanese - japončina
gaeilge - irish - irština
slovenščina - slovenian - slovensk
svenska - swedish - švedski
azərbaycan - azerbaijani - Азербайджанская
tiếng việt - vietnamese - ვიეტნამური
norsk - norwegian - নরওয়েজীয়
lëtzebuergesch - luxembourgish - ルクセンブルク語
Ελληνικά - greek - griego
עִברִית - hebrew - heebrea keel
slovenský - slovak - slovaque
italiano - italian - italian
shqiptare - albanian - albanese
suid afrikaans - south african - jihoafričan
বাংলা - bengali - 벵골 사람
íslenskur - icelandic - iżlandiż
basa jawa - javanese - javanesisk
eesti keel - estonian - استونیایی
türk - turkish - turkkilainen
Српски - serbian - serwies
فارسی فارسی - persian farsia - perska farsia
bugarski - bulgarian - Βούλγαρος
suomalainen - finnish - фінська
Русский - russian - russisk
беларускі - belarusian - běloruský
dansk - danish - danska
қазақ - kazakh - kazake
Монгол - mongolian - mongolesch
deutsch - german - ドイツ人
português - portuguese - portugisisk
español - spanish - španski
polski - polish - poljski
latviski - latvian - lettesch
македонски - macedonian - macedónio
عربي - arabic - arabe
հայերեն - armenian - armean
english - anglais - engleski
українська - ukrainian - ukrainalainen
hrvatski - croatian - Κροατία
čeština - czech - tschechisch
ქართული - georgian - georgesch
हिन्दी - hindi - հինդի
bahasa indonesia - indonesian - indonezijski
中国人 - chinese - čínština
magyar - hungarian - húngaro
malti - maltese - máltai
nederlands - dutch - Голланд
română - romanian - רומנית
한국인 - korean - koreański
français - french - Франц
lietuvių - lithuanian - الليتوانية
bosanski - bosnian - боснійський




evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg .

Ревизију странице урадио Sayed Pham - 2023.03.24 - 14:15:26