evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Prodhimi i videos me shumë kamera Raportet televizive


Faqja kryesore Shërbimet tona Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Personi kontaktues

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King -...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Përzierja e energjisë dhe burimeve nga kantautori Yann Song King.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDDo të filloni një projekt të suksesshëm me pak para, por me standarde të larta?

Zakonisht nuk është e mundur të kesh të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollimin e kamerave nga distanca, duke reduktuar kështu nevojën për personel, gjë që ul kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
"Katedralja e Naumburgut - një xhevahir i kulturës": reportazh televiziv mbi Vendin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s me komente nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ... »
"Takim publik në Zorbau: Diskutime dhe informacion mbi mbrojtjen nga zhurma në autostradën A9 me Peter Lotze dhe Uwe Weiß"

"Mbrojtja nga zhurma në A9 në Zorbau: Takimi i qytetarëve me Peter Lotze ... »
Në shkollë - një kërkesë nga distrikti Burgenland

Në shkollë – Parashtrimi me mendime për situatën në ... »
Me tingullin e tij të vlerësuar me çmime, Wade Fernandez bëri që audienca të kërcente dhe të festonte në koncertin e tij live në Burgwerben.

Burgwerben ishte dëshmitar i një koncerti të jashtëzakonshëm live nga ... »
Agjenti imobiliar - Një banor i rrethit Burgenland

Agjenti imobiliar - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (gazetar, autor, muzikant)

Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, ... »
Andreas Friedrich - Ëndrra violine - Lexim në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Lexim -Ëndrra e violinës- nga autori Andreas Friedrich - në Bibliotekën ... »
Dashuria për të kërcyer nga Bastian Harper (video muzikore)

Bastian Harper - Love to dance - video ... »
"Zbuloni Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në Weißenfels në turneun me biçikletë Johann Sebastian Bach nga Leipzig në Naumburg me organistin Thomas Ullrich Böhme dhe zhytuni në botën e Bach"

"Organisti i Thomas Ullrich Böhme ju merr në turneun e ciklit Johann ... »
Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit Shtetëror të Saksonisë-Anhalt) mbajti një fjalim në demonstratën / shëtitjen në Weissenfels më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje nga kritikët e qeverisë në Weissenfels me ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert

Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar ... »
Pamja e një gjysheje nga rrethi Burgenland

Dorëzimi i një gjyshe nga rrethi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
عربي | arabic | arabiškas
עִברִית | hebrew | hebräisch
Српски | serbian | Σέρβος
беларускі | belarusian | بلاروسی
français | french | француски
română | romanian | román
basa jawa | javanese | javaans
deutsch | german | alemán
македонски | macedonian | makedonski
bosanski | bosnian | بوسنیایی
čeština | czech | češki
tiếng việt | vietnamese | víetnamska
հայերեն | armenian | armensk
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburgase
বাংলা | bengali | бенгальский
bugarski | bulgarian | ブルガリア語
Ελληνικά | greek | Грек
gaeilge | irish | irski
latviski | latvian | lettone
한국인 | korean | korėjiečių
Монгол | mongolian | mongolski
Русский | russian | tiếng nga
español | spanish | 스페인의
فارسی فارسی | persian farsia | الفارسية الفارسية
english | anglais | engleski
suomalainen | finnish | ფინური
hrvatski | croatian | クロアチア語
português | portuguese | portugāļu
bahasa indonesia | indonesian | basa indonesia
türk | turkish | turco
íslenskur | icelandic | ისლანდიური
slovenščina | slovenian | słoweński
slovenský | slovak | სლოვაკური
lietuvių | lithuanian | liettualainen
italiano | italian | iodálach
azərbaycan | azerbaijani | azerbajdžanski
ქართული | georgian | georgisk
norsk | norwegian | noors
svenska | swedish | 스웨덴어
malti | maltese | maltezer
shqiptare | albanian | albánský
nederlands | dutch | オランダの
हिन्दी | hindi | hindi
中国人 | chinese | chinese
dansk | danish | დანიური
українська | ukrainian | Úcráinis
suid afrikaans | south african | južnoafrikanac
eesti keel | estonian | estoneze
magyar | hungarian | унгарски
қазақ | kazakh | קזחית
polski | polish | lehçe
日本 | japanese | жапон
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu Zeitz Videoproduktion .

Puslapį atnaujino Douglas Shafi - 2023.03.26 - 20:34:00