evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore redaktimi i videos Produksion video teatrale


Faqja e pare Shërbimet Pasqyrë e kostos Projektet e përfunduara Personi kontaktues

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht është e pamundur të kombinohen të dyja. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne, të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Kryemjeku Dr. mjekësor Andreas Hellweger: Shpëtimi i jetëve në spital. Në këtë reportazh televiziv, jeta e kryemjekut Dr. mjekësor Andreas Hellweger ndriçoi në Asklepiosklinik Weißenfels ndërsa shpëton jetë çdo ditë. Pjesa 2

Vështrime mbi punën e përditshme të kryemjekut Dr. mjekësor ... »
Naumburg feston Ardhjen në oborre: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit - intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper

Naumburg në Ardhje: Krishtlindjet me oborr në oborre me një raport nga ...»
Intervistë televizive me organizatorin e Natës së 4-të Sportive Weißenfels në Klubin e Basketbollit MBC - Mitteldeutscher në bashkinë e Weißenfels dhe planet e tij për të zgjeruar punën parandaluese në të ardhmen.

Raport televiziv mbi angazhimin e kompanive dhe sponsorëve në Natën e 4-të ... »
Mundësitë arsimore për të gjithë: Një raport mbi Konferencën e 4-të Sociale të Distriktit Burgenland, e cila është e përkushtuar për të përmirësuar mundësitë arsimore. Raporti përmban intervista me Steffi Schikor dhe ekspertë të tjerë mbi rëndësinë e konferencës për promovimin e arsimit.

Një raport mbi konferencën e 4-të sociale të distriktit Burgenland, e cila ... »
Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Intervistë me Grit Wagner - Si i shkatërroni njerëzit?

Si i shkatërroni ...»
Kundër ankesave: KARTON KUQ për qeverinë! Bashkohuni me demonstrimin në Naumburg më 24 shtator 2023.

Për ndryshim: Tregoji qeverisë KARTONIN E KUQ! Na takoni për demonstrimin ... »
Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg

Bisedë në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në ... »
Udhëtimi muzikor i zbulimit në Weißenfels: Një raport televiziv mbi koncertin e shëtitjes në Festivalin e 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në Weißenfels. dr fil. Në një intervistë, Maik Richter shpjegon se si koncerti ndihmon për ta bërë muzikën e Heinrich Schütz të aksesueshme për një audiencë më të gjerë.

Heinrich Schütz dhe Muzika e Paqes: Një raport televiziv mbi koncertin e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
한국인 ⟩ korean ⟩ קוריאנית
gaeilge ⟩ irish ⟩ आयरिश
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnam
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ lithuania
türk ⟩ turkish ⟩ turkish
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estisk
عربي ⟩ arabic ⟩ আরবি
Русский ⟩ russian ⟩ rus
español ⟩ spanish ⟩ spanjisht
nederlands ⟩ dutch ⟩ nederlandsk
Српски ⟩ serbian ⟩ sérvio
bosanski ⟩ bosnian ⟩ 波斯尼亚语
english ⟩ anglais ⟩ engels
日本 ⟩ japanese ⟩ japoneze
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ آفریقای جنوبی
ქართული ⟩ georgian ⟩ گرجی
қазақ ⟩ kazakh ⟩ Казак
中国人 ⟩ chinese ⟩ kinų
basa jawa ⟩ javanese ⟩ яванський
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ farsia persan
македонски ⟩ macedonian ⟩ македонский
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebrajski
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ basa indonesia
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ грек
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armean
malti ⟩ maltese ⟩ μαλτέζος
dansk ⟩ danish ⟩ duński
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ luksemburgiešu
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ 保加利亚语
français ⟩ french ⟩ francuski
Монгол ⟩ mongolian ⟩ monqol
čeština ⟩ czech ⟩ çex
hrvatski ⟩ croatian ⟩ קרואטית
svenska ⟩ swedish ⟩ švédský
latviski ⟩ latvian ⟩ latış
polski ⟩ polish ⟩ pollakk
slovenský ⟩ slovak ⟩ словачки
português ⟩ portuguese ⟩ португал
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islandski
shqiptare ⟩ albanian ⟩ албанский
norsk ⟩ norwegian ⟩ Норвеги
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slovenska
magyar ⟩ hungarian ⟩ hungareze
deutsch ⟩ german ⟩ जर्मन
беларускі ⟩ belarusian ⟩ belarussisch
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finlandés
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ 아제르바이잔
বাংলা ⟩ bengali ⟩ 孟加拉
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ 힌디 어
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukraiński
italiano ⟩ italian ⟩ італьянскі
română ⟩ romanian ⟩ romunščina


Uppdatering Janet Arshad - 2023.12.10 - 12:55:56