evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion producent i filmit me imazhe prodhim video muzikore videografist


Faqja e pare Gama e ofertave Çmimet Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Shëndeti dhe guximi - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Kemi pasur një vit shqetësues. Çfarë tjetër është e saktë? Çfarë është e rreme apo e vërtetë? Kështu që unë e mbaj këtë poezi krejtësisht neutrale. Edhe pse është shumë e vështirë për një zemër në këtë kohë, besimi në të mirën atje mbetet gjithmonë. Të bën të pafuqishëm dhe të trishtuar të shohësh gjithë këtë. A nuk do të ishte pafundësisht i bukur një bashkësi e dashur?


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Pritshmëri të larta pavarësisht burimeve të kufizuara?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave, duke reduktuar kështu nevojën për staf, duke rezultuar në kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Raport mbi ngjarjen fillestare të projektit Smart Osterland në Zeitz dhe rëndësinë e qasjeve inovative për të ardhmen e rajonit, me përshtypjet e ngjarjes dhe intervistat me pjesëmarrësit dhe organizatorët, duke përfshirë Prof. Dr. Markus Krabbes.

Raport mbi qasjet dhe idetë inovative që u prezantuan në ngjarjen fillestare ... »
Ekspozita "Birra është shtëpi": Një turne nëpër botën e birrës në klubin e shtëpisë Teuchern.

Intervistat me Manfred Geißler, kryetar i shoqatës lokale të historisë ... »
Në Weissenfels, rruga Am Güterbahnhof po ridizajnohet me 1.7 milionë euro nga një njoftim për grant. Projekti përfshin 34 vende parkimi, 2 stacione autobusi, një qark rrotullimi autobusi dhe akses pa pengesa në tunelin e këmbësorëve.

Ridizajnimi i rrugës Am Güterbahnhof në Weissenfels po mbështetet me ... »
"Leximi dhe dëgjimi" në Bibliotekën e Qytetit Naumburg: Intervistë me Sabine Matzner dhe Friderike Harder.

Intervistë me Sabine Matzner: Si Biblioteka e Qytetit Naumburg i frymëzon të ... »
"Përvjetori i Shkollës së Arteve Marciale SG Friesen në Naumburg: 35 vjet pasion për Jiyu Ryu Dojo dhe Shotokan Karate" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"Artistët marcialë festojnë 35 vjetorin e tyre në Naumburg: SG Friesen ... »
Raport televiziv për ditën e projektit shkollor "SOKO Forest" në shkollën mjedisore dhe shkollën fillore në Rehmsdorf afër Zeitz, ku nxënësit eksplorojnë pyllin në mënyrë lozonjare duke ndjerë, nuhatur, shijuar dhe dëgjuar, me një intervistë me pedagogen e pyjeve Diana. jenrich

Raport mbi suksesin e ditës së projektit shkollor "SOKO Forest" dhe ... »
Kur mendimet e ndryshme çojnë në distancë sociale: Një konsideratë.

Ka mendime të ndryshme dhe disa njerëz që më mirë do t'i ... »
Fillimi i një shkolle falas: Hap pas hapi me trajneren Christine Beutler – forma ligjore, regjistrimi, hapja e një llogarie!

Organizatat jofitimprurëse dhe të ngjashme: Gjithçka që duhet të ... »
Björn Bloss në një intervistë video: Si Zeitz po mban ritmin me rizhvillimin urban dhe promovon pjesëmarrjen e qytetarëve

Pjesëmarrja e qytetarëve në Zeitz: Björn Bloss në bisedë për ... »
Prapa skenave të muzikës kishtare: Ann-Helena Schlueter në një intervistë të detajuar

Ann-Helena Schlueter në bisedë: Një organiste në turne nëpër ... »
Raport televiziv për Michael Mendl, i cili jep një lexim në Kulturhaus Zeitz dhe zhvillon intervista me shikuesit dhe organizatorët.

Raport televiziv për vizitën e aktorit Michael Mendl në Zeitz, i cili ... »
Nga libri i recetave të gjyshes në skenë: Reese & Së pari ju çojmë në një udhëtim gastronomik, shpjegoni origjinën e klasikëve të natës së Krishtlindjeve dhe krijoni sallatën perfekte me patate me bockwurst live.

Sallatë me patate me bockwurst: Nota muzikore: Përjetoni se si Reese & Ërn ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
shqiptare   albanian   albán
հայերեն   armenian   armenjan
română   romanian   רומנית
italiano   italian   इतालवी
azərbaycan   azerbaijani   aserbaidschanisch
norsk   norwegian   Норвеги
বাংলা   bengali   벵골 사람
íslenskur   icelandic   islandais
қазақ   kazakh   kasahhi
Монгол   mongolian   mongóilis
magyar   hungarian   ungáiris
한국인   korean   kóreska
hrvatski   croatian   харвацкая
日本   japanese   japončina
polski   polish   polyak
bugarski   bulgarian   болгарский
eesti keel   estonian   estonština
suid afrikaans   south african   南アフリカ
svenska   swedish   швед
українська   ukrainian   украјински
हिन्दी   hindi   hindi
basa jawa   javanese   javanés
Српски   serbian   basa serbia
slovenščina   slovenian   slovēņu
беларускі   belarusian   valgevenelane
português   portuguese   portugisisk
ქართული   georgian   грузінскі
malti   maltese   मोलतिज़
čeština   czech   tsjekkisk
english   anglais   anglisht
español   spanish   ესპანური
lëtzebuergesch   luxembourgish   לוקסמבורג
tiếng việt   vietnamese   orang vietnam
bosanski   bosnian   boshnjake
lietuvių   lithuanian   litva dili
latviski   latvian   λετονική
deutsch   german   alemán
Русский   russian   روسی
فارسی فارسی   persian farsia   ফারসি ফারসি
gaeilge   irish   إيرلندي
македонски   macedonian   macedonean
suomalainen   finnish   الفنلندية
türk   turkish   თურქული
français   french   prantsuse keel
عربي   arabic   αραβικός
Ελληνικά   greek   kreikkalainen
dansk   danish   duński
中国人   chinese   cinese
bahasa indonesia   indonesian   اندونزیایی
slovenský   slovak   slovakisk
nederlands   dutch   dutch
עִברִית   hebrew   hebrejski


Opdatering gemaak deur Pierre Bala - 2024.04.24 - 10:21:17