evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Prodhimi i video intervistave prodhim video


Faqja e pare Shërbimet tona Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet e punës sonë
Magjia e ardhjes në oborret e Naumburgut: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit - intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper

Naumburg feston Ardhjen në oborre: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për ... »
Në bisedë me Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! Ronald Knoll - ... »
Ndryshimi i qytetit në Zeitz: Në një intervistë video, Björn Bloss flet për laboratorin e qytetit dhe platformën dixhitale wecreate.world

Björn Bloss në një intervistë video: Si Zeitz po mban ritmin me ... »
Oficerja e Mundësive të Barabarta e qytetit të Zeitz, Serena Reyes-Fuentes, flet për punën dhe jetën e saj private në një intervistë video.

Në një intervistë me video, Serena Reyes-Fuentes, Zyrtare e Shanseve të ... »
Ku Zoti puthi tokën - Kalaja Goseck - Robert Weinkauf tregon në një intervistë video për historinë e kështjellës, nga kalaja deri tek pamja e sotme. Saksoni-Anhalt dhe distrikti Burgenland luajnë një rol të rëndësishëm.

Kalaja Goseck - Një ndërtesë mbresëlënëse me një histori ... »
Regjistrimi i koncertit të dyshes muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Koncert live nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në ... »
Skena e eSports ka mbërritur në Mertendorf: SV Mertendorf organizoi një turne FIFA19 eSoccer me pjesëmarrës nga e gjithë Burgenlandkreis.

Lojtarët e vërtetë të futbollit nuk janë më të ... »
Një intervistë me koordinatorin e Paktit për Punësim Zeitz: Si Zeitz Michael u ofron sipërmarrësve të rinj një platformë për t'u prezantuar

Ceremonia e ndarjes së çmimeve për sipërmarrësit e rinj: Edicioni i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
suomalainen ¦ finnish ¦ Ֆիններեն
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ ázerbájdžánský
日本 ¦ japanese ¦ japonês
basa jawa ¦ javanese ¦ javanese
беларускі ¦ belarusian ¦ Беларусь
한국인 ¦ korean ¦ কোরিয়ান
español ¦ spanish ¦ Шпански
malti ¦ maltese ¦ μαλτέζος
norsk ¦ norwegian ¦ norveški
বাংলা ¦ bengali ¦ bengali
dansk ¦ danish ¦ dansk
português ¦ portuguese ¦ portugalski
Српски ¦ serbian ¦ serbio
Ελληνικά ¦ greek ¦ græsk
français ¦ french ¦ prancis
bugarski ¦ bulgarian ¦ bolqar
Русский ¦ russian ¦ рускі
shqiptare ¦ albanian ¦ albański
қазақ ¦ kazakh ¦ Казак
nederlands ¦ dutch ¦ nederlandsk
عربي ¦ arabic ¦ عربی
deutsch ¦ german ¦ alman
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolský
ქართული ¦ georgian ¦ gruzijski
中国人 ¦ chinese ¦ kineski
hrvatski ¦ croatian ¦ horvát
polski ¦ polish ¦ 광택
eesti keel ¦ estonian ¦ estone
हिन्दी ¦ hindi ¦ хинди
english ¦ anglais ¦ Αγγλικά
slovenský ¦ slovak ¦ 斯洛伐克语
íslenskur ¦ icelandic ¦ ისლანდიური
עִברִית ¦ hebrew ¦ хебрејски
magyar ¦ hungarian ¦ maghiară
slovenščina ¦ slovenian ¦ სლოვენური
italiano ¦ italian ¦ iodálach
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonézsky
română ¦ romanian ¦ romena
македонски ¦ macedonian ¦ macedonian
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ lucsamburgach
čeština ¦ czech ¦ чех
bosanski ¦ bosnian ¦ বসনিয়ান
lietuvių ¦ lithuanian ¦ lithuania
svenska ¦ swedish ¦ स्वीडिश
türk ¦ turkish ¦ turku
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnam
հայերեն ¦ armenian ¦ armeenlane
українська ¦ ukrainian ¦ oekraïens
latviski ¦ latvian ¦ lettisk
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ farsia persa
gaeilge ¦ irish ¦ ірландський
suid afrikaans ¦ south african ¦ 南アフリカ


Revízia tejto stránky od Philippe Khatoon - 2024.02.23 - 09:28:28